Menu strony
Hodowla
ziewający Tibetan mastiff

Mastif tybetański – czworonożny przyjaciel

Dla wielbicieli psów, tych, którzy po prostu pragną posiadać puszystego towarzysza, jak i tych, których interesuje hodowla mastif tybetański stanowi doskonały wybór. Ten okazały czworonóg będzie stróżem domu, kompanem zabaw i oddanym przyjacielem. nietypowe własności rasy na pewno uczynią właścicieli bardziej atrakcyjnymi. Mastif tybetański to wiekowa, szlachetna rasa hodowana od wczesnego średniowiecza przez chińskich pasterzy i mieszczan w celach obronnych i dekoracyjnych.
Koty Bengalskie

Zwierzaki wśród ludzi – co dawać swojemu kotu, aby zachował zdrowie?

Ludzie od lat przygarniali do własnych obejść zwierzaki. Zaczęli daleko w przeszłości i trwa to do teraz. Po pierwsze, pewne gatunki są hodowane w celach użytkowych, do ubicia i na mięso. Druga rzecz - nawet ludzie pierwotni zaczynali dostrzegać, że pewne zwierzęta, szczególnie wilki, dają się oswoić, a gdy już się to dokona, one odwdzięczają się nie tylko przywiązaniem i lojalnością, ale również czujnością, czy też, przy odpowiednim szkoleniu, pomocą w szukaniu zwierzyny i polowaniach.
Pies rasy mastif tybetański

Czym się cechuje mastif tybetański

W trakcie nabywania nowego zwierzęcia warto zadbać o bardzo wielką liczbę kwestii powiązanych z potrzebami gatunkowymi danych zwierząt, takich jak choćby mastif tybetański. Każdej osobie zależy, aby jego zwierzę czuło się w mieszkaniu jak najlepiej i psy nie są tu przecież żadnym wyjątkiem. W dwudziestym pierwszym wieku wybór dobrej hodowli psów nie bywa zazwyczaj kwestią łatwą, zwłaszcza w razie mastifa tybetańskiego. W dużej ilości placówek zajmujących się takiego rodzaju działalnością prosto się pogubić. Z takiej przyczyny najlepszym pomysłem przed wybraniem się do hodowli będzie dodatkowe zaznajomienie się z charakterystyką tej szczególnej rasy psa.
kot

Hodowla kociaków w mieszkaniu

Koty są jednymi z najpopularniejszych zwierząt trzymanych w domu. Odznaczają się dużą dozą niezależności, co odróżnia je od psów. Kolejną różnicą jest to, że koty nie potrzebują wyprowadzania na spacer przez ludzi. Dzięki temu często przygarniane są przez osoby, które mają mniej czasu z uwagi na pracę i inne obowiązki. W sytuacji gdy właściciel mieszka w raczej spokojnej okolicy, dopuszczalne jest wypuszczanie kota na zewnątrz.
Pies mastif tybetański

Decydujemy się na rasę psa najlepszą dla nas

Co musimy wiedzieć o rasie psów mastif tybetański zanim staniemy się posiadaczami takiego psa? Szczególnie pod uwagę należy brać właściwe warunki, jakie są idealne dla takich piesków. Prowadzimy całkowicie profesjonalną opiekę, taką jak hodowla mastif tybetański – jako ważna rasa. Dzięki wielkiemu doświadczeniu możemy zaoferować wiele cennych wskazówek zainteresowanym zakupem takiego psa klientom. Zainteresowani klienci liczą na naszą pomoc, a taką właśnie gwarantujemy każdemu.
gołąb pocztowy

Co warto dzisiaj wiedzieć na temat gołębi pocztowych?

Gołębie pocztowe są typem występującego teoretycznie w całym świecie (oprócz Antarktydy) gołębia skalnego. Pośród innych gołębi odróżnia się wspaniałą cechą: potrafi powrócić do gołębnika nawet z bardzo daleka. Ich hodowlą zajmuje się w naszych czasach ogromna ilość pasjonatów we wszystkich krajach świata.
konie

Jazda konno - dobry sposób na spędzanie wolnego czasu

Hodowla koni bez wątpienia posiada w naszym kraju bardzo długą tradycję, a te wyjątkowe zwierzęta przez całe wieki pełniły niezwykle ważną funkcję w samej tylko polskiej wojskowości. Także i obecnie znajdziemy u nas znaczne grono amatorów jazdy konnej, i raczej nie ma w tym niczego szczególnie dziwnego, bo rzeczywiście może to być doskonały sposób na spędzanie swojego wolnego czasu dla nas wszystkich. Z jednej strony otrzymujemy dzięki temu dawkę ruchu na łonie natury, a oprócz tego taka potrafi nas naprawdę bardzo odstresować.