Menu strony
Pogoda
Łowienie ryb

Pasje poza domem jako recepta na pożyteczne spędzanie wolnego czasu

W ciągu zimy nieraz zapominamy o trosce o własne zdrowie. Gros czasu przebywamy w zamkniętych lokalach- w domu czy w biurze. Wszak jest tyle możliwości, by aktywnie spędzić choćby odrobinę czasu, zarówno w tygodniu, jak również w weekend. Co prawda zimą może trudniej wybrać się na przejażdżkę rowerem, głównie ze względu na niezbyt zachęcającą temperaturę, lecz wybór jest dalece większy.
Agroturystyka na Kaszubach

Jak interesująco spędzić urlop?

Co roku stajemy przed tym samym dylematem. Co zrobić z wakacjami? Opalanie się na plaży dla niektórych osób jest mało ciekawe, zwłaszcza gdy nie przepadają za palącym słońcem. Wspinaczki górskie najczęściej są męczące, a przecież lato powinno być okresem relaksu. Może wobec tego wypróbować coś zupełnie innego? Rozwiązaniem tych problemów może być jazda konna - sport łączący w sobie aktywność na łonie natury, a przy tym dostarczający wiele radości i możliwość kontaktu z końmi - pięknymi i dumnymi zwierzętami.
Góry z samolotu

Zakupy przed wyjazdem

Każdy turysta, który cechuje się rozsądkiem, powinien zawsze zabierać ze sobą zestaw najbardziej potrzebnych rzeczy. Akcesoria turystyczne należy oczywiście dopasowywać do celu podróży – innego gatunku sprzęt trzeba zabierać w góry, inne na wędrówkę po równinie. Kluczowa jest także pora roku, a zatem i klimat dominujący w odwiedzanym zakątku globu. Musisz bezwzględnie o tym pamiętać, bo pogoda może cię oszukać – w wysokich partiach gór zwykle jest gorsza pogoda niż na nizinach.