Rośliny
niesamowity odcień uprawianej chryzantemy

Chryzantemy - eleganckie i majestatyczne rośliny, hodowane zarówno w Europie, jak i Polsce.

Chryzantemy to kwiaty, które w naszej kulturze są jednoznacznie kojarzone z terminem pierwszego listopada. To rośliny, które w naszej tradycji przede wszystkim służą do udekorowania grobów na Święto Zmarłych. Niewielu ma świadomość tego, że te rośliny są symbolem słońca, że ich uproszczona wersja znajduje się na pieczęci rodziny cesarzy w Japonii.
Ogród pełen cienia

Wiosna w ogrodzie

Po okropnie długiej zimie w końcu przyszła wiosna. A wraz z nią nastały pogodne dni. Możemy zatem bez przeszkód leniuchować w ogrodzie albo na tarasie. Zanim jednakże weźmiemy kocyk na dwór i rozłożymy się z dobrą lekturą, powinniśmy doprowadzić nasz ogród do porządku. Po tak długiej zimie z pewnością jest wiele rzeczy do zrobienia.
kwiaty

Poszukujesz cudownych kwiatków? Jedź do Praszki oraz zobacz, jak piękne okazują się tamtejsze chryzantemy

Przy użyciu ładnych kwiatów można tworzyć w ogródkach niepowtarzalne kompozycje i aranżacje, dzięki temu teren naokoło domu nabiera tonacji oraz staje się jeszcze przyjemniejszy dla oka. Wybór odpowiednich gatunków roślin zezwala cieszyć się paletą kolorów od wiosny do późnej jesieni. Jednym z najpopularniejszych gatunków kwiatów w naszym kraju okazuje się chryzantema. Wykazuje ona sporo zastosowań i okazuje się niezwykle ceniona.
apartamentowiec

Kiedy krowa będzie produkować wysokiej klasy mleko?

Agrotechnik, który nie musi podwyższać rekordów w produkcji mleka, nie może pozwolić krowie i sobie na zrównoważoną produkcję.


Kiedy krowa będzie produkować wysokiej klasy mleko?

Okazuje się, że krowa tak jak człowiek, posiada swoje ulubione jedzenie i gdy karmiona jest tym, co lubi, to produkuje smaczniejsze mleko.
Dekoracyjny ogródek przed domem

Pomysł na niezwykły ogród.

Na samym wstępie warto oczyścić ogród z niepotrzebnych chwastów albo na przykład z rozmaitych pozostałości po budowie. Następnie trzeba przygotować stosowne podłoże pod kwiaty. Jeżeli istniejąca gleba jest sypka to znaczy, że jest zbyt piaszczysta, natomiast, jeśli zbija się w grudy to jest nazbyt gliniasta. Tą piaszczystą trzeba wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dołożyć gruboziarnistego piasku lub niewielkiego żwiru. Znaczące jest także pH gruntu. Rośliny rosną najlepiej w glebie o pH obojętnym. Aby ustalić kwasowość gleby wystarczy nabyć kwasomierz polowy bądź elektroniczny.
Zadbajmy o rabaty

Każdy hodujący rośliny wie, iż to niezwykle ważne

Mogłoby się zdawać, że do uprawy roślin wymaga się naprawdę niedużo, gdyż trochę żyznej gleby, wody oraz słońca. Jednak prawda jest taka, iż do uprawy roślin wymagamy czegoś więcej, zwłaszcza jeśli chcemy, aby było ich jak najwięcej i by jednocześnie urosły odpowiednio prędko. Mimo wszystko musimy również wydawać sobie sprawę z tego, że nie każdy nawóz jest tak samo dobry, że nie zawsze mamy okazję używać tych samych środków na ochronę roślin, ponieważ każde z nich wymagają odpowiedniej ochrony.
Nawozy sztuczne i naturalne
Chryzantemy

Jeśli zamierzasz we własnym domowym azylu uprawiać piękne chryzantemy – warto uzyskać trochę wiedzy na temat specyfiki tych roślin.

Chryzantemy – inaczej zwane złocieniami, pochodzą w głównej mierze z obszarów wschodnich – Japoni, Korei, Chin. To wspaniałe odmiany roślin, które cechują się malutkimi, owalnymi, wielobarwnymi pączkami, usytuowanymi na sporej ilości rozgałęzionych pędów z listkami. Powinno się umieścić w swoim mieszkalnym kącie choć szczyptę nasion, tych zachwycających unikatów, jednak ich utrzymanie nie należy do najłatwiejszych.
Ogród

Gromadzenie surowców z pewnością ułatwi pojemnik na piasek i sól, i zbiornik na wodę

Wielu ludzi, jacy żyją w domach codziennie trudzą rozliczne obowiązki i prace domowe, które związane są z przeróżnymi naprawami albo pracą w ogrodzie. Nie da się natomiast zaprzeczyć, iż jest to dla nich wielka radość, która zapewnia zajęcie w wolnym czasie. Mnóstwo marketów budowlanych czy ogrodniczych proponuje ciekawe przybory i innego rodzaju pomysły, mające ułatwić życie przy domu. Prowadząc tego typu tryb funkcjonowania uwzględnia się pory roku i ogólnie wszelką przypuszczalną aurę, bo ma to oddziaływanie nie jedynie na ogród i rośliny zielone, ale również na inne miejsca przy domu.
ogród

Jak przebudować nasz ogród?

Wiosna zbliża się szybkimi krokami i coraz częściej zerkamy w stronę naszego ogrodu. Ten salon pod chmurką w od wiosny do jesieni jest strefa spotkań towarzyskich i odpoczynku dla rodziny. Jeśli dysponujemy wolnym czasem, lubimy ogrodnictwo, możemy podpatrzeć aranżacje roślinne w którymś z czasopism ogrodniczych.
piękne otoczaki w ogrodzie

Kupujemy otoczaki. Praktyczne informacje

Ogród jest miejscem, które służy odpoczynkowi i relaksowi na łonie przyrody. Powinien stanowić oazę spokoju dla jego właścicieli. W zależności od upodobań i ilości wolnego czasu ogrody będą wyglądać różnie. Lata temu przydomowy ogródek służył w pierwszej kolejności do sadzenia warzyw i owoców, by nie trzeba było ich kupować. Jeżeli teren był wystarczająco duży, odgradzało się miejsce na sad, w którym sadzono drzewa owocowe.