Menu strony
Oświetlenie
Ogrodowe oczko

Lampy ogrodowe – praktyczne oświetlenie twojego ogrodu

Teoretycznie oświetlenie zewnętrzne domu czy też oświetlenie ogrodowe można zbudować na pojedynczej lampie halogenowej nad drzwiami wejściowymi do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak ograniczone zewnętrzne oświetlenie może jednak być mało praktyczne. W jaki sposób wybrać lampy ogrodowe, ażeby odpowiednio spełniały swoje funkcje? W jaki sposób oszczędzać prąd gdy montujemy lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą stać się równocześnie elementem dekoracyjnym?
Dom z ogrodem

Pomysły na oświetlenie ogrodu

W czasie wyposażenia swojego mieszkania ogrom klientów i klientek koncentruje się wyłącznie na wnętrzu mieszkania, niekiedy odrobinę zaniedbując ogród. Kwestia oświetlenia w ogrodzie może być nieraz równie zasadnicza, co dobór lampy do domu. Oświetlenie ogrodowe spełnia funkcję reprezentacyjną, a także o wiele ułatwia przemieszczanie się po ogrodzie już po zmierzchu. W którym miejscu jednak nabywać takie lampy i które oświetlenie ogrodowe LED warto wybierać?
akwarium, akwarystyka

Akwarystyka morska

Rodacy mają w domach różne zwierzaki. Najczęściej czworonożnym przyjacielem w naszym kraju jest pies, czasem kot. Bywa, że miłośnicy egzotycznych żyjątek kupują takie gatunki jak pająk lub modliszka. A ci, którzy kochają fauna wodną, instalują sobie w domach przestronne akwaria i umieją godzinami wpatrywać się w żyjące w nich ryby. Mnóstwo badań naukowych dowiodło, że spoglądanie na rybki może znakomicie rozluźnić nawet najbardziej zestresowanych ludzi.
Ryba pływająca w akwarium

Dobre rady na temat idealnego wyboru oświetlenia do akwarium

Odpowiednio dobrane oświetlenie w domowym akwarium jest istotne dla zachowania dobrej kondycji roślin akwariowych, oraz ryb i pozostałych stworzeń. Źle dopasowane oświetlenie powoduje niekiedy obumieranie roślin akwariowych, obumieranie ryb czy zbyt duży rozwój glonów. W celu zapobiegania tym zjawiskom, ważna jest temperatura światła oraz ciepło, które jest wydzielane przez źródło. Do domowego akwarium kompletnie niepotrzebne mogą się okazać niektóre urządzenia oświetleniowe – jak lampy rtęciowe i metalohalogenowe.