Menu strony
Dziecko

Gdy posiadamy kota w domu

Koty to niezwykłe istoty. Każdy, kto posiada to zwierzę w domu, z pewnością to potwierdzi. Jeżeli więc w odpowiedzi na usilne namowy naszego dziecka, pragniemy mu wreszcie kupić jakiegoś zwierzaka, warto pomyśleć właśnie o kotku.
Koty to zwierzaki bardzo niezależne. Potrafią sobie poradzić bez człowieka, aczkolwiek łaskawie tolerują naszą obecność w otoczeniu. Gdy bowiem kupujemy kota, musimy wiedzieć, że wpuszczamy do swojego domu niepodzielnego władcę. To właśnie on decyduje, kiedy można go podrapać za uszkiem lub pobawić się. Dziecko, które ma kociaka, na pewno nauczy się pokory, ponieważ to zwierzę z pewnością nie da sobą manipulować.
kot

Nasza pociecha chce kotka

W momencie gdy nasze dziecko domaga się, aby przygarnąć małe stworzonko, nie mamy serca, by zaprotestować. Rzecz jasna, musimy naszą pociechę uświadomić o różnych obowiązkach, które spoczywają na posiadaczu zwierzaczka.
Pies rasy mastif tybetański

Zakup psiaka. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedyś w końcu nadchodzi ten moment, gdy nasze dziecko oznajmia nam, że musi mieć w domu zwierzaka. To bardzo poważna sprawa i należy się nad nią dobrze zastanowić. Na pewno nie można zbyt prędko się zgadzać. Nie mówmy naszemu dziecku, że zgadzamy się na to, tylko dlatego, aby przestało nas tą prośbą zamęczać. Oszukiwanie malucha przyniesie jeszcze gorsze konsekwencje niż odmowa. Zanim jednakże zniszczymy marzenia dziecka o zwierzaku, przeanalizujmy wszystko na chłodno.
Akwarium

Najmniej kłopotliwe zwierzę dla dziecka

Dziesiątki opiekunów zastanawia się, czy zgodzić się na nalegania pociechy o zwierzątko. Czy jest to dobry pomysł? Czy warto kupić dziecku zwierzaka? Jakie są dobre i złe strony takiej decyzji? No i które zwierzę będzie najlepszym wyborem?
pionki

Z jakiego powodu pożądane byłoby grać w logiczne gry planszowe?

Gry planszowe zdołają zapewniać istotnie sporo radości i zabawy. Obecnie gry planszowe są przygotowywane nie wyłącznie dla dzieci, wiele planszówek kierowanych jest do ludzi dorosłych i należy przyznać, że grając w takie gry z przyjaciółmi często zdołamy istotnie bajecznie się bawić!
Roztocze

Jak możemy zająć własnemu dziecku część wakacji?

Wakacje w Polsce, zresztą nie tylko u nas, są bardzo długie - choć oczywiście fakty są takie, że uczniowie bez wątpienia narzekają na to, iż letnia przerwa jest za krótka. Można tak naprawdę powiedzieć, iż nie jest zbyt łatwo uchronić swoje dziecko przed nudą. Bo choć co prawda dzieci czekają na dwumiesięczną przerwę od szkoły, to kiedy już nadejdzie końcówka czerwca, rozpoczynają się niemałe problemy... Jednakże nie można powiedzieć, że zawsze dzieciaki nie będą mieć nieprzeciętnych wspomnień z wakacji. O co konkretniej chodzi?

Kot w naszym pokoju

Dzieciaki w pewnym wieku dojrzewają do pewnej śmiałej decyzji i pewnego pięknego dnia mówią nam, że pragną posiadać zwierzątko. Mógł to być wpływ kolegów z podwórka. Jeżeli w mieszkaniu obok jakiś maluch ma świnka morska lub inne stworzonko jest na podwórku kimś. Pozostałe dzieciaki chcą w końcu zwierzątko ponosić, pofiglować z nim odrobinę. W tym przypadku ten maluch jest panem i władcą i jedynie od jego humoru zależy, kto teraz weźmie do ręki jego świnkę.