Menu strony
Drzewa
Ogród jesienią

Każdy ogrodnik pragnie by jego ogród prezentował się zdrowo cały rok

Każdy niedoświadczony ogrodnik, lub ten z długoletnią praktyką, pragnie by jego ogród prezentował się wspaniale cały rok. Co sezon myśli, jak stworzyć ogród tonący w kwiatach od wiosny do jesieni, jak walczyć ze szkodnikami, czy też jak zaprojektować najładniejsze kwietne rabaty.
Zwłaszcza, iż wiosna coraz zuchwalej zagląda do naszych domów i ogrodów. Mimo, że jest najbardziej pracowitą z pozostałych pór roku – daje ogrodnikom największą radość. Obserwujemy, jak z każdym rokiem obraz naszej działki co roku wygląda inaczej, fascynując nas przy tym i zadziwiając.
ogród

Sklep z akcesoriami ogrodniczym

Jeżeli mamy ogród to dobrze wiemy, w jakie miejsce kierować swoje kroki, gdy musimy kupić coś do naszego kawałka ziemi. Każdy ogrodnik wie, gdzie jest sklep ogrodniczy, w którym można znaleźć wszystko, co jest niezbędne do pielęgnowania ogrodu. W dzisiejszych czasach wiele osób chce uprawiać większy lub mniejszy kawałek ziemi. Wielu ludzi decyduje się na ogrody za domem. Najczęściej są to ogrody kwiatami, choć ostatnimi czasy też ogródki warzywne.

Przycinanie gałęzi, które mogą być groźne dla otoczenia

Z drzewami w mieście nie jest wcale tak łatwo. Oczywiście chcemy by były pasy zieleni, ale kiedy widzimy gałęzie drzewa niemal w naszym oknie lub dostrzegamy drzewo, które koroną sięga niemalże linii wysokiego napięcia, to jednak wolimy, żeby to drzewo zostało wycięte. Jeżeli chodzi o wycinka drzew warszawa jest miastem, gdzie funkcjonuje sporo przedsiębiorstw, które mogą wyciąć konkretne drzewo. Oczywiście w ramach funkcjonujących norm prawnych. Przedsiębiorstwa najpierw muszą sprawdzić, czy nie potrzeba zgody na wycinkę drzewa. A potem starają się ocenić koszt tego typu przedsięwzięcia. Koszt jest zależny od wielu czynników. Stopień trudności wycinki drzewa, to, w jakim miejscu się ono znajduje, czy może dojść do uszkodzenia czyjegoś mienia, w czasie wycinki drzewa. Przedsiębiorstwa muszą ustalić każdy aspekt, by móc ustalić cenę wycinki danego drzewa.
Oczko

Oczko wodne - zakładanie oczka wodnego

Jedną z najpiękniejszych ozdób ogrodowych jest oczko wodne. Pomimo, iż jego założenie i utrzymanie w idealnej formie wymaga wielu wysiłków, jednak warto w nie zainwestować, ponieważ stanie się magicznym miejscem relaksu. Zanim przystąpimy do wykonania, najpierw musimy zaplanować jego kształt i głębokość oraz miejsce, w którym będzie się znajdować.
piękne otoczaki w ogrodzie

Kupujemy otoczaki. Praktyczne informacje

Ogród jest miejscem, które służy odpoczynkowi i relaksowi na łonie przyrody. Powinien stanowić oazę spokoju dla jego właścicieli. W zależności od upodobań i ilości wolnego czasu ogrody będą wyglądać różnie. Lata temu przydomowy ogródek służył w pierwszej kolejności do sadzenia warzyw i owoców, by nie trzeba było ich kupować. Jeżeli teren był wystarczająco duży, odgradzało się miejsce na sad, w którym sadzono drzewa owocowe.