Menu strony
Zwierzę
Pies rasy mastif tybetański

Zdrowe życie naszych kotów

Każdy właściciel pupila wie jak ważne jest dbanie o swojego czworonoga wie. Wszyscy właściciele zwierząt powinni wiedzieć jak istotne jest dbanie o swojego czworonoga. Odpowiednia higiena jego sierści, uzębienia oraz racjonalna dieta w każdym przypadku są niezaopatrzone. Aby włosie podopiecznego była piękna i lśniąca musimy odpowiednio o nią zadbać oraz dobierać kosmetyki przeznaczone dla zwierząt. Pod żadnym pozorem nie używajmy kosmetyków przeznaczonych dla ludzi. Należy zakupić specjalistyczny szampon dla psów.
Karma sucha dla kotów Acana

Jak dbać o kotka?

Każdy kto dorobił się potomstwa na pewno już przerabiał ten temat. W pewnym wieku nasze dzieci przybiegają do nas z pewnym zapytaniem. Zwykle niezwykle boimy się tego momentu. Ale prędzej, czy później to przychodzi. Warto dużo wcześniej przyszykować się do tego typu pogawędki i określić z naszą połówką, jakie chcemy zająć stanowisko.
Pies rasy mastif tybetański

Zakup psiaka. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedyś w końcu nadchodzi ten moment, gdy nasze dziecko oznajmia nam, że musi mieć w domu zwierzaka. To bardzo poważna sprawa i należy się nad nią dobrze zastanowić. Na pewno nie można zbyt prędko się zgadzać. Nie mówmy naszemu dziecku, że zgadzamy się na to, tylko dlatego, aby przestało nas tą prośbą zamęczać. Oszukiwanie malucha przyniesie jeszcze gorsze konsekwencje niż odmowa. Zanim jednakże zniszczymy marzenia dziecka o zwierzaku, przeanalizujmy wszystko na chłodno.
tibetan mastiff

Czy warto mieć we własnym mieszkaniu psa?

Niegdyś psy generalnie służyły swoim panom jako doskonała ochrona przed chociażby drapieżnikami. Szczególnie na wsi nierzadko psy były niemalże nieodłączną częścią życia. Obecnie ciągle psy są bardzo często wykorzystywane do niejako celów komercyjnych, przykładowo są doskonałe jeżeli w rachubę wchodzi branża ochroniarska. Oczywiście akurat w tym wszystkim nie ma nic nagannego, przecież jeśli psy są dobrze traktowane, to z całą pewnością nie jest im źle. Jednakże takie zwierzaki jak na przykład tibetan mastiff breeders, są "rozchwytywane" akurat nie z takich przyczyn.
pies

Zwierzęta domowe czasami są wybredne

Kogoś może zadziwić fakt, że karm i innych przedmiotów dla pupili jest aż tak dużo, nie mniej trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że nie tylko każde zwierzę ma szanse potrzebować innych składników odżywczych, ale też ma okazję dziać się tak, że trafimy na wymagającego osobnika, który czegoś nie będzie chciał jeść.
kot na podłodze

Posiadanie zwierząt domowych - jakie akcesoria powinniśmy mieć w domu

Zaskakująco duża liczba rodzin posiada zwierzątko w swoim gospodarstwie domowym. Najczęściej jest to oczywiście czworonożny przyjaciel człowieka, czyli pies albo dający mnóstwo radości kot. Niewątpliwie, należy pamiętać o tym, iż posiadanie zwierzęcia w domu wymaga sporej ilości poświęceń. Należy ponadto zauważyć fakt, że wiąże się to ze stosunkowo sporymi kosztami, w zależności od tego, jakie konkretnie zwierzę posiadamy. Okazuje się, że pokarm oraz zróżnicowane akcesoria związane ze zwierzątkami domowymi kosztują|Coraz więcej gospodarstw domowych posiada w domu zwierzaka.
Akwarium

Najmniej kłopotliwe zwierzę dla dziecka

Dziesiątki opiekunów zastanawia się, czy zgodzić się na nalegania pociechy o zwierzątko. Czy jest to dobry pomysł? Czy warto kupić dziecku zwierzaka? Jakie są dobre i złe strony takiej decyzji? No i które zwierzę będzie najlepszym wyborem?
Pies

Najważniejsze wyposażenie konieczne przy każdym psie, najczęściej spotykane odmiany obroży.

Posiadanie psa wiąże się dla jego właściciela z paroma obowiązkami. Nawet jeśli jest to mały kundelek, to trzeba kupić dla niego odpowiednie akcesoria, to znaczy smycz, obrożę i kaganiec. W wielu przypadkach jest wręcz obowiązek ich stosowania, więc trzeba to koniecznie mieć na uwadze przy zakupie wyprawki dla naszego zwierzaka.