Menu strony
Zwierzę
Pies rasy mastif tybetański

Zdrowe życie naszych kotów

Każdy właściciel pupila wie jak ważne jest dbanie o własnego czworonoga wie. Wszyscy właściciele czworonogów powinni wiedzieć jak istotne jest dbanie o swojego pupila. Odpowiednia pielęgnacja jego sierści, jamy ustnej oraz zbilansowana dieta w każdym przypadku są niezaopatrzone. Aby sierść podopiecznego była piękna i lśniąca powinniśmy odpowiednio o nią dbać a także dobierać produkty przeznaczone dla zwierząt. Pod żadnym pozorem nie używajmy preparatów przeznaczonych dla ludzi. Należy się zaopatrzyć specjalistyczny odpowiedni szampon dla psów.
pies

Zwierzęta domowe czasami są wybredne

Kogoś ma możliwość dziwić fakt, iż karm i kolejnych produktów dla zwierząt istnieje aż tak dużo, nie mniej należy sobie wydawać sprawę z tego, iż nie tylko każde zwierzę ma możliwość potrzebować innych minerałów odżywczych, lecz również może dziać się tak, że natrafimy na wybrednego pupila, który czegoś nie będzie chciał zjeść.
Karma sucha dla kotów Acana

Jak dbać o kotka?

Każdy kto posiada dzieci z pewnością już zmagał się z tym problemem. W pewnym wieku nasze dzieci przybiegają do nas z ważnym zapytaniem. Zazwyczaj bardzo boimy się tego momentu. Lecz prędzej, czy później to przychodzi. Warto już wcześniej przyszykować się do tego typu rozmowy i określić z naszą połówką, jakie zajmujemy stanowisko.
Akwarium

Najmniej kłopotliwe zwierzę dla dziecka

Setki rodziców zastanawia się, czy zgodzić się na nalegania dziecka o zwierzę domowe. Czy jest to dobry pomysł? Czy dobrze jest kupić dziecku zwierzę? Jakie są plusy i minusy takiego zakupu? No i jakie zwierzę będzie trafnym wyborem?
kot na podłodze

Posiadanie zwierząt domowych - jakie akcesoria powinniśmy mieć w domu

Zaskakująco spora część rodzin posiada zwierzę w swoim gospodarstwie domowym. Najczęściej jest to rzecz jasna czworonożny przyjaciel człowieka, czyli pies albo dający mnóstwo radości kot. Niewątpliwie, trzeba pamiętać o tym, że posiadanie zwierzęcia w domu wymaga wielu poświęceń. Należy ponadto zauważyć fakt, że wiąże się to ze stosunkowo sporymi kosztami, w zależności od tego, jakiego zwierzaka posiadamy. Okazuje się, że pokarm oraz zróżnicowane akcesoria związane ze zwierzętami domowymi kosztują|Coraz więcej gospodarstw domowych posiada w domu zwierzaka.
Pies rasy mastif tybetański

Zakup psiaka. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedyś wreszcie nadchodzi ten moment, gdy nasze dziecko oznajmia nam, że chce posiadać w domu zwierzątko. To dość poważna sprawa i trzeba się nad tym odpowiednio zastanowić. Z pewnością nie możemy zbyt prędko się zgadzać. Nie mówmy naszemu dziecku, że zgadzamy się na to, tylko dlatego, aby przestało nas tą prośbą męczyć. Okłamywanie malca przyniesie jeszcze gorsze efekty niż odmowa. Zanim jednakże zadeptamy marzenia dzieciaka o zwierzaku, przeanalizujmy wszystko na spokojnie.
tibetan mastiff

Czy warto mieć we własnym mieszkaniu psa?

Niegdyś psy ogólnie służyły własnym właścicielom jako świetna ochrona przed chociażby drapieżnikami. W szczególności na wsi bardzo często psy były niemal nieodłączną częścią krajobrazu. Obecnie nadal psy są bardzo często wykorzystywane do niejako celów komercyjnych, na przykład są świetne jeśli w grę wchodzi ochrona. Oczywiście akurat w tym wszystkim nie ma nic złego, przecież jeśli psy są odpowiednio traktowane, to bez cienia wątpliwości jest im dobrze. Jednakże takie psiaki jak na przykład tibetan mastiff breeders, są lubiane akurat nie z takowych przyczyn.
Pies

Najważniejsze wyposażenie konieczne przy każdym psie, najczęściej spotykane odmiany obroży.

Posiadanie psa wiąże się dla jego właściciela z paroma obowiązkami. Nawet jeśli jest to mały kundelek, to trzeba kupić dla niego odpowiednie akcesoria, to znaczy smycz, obrożę i kaganiec. W wielu przypadkach jest wręcz obowiązek ich stosowania, więc trzeba to koniecznie mieć na uwadze przy zakupie wyprawki dla naszego zwierzaka.