Menu strony
Drewno
spuszczele

Spuszczele – w jaki sposób chronić drewno przed tymi owadami oraz jak sobie radzić, gdy spuszczele już zainfekowały budynek

Spuszczele to jeden ze szkodników drewna, jaki może zagnieździć się zarówno w pojedynczych produktach drewnianych, jak i w całych budynkach, a wtedy zwalczanie spuszczela jest już o wiele trudniejsze. Czym cechuje się ten owad oraz co zrobić, kiedy spostrzeżemy jego obecność? Rozpocznijmy od tego, iż spuszczele to jedne z groźniejszych szkodników, jakie zaliczają się do chrząszczy z rodziny kózkowatych. Atakują wyłącznie martwe drewno, a zatem takie, które zostało wycięte. Może to być zarówno drewno krajowe, jak też gatunki z zagranicy, na przykład modrzewie.
Altanka ogrodowa

Altanki ogrodowe wspaniałe miejscem na rodzinne zebrania.

Idąc na emeryturę spora część ludzi nie wie co ze sobą zrobić. Nie wie czym się zainteresować i jak spędzać przyszłe dni. Bardzo wiele osób po przejściu na emeryturę zamyka się w swoich czterech ścianach i tak żyje. Jest to wyjątkowo niepokojące zjawisko, ponieważ człowiek , jaki nie doznaje ruchu szybciej się starzeje a także wpada w depresję.