Menu strony
Dziecko
Akwarium

Najmniej kłopotliwe zwierzę dla dziecka

Wielu opiekunów zastanawia się, czy zgodzić się na nalegania pociechy o zwierzę domowe. Czy jest to trafiony pomysł? Czy dobrze jest sprezentować dziecku zwierzę? Jakie są wady a jakie zalety takiej decyzji? No i które zwierzę będzie najlepszym wyborem?

Gdy posiadamy kota w domu

Koty to zadziwiające istoty. Każdy, kto ma to zwierzę w domu, z pewnością się z tym zgodzi. Jeśli zatem reagując na niezliczone namowy naszego dziecka, chcemy mu w końcu kupić jakieś zwierzątko, warto pomyśleć właśnie o kocie.
Kotki to zwierzęta bardzo samodzielne. Umieją sobie dać radę bez człowieka, jednakże łaskawie znoszą naszą egzystencję w domu. Gdy bowiem decydujemy się na kotka, musimy wiedzieć, że wpuszczamy do swojego mieszkania niepodzielnego króla. To właśnie od niego zależy, kiedy można go podrapać za uszkiem lub pobawić się. Dziecko, które ma kotka, bez wątpienia nauczy się pokory, ponieważ ten zwierzak na pewno nie da sobą manipulować.
kot

Nasza pociecha chce kotka

W momencie gdy nasza pociecha domaga się, by posiadać małe stworzonko, nie mamy serca, by zaprotestować. Oczywiście, trzeba naszą pociechę przestrzec o rozmaitych obowiązkach, które spoczywają na właścicielu zwierzęcia.
pionki

Z jakiego powodu pożądane byłoby grać w logiczne gry planszowe?

Gry planszowe mogą zapewniać naprawdę wiele radości i zabawy. Dzisiaj gry planszowe są sporządzane nie wyłącznie dla dzieci, sporo planszówek kierowanych jest do ludzi dorosłych i powinno się przyznać, iż grając w takie gry z przyjaciółmi nieraz zdołamy istotnie cudownie się bawić!

Kot w naszym pokoju

Dzieciaki w pewnym wieku dojrzewają do pewnej śmiałej decyzji i pewnego pięknego dnia mówią nam, że pragną posiadać zwierzątko. Mógł to być wpływ kolegów z podwórka. Jeżeli w mieszkaniu obok jakiś maluch ma świnka morska lub inne stworzonko jest na podwórku kimś. Pozostałe dzieciaki chcą w końcu zwierzątko ponosić, pofiglować z nim odrobinę. W tym przypadku ten maluch jest panem i władcą i jedynie od jego humoru zależy, kto teraz weźmie do ręki jego świnkę.
Pies rasy mastif tybetański

Zakup psiaka. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedyś wreszcie nadchodzi ten moment, gdy nasze dziecko oznajmia nam, że chce posiadać w domu zwierzątko. To dość poważna sprawa i trzeba się nad tym odpowiednio zastanowić. Z pewnością nie możemy zbyt prędko się zgadzać. Nie mówmy naszemu dziecku, że zgadzamy się na to, tylko dlatego, aby przestało nas tą prośbą męczyć. Okłamywanie malca przyniesie jeszcze gorsze efekty niż odmowa. Zanim jednakże zadeptamy marzenia dzieciaka o zwierzaku, przeanalizujmy wszystko na spokojnie.
Roztocze

Jak możemy zająć własnemu dziecku część wakacji?

Wakacje w Polsce, a zresztą nie tylko u nas, są całkiem długie - choć naturalnie prawda jest taka, że uczniowie bez dwóch zdań narzekają na to, iż letnia przerwa jest zbyt krótka. Można śmiało powiedzieć, iż nie jest łatwo uchronić własne dziecko przed wszechobecną nudą. Bo chociaż co prawda dzieci czekają na lato, to kiedy już nadejdzie końcówka czerwca, rozpoczynają się małe problemy... Jednak nie można powiedzieć, że w każdym przypadku dzieci nie będą miały ponadprzeciętnych wspomnień z lata. O co dokładniej chodzi?