Menu strony
Zwierzę
zwierzęta

Co trzeba przygotować przed zakupem domowego zwierzęcia?

Domowe zwierzaki wnoszą do naszego życia naprawdę dużo miłości i śmiechu, przy czym ich kupno musi być prawidłowo przemyślany. Zanim zatem weźmies pod opiekę kotka, psa, papużki czy chomika, przeczytaj rady, które odnajdziesz w poniższym tekście.
kot na podłodze

Posiadanie zwierząt domowych - jakie akcesoria powinniśmy mieć w domu

Zaskakująco duża liczba rodzin posiada zwierzątko w swoim gospodarstwie domowym. Najczęściej jest to rzecz jasna czworonożny przyjaciel człowieka, czyli pies albo dający mnóstwo radości kot. Niewątpliwie, musimy pamiętać o tym, że posiadanie zwierzęcia w domu wymaga sporej ilości poświęceń. Należy również zauważyć fakt, że wiąże się to ze stosunkowo sporymi kosztami, zależnie oczywiście od tego, jakie konkretnie zwierzę posiadamy. Okazuje się, że pokarm oraz zróżnicowane akcesoria związane ze zwierzętami domowymi kosztują|Coraz więcej gospodarstw domowych posiada w domu jakieś zwierzę.
pies

Zwierzęta domowe czasami są wybredne

Kogoś może dziwić fakt, że karm oraz innych materiałów dla czworonogów istnieje aż tak wiele, nie mniej należy sobie wydawać sprawę z tego, iż nie tylko każde zwierzę może wymagać innych minerałów odżywczych, ale również może być tak, że natrafimy na wybrednego pupila, który czegoś nie będzie chciał zjeść.
Akwarium

Najmniej kłopotliwe zwierzę dla dziecka

Setki opiekunów nie wie, czy ulec prośbom pociechy o zwierzę domowe. Czy zatem jest to godny polecenia pomysł? Czy powinno się sprawić dziecku zwierzę? Jakie są wady a jakie zalety takiej decyzji? No i jakie zwierzę będzie trafnym wyborem?
tibetan mastiff

Czy warto mieć we własnym mieszkaniu psa?

Niegdyś psy generalnie służyły własnym panom jako świetna ochrona przed choćby drapieżnikami. Zwłaszcza na wsi bardzo często psy były niemal nieodłączną częścią krajobrazu. Dzisiaj nadal psy są w wielu przypadkach wykorzystywane do niejako celów komercyjnych, na przykład są doskonałe jeśli w grę wchodzi branża ochroniarska. Oczywiście w tym wszystkim raczej nie ma nic złego, w końcu jeżeli psy są dobrze traktowane, to z całą pewnością nie jest im źle. Jednak takie psy jak np. tibetan mastiff breeders, są lubiane akurat nie z takich powodów.
Pies rasy mastif tybetański

Zdrowe życie naszych kotów

Każdy właściciel pupila wie jak ważne jest dbanie o własnego czworonoga wie. Wszyscy właściciele zwierząt muszą wiedzieć jak istotne jest dbanie o swojego pupila. Odpowiednia higiena jego sierści, jamy ustnej oraz zbilansowana dieta w każdym przypadku są niezaopatrzone. Aby sierść podopiecznego była zadbana i lśniąca powinniśmy odpowiednio o nią dbać oraz dobierać kosmetyki przeznaczone dla czworonogów. Nigdy nie korzystajmy preparatów przeznaczonych dla ludzi. Należy się zaopatrzyć w odpowiedni specjalistyczny szampon dla psów.
Karma sucha dla kotów Acana

Jak dbać o kotka?

Każdy kto posiada dzieci bez wątpienia już przerabiał ten temat. W pewnym wieku nasze pociechy przychodzą do nas z pewnym pytaniem. Zwykle niezwykle boimy się tego momentu. Lecz prędzej, czy później to przychodzi. Lepiej dużo wcześniej przygotować się do tego typu pogawędki i ustalić z naszą połówką, jakie chcemy zająć stanowisko.
Pies rasy mastif tybetański

Zakup psiaka. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedyś wreszcie przychodzi ten dzień, gdy nasze dziecko oznajmia nam, iż musi posiadać w domu zwierzątko. To bardzo istotna rzecz i powinniśmy się nad tym odpowiednio zastanowić. Z pewnością nie możemy od razu się zgadzać. Nie mówmy naszemu szkrabowi, że zgadzamy się na to, tylko po to, by zaprzestało nas tym pytaniem zamęczać. Oszukiwanie dziecka może przynieść jeszcze gorsze skutki niż brak zgody. Zanim jednakże zniszczymy pragnienia dzieciaka o zwierzaku, przekalkulujmy wszystko na spokojnie.
Pies

Najważniejsze wyposażenie konieczne przy każdym psie, najczęściej spotykane odmiany obroży.

Posiadanie psa wiąże się dla jego właściciela z paroma obowiązkami. Nawet jeśli jest to mały kundelek, to trzeba kupić dla niego odpowiednie akcesoria, to znaczy smycz, obrożę i kaganiec. W wielu przypadkach jest wręcz obowiązek ich stosowania, więc trzeba to koniecznie mieć na uwadze przy zakupie wyprawki dla naszego zwierzaka.