Menu strony
Pogoda
Góry z samolotu

Zakupy przed wyjazdem

Każdy turysta, który cechuje się rozsądkiem, powinien zawsze zabierać ze sobą zestaw najbardziej potrzebnych rzeczy. Akcesoria turystyczne należy oczywiście dopasowywać do celu podróży – innego gatunku sprzęt trzeba zabierać w góry, inne na wędrówkę po równinie. Kluczowa jest także pora roku, a zatem i klimat dominujący w odwiedzanym zakątku globu. Musisz bezwzględnie o tym pamiętać, bo pogoda może cię oszukać – w wysokich partiach gór zwykle jest gorsza pogoda niż na nizinach.
Agroturystyka na Kaszubach

Jak interesująco spędzić urlop?

Każdego roku stajemy przed tym samym dylematem. Co robić w trakcie wakacji? Opalanie się na plaży dla wielu osób jest mało ciekawe, zwłaszcza jeśli nie lubią palącego słońca. Górskie wędrówki zazwyczaj są wyczerpujące, a przecież lato powinno być czasem relaksu. Może wobec tego spróbować czegoś zupełnie innego? Rozwiązaniem tych problemów może być jazda konna - sport skupiający w sobie aktywność na łonie natury, a przy tym dostarczający wiele radości oraz możliwość kontaktu z końmi - ładnymi i dostojnymi zwierzętami.
Łowienie ryb

Pasje poza domem jako recepta na pożyteczne spędzanie wolnego czasu

W trakcie zimy nieraz zapominamy o trosce o własne zdrowie. Lwią część czasu przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach- w domu czy w biurze. Wszak jest tyle możliwości, żeby aktywnie spędzić chociaż odrobinę czasu, zarówno w tygodniu, jak i w weekend. Co prawda zimą może ciężej wybrać się na przejażdżkę rowerem, głównie ze względu na niezbyt zachęcającą temperaturę, lecz wybór jest dalece większy.