Menu strony
Dziecko

Kot w naszym pokoju

Dzieci w pewnym wieku dojrzewają do pewnej śmiałej decyzji i któregoś cudownego poranka oświadczają nam, że pragną posiadać zwierzaka. Może to być wpływ rówieśników. Jeśli w sąsiedztwie jakiś brzdąc ma świnka morska lub inne stworzonko jest na osiedlu kimś. Pozostałe dzieciaki chcą przecież zwierzaka ponosić, pofiglować z nim chwilkę. W tym przypadku ten maluch staje się panem i władcą i jedynie od jego widzi mi się zależy, kto potem weźmie do ręki jego świnkę.

Gdy posiadamy kota w domu

Koty to niezwykłe istoty. Każdy, kto ma to zwierzę w domu, na pewno to potwierdzi. Jeżeli więc reagując na usilne prośby naszego malucha, chcemy mu w końcu dać jakieś zwierzątko, można pomyśleć właśnie o kociaku.
Koty to zwierzaki wyjątkowo niezależne. Potrafią sobie poradzić bez nas, jednakże wielkodusznie znoszą naszą obecność w otoczeniu. Gdy bowiem decydujemy się na kotka, musimy wiedzieć, że wprowadzamy do naszego domu niepodzielnego władcę. To właśnie od niego zależy, kiedy możemy go podrapać za uszkiem lub pobawić się. Dziecko, które posiada kota, bez wątpienia nauczy się pokory, gdyż ten zwierzak na pewno nie da sobą manipulować.
Pies rasy mastif tybetański

Zakup psiaka. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedyś wreszcie przychodzi ten dzień, gdy nasze dziecko oznajmia nam, iż musi posiadać w domu zwierzątko. To bardzo istotna rzecz i powinniśmy się nad tym odpowiednio zastanowić. Z pewnością nie możemy od razu się zgadzać. Nie mówmy naszemu szkrabowi, że zgadzamy się na to, tylko po to, by zaprzestało nas tym pytaniem zamęczać. Oszukiwanie dziecka może przynieść jeszcze gorsze skutki niż brak zgody. Zanim jednakże zniszczymy pragnienia dzieciaka o zwierzaku, przekalkulujmy wszystko na spokojnie.
kot

Nasza pociecha chce kotka

W momencie gdy nasze dziecko domaga się, aby przygarnąć małe stworzonko, nie mamy serca, by zaprotestować. Rzecz jasna, musimy naszą pociechę uświadomić o różnych obowiązkach, które spoczywają na posiadaczu zwierzaczka.
Akwarium

Najmniej kłopotliwe zwierzę dla dziecka

Dziesiątki opiekunów zastanawia się, czy zgodzić się na nalegania pociechy o zwierzątko. Czy jest to dobry pomysł? Czy warto kupić dziecku zwierzaka? Jakie są dobre i złe strony takiej decyzji? No i które zwierzę będzie najlepszym wyborem?
pionki

Z jakiego powodu pożądane byłoby grać w logiczne gry planszowe?

Gry planszowe zdołają zapewniać istotnie sporo radości i zabawy. Obecnie gry planszowe są przygotowywane nie wyłącznie dla dzieci, wiele planszówek kierowanych jest do ludzi dorosłych i należy przyznać, że grając w takie gry z przyjaciółmi często zdołamy istotnie bajecznie się bawić!
Roztocze

Jak możemy zająć własnemu dziecku część wakacji?

Wakacje w Polsce, zresztą nie tylko u nas, są bardzo długie - choć oczywiście fakty są takie, że uczniowie bez wątpienia narzekają na to, iż letnia przerwa jest za krótka. Można tak naprawdę powiedzieć, iż nie jest zbyt łatwo uchronić swoje dziecko przed nudą. Bo choć co prawda dzieci czekają na dwumiesięczną przerwę od szkoły, to kiedy już nadejdzie końcówka czerwca, rozpoczynają się niemałe problemy... Jednakże nie można powiedzieć, że zawsze dzieciaki nie będą mieć nieprzeciętnych wspomnień z wakacji. O co konkretniej chodzi?