Menu strony
Oświetlenie
Ogrodowe oczko

Lampy ogrodowe – praktyczne oświetlenie twojego ogrodu

Teoretycznie oświetlenie zewnętrzne domu tudzież oświetlenie ogrodowe możemy oprzeć na pojedynczej lampie halogenowej nad wejściem do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak skąpe zewnętrzne oświetlenie może jednak być niepraktyczne. W jaki sposób dobrać lampy ogrodowe, ażeby odpowiednio spełniały swoje funkcje? Jak zaoszczędzić prąd stosując lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą zostać również elementem dekoracyjnym?
Dom z ogrodem

Pomysły na oświetlenie ogrodu

W trakcie wyposażenia własnego mieszkania spore grono klientów i klientek się jedynie na wnętrzu domu, wielokrotnie nieco zaniedbując ogród. Kwestia oświetlenia w ogrodzie może być czasem podobnie ważna, co wybór lampy do domu. Oświetlenie ogrodowe spełnia funkcję reprezentacyjną, a także w dużym stopniu ułatwia przemieszczanie się po ogrodzie już po zmierzchu. Gdzie jednak nabywać takie lampy i które oświetlenie ogrodowe LED trzeba wybrać?
akwarium, akwarystyka

Akwarystyka morska

Polacy mają w czterech kątach różne stworzenia. Najczęściej zwierzęcym kompanem w Polsce jest pies, niekiedy kot. Zdarza się, że fani nietypowych stworzeń kupują takie gatunki jak pająk albo wąż boa. A ci, którzy wolą fauna morską, stawiają sobie w czterech kątach duże akwaria i mogą godzinami wpatrywać się w egzystujące w nich gatunki. Mnóstwo eksperymentów naukowych udowodniło, że patrzenie na rybki może silnie relaksować nawet najbardziej spiętych ludzi.
Ryba pływająca w akwarium

Dobre rady na temat idealnego wyboru oświetlenia do akwarium

Odpowiednio dobrane oświetlenie w domowym akwarium jest istotne dla zachowania dobrej kondycji roślin akwariowych, oraz ryb i pozostałych stworzeń. Źle dopasowane oświetlenie powoduje niekiedy obumieranie roślin akwariowych, obumieranie ryb czy zbyt duży rozwój glonów. W celu zapobiegania tym zjawiskom, ważna jest temperatura światła oraz ciepło, które jest wydzielane przez źródło. Do domowego akwarium kompletnie niepotrzebne mogą się okazać niektóre urządzenia oświetleniowe – jak lampy rtęciowe i metalohalogenowe.