Menu strony
Oświetlenie
Dom z ogrodem

Pomysły na oświetlenie ogrodu

W trakcie wyposażania własnego mieszkania większość klientów i klientek skupia się wyłącznie na wnętrzu mieszkania, nieraz nieco zaniedbując ogród. Sprawa oświetlenia w ogrodzie może być czasami jednakowo zasadnicza, co dobór lampy do domu. Oświetlenie ogrodowe realizuje funkcję reprezentacyjną, a także o wiele ułatwia przemieszczanie się po ogrodzie już po zmroku. Gdzie jednak kupić takie lampy i jakie oświetlenie ogrodowe LED trzeba wybierać?
Ogrodowe oczko

Lampy ogrodowe – praktyczne oświetlenie twojego ogrodu

Praktycznie oświetlenie zewnętrzne domu czy też oświetlenie ogrodowe można zbudować na pojedynczej lampie halogenowej nad drzwiami wejściowymi do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak skąpe zewnętrzne oświetlenie może jednak być mało praktyczne. Jak dobierać lampy ogrodowe, aby odpowiednio nam służyły? W jaki sposób zaoszczędzić energię stosując lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą stać się również dekoracją?
akwarium, akwarystyka

Akwarystyka morska

Rodacy mają w domach różne zwierzaki. Najczęściej czworonożnym przyjacielem w naszym kraju jest pies, czasem kot. Bywa, że miłośnicy egzotycznych żyjątek kupują takie gatunki jak pająk lub modliszka. A ci, którzy kochają fauna wodną, instalują sobie w domach przestronne akwaria i umieją godzinami wpatrywać się w żyjące w nich ryby. Mnóstwo badań naukowych dowiodło, że spoglądanie na rybki może znakomicie rozluźnić nawet najbardziej zestresowanych ludzi.
Ryba pływająca w akwarium

Dobre rady na temat idealnego wyboru oświetlenia do akwarium

Odpowiednio dobrane oświetlenie w domowym akwarium jest istotne dla zachowania dobrej kondycji roślin akwariowych, oraz ryb i pozostałych stworzeń. Źle dopasowane oświetlenie powoduje niekiedy obumieranie roślin akwariowych, obumieranie ryb czy zbyt duży rozwój glonów. W celu zapobiegania tym zjawiskom, ważna jest temperatura światła oraz ciepło, które jest wydzielane przez źródło. Do domowego akwarium kompletnie niepotrzebne mogą się okazać niektóre urządzenia oświetleniowe – jak lampy rtęciowe i metalohalogenowe.