Menu strony
Drzewa

Przycinanie gałęzi, które mogą być groźne dla otoczenia

Z drzewami w miastach nie jest wcale tak łatwo. Oczywiście chcemy żeby istniały pasy zieleni, ale kiedy widzimy gałęzie drzewa niemal w naszym oknie albo widzimy drzewo, którego korona sięga niemalże linii wysokiego napięcia, to jednak wolimy, żeby to drzewo było usunięte. Jeżeli chodzi o wycinka drzew warszawa jest miastem, gdzie istnieje sporo przedsiębiorstw, które mogą wyciąć przeszkadzające drzewo. Oczywiście w ramach obecnych norm prawnych. Firmy najpierw muszą sprawdzić, czy nie potrzeba zgody na usuwanie drzewa. A potem starają się ocenić koszt tego typu przedsięwzięcia. Koszt jest zależny od dużej ilości czynników. Stopień trudności usunięcia drzewa, to, dokładnie się ono znajduje, czy można uszkodzić czyjeś mienie, w czasie wycinki drzewa. Przedsiębiorstwa muszą ustalić każdy aspekt, żeby móc ustalić cenę wycinki danego drzewa.
ogród

Sklep z akcesoriami ogrodniczym

Jeżeli posiadamy ogród to dobrze wiemy, w jakie miejsce pójść, kiedy musimy kupić coś do naszego ogródka. Każdy ogrodnik zna jakiś sklep ogrodniczy, w którym da się znaleźć wszystko, co jest niezbędne do pielęgnowania ogrodu. W dzisiejszych czasach wiele osób chce uprawiać większy lub mniejszy kawałek ziemi. Wielu ludzi decyduje się na ogrody za domem. Najczęściej widać tam ogrody kwiatowe, chociaż ostatnimi czasy też ogródki warzywne.
Ogród jesienią

Każdy ogrodnik pragnie by jego ogród prezentował się zdrowo cały rok

Każdy debiutujący ogrodnik, lub ten z długoletnią praktyką, pragnie by jego ogród prezentował się okazale cały rok. Cały czas zastanawia się, jak stworzyć ogród który będzie zachwycał nas feerią barw od wiosny do jesieni, jak walczyć ze szkodnikami, czy też jak zaprojektować zniewalające swym widokiem kwietne rabaty.
Zwłaszcza, że wiosna coraz śmielej zagląda do naszych domów i ogrodów. Mimo, że jest najbardziej wymagającą z pozostałych pór roku – potrafi dać ogrodnikom wiele powodów do dumy. Jesteśmy świadkami tego, jak z każdym rokiem obraz naszej działki się zmienia, budząc przy tym nasz zachwyt i podziw.
Oczko

Oczko wodne - zakładanie oczka wodnego

Jedną z najpiękniejszych ozdób ogrodowych jest oczko wodne. Pomimo, iż jego założenie i utrzymanie w idealnej formie wymaga wielu wysiłków, jednak warto w nie zainwestować, ponieważ stanie się magicznym miejscem relaksu. Zanim przystąpimy do wykonania, najpierw musimy zaplanować jego kształt i głębokość oraz miejsce, w którym będzie się znajdować.
piękne otoczaki w ogrodzie

Kupujemy otoczaki. Praktyczne informacje

Ogród jest miejscem, które służy odpoczynkowi i relaksowi na łonie przyrody. Powinien stanowić oazę spokoju dla jego właścicieli. W zależności od upodobań i ilości wolnego czasu ogrody będą wyglądać różnie. Lata temu przydomowy ogródek służył w pierwszej kolejności do sadzenia warzyw i owoców, by nie trzeba było ich kupować. Jeżeli teren był wystarczająco duży, odgradzało się miejsce na sad, w którym sadzono drzewa owocowe.