Menu strony
Ogród
fototapety kwiaty

Rośliny w domu

Jeśli chcemy zmienić swoje mieszkanie warto pomyśleć nad roślinami w domu. Kwiaty sprawią, iż zrobi się ono cieplejsze. Jeśli nie przepadamy za zbyt dużą ilością kolorów, dobrym rozwiązaniem mogą być rośliny które nie kwitną. Jeżeli palimy papierosy, możemy nabyć kwiaty, które przez swoje liście absorbują nikotynęskusić się możemy na kwiaty, które pochłaniają dym}, tym samym oczyszczając powietrze.
Plac zabaw

Place zabaw dla dzieci w przydomowym ogródku

Wszyscy wiedzą o tym, jak ważne jest przebywanie dzieci na świeżym powietrzu. W czasach komputeryzacji dzieci coraz więcej czasu spędzają w domu. Dobrym rozwiązaniem na zachęcenie dzieci do zabaw na dworze są place zabaw. Na zbudowanie placu wystarczy niewielki ogródek przy domu.
kret

Straty w ogrodzie wywołane przez gryzonie - jakim sposobem im zapobiegać?

Ogrodnictwo jest ciekawym zajęciem, jakie potrafi sprawić dużo radości, ale również pochłania dużo wysiłku i wytrwałości. Coraz więcej ludzi odnajduje w nim własną pasję i każdą wolną chwilę poświęca na dbanie o swój zielony ogród. Nie można ukryć, że kiedy to wszystkie kwiaty zaczynają pięknie rosnąć zaspokojenie z zrealizowanej pracy jest wielka. Z tego względu każde straty, czy to wywołane siłami przyrody czy gryzoniami są przykre. Dobrze jest wobec tego ciekawić się tym, jak można chronić kwiaty przykładowo przed porywistym wiatrem bądź mrozem, oraz jak funkcjonalnie pozbywać się gryzoni.
Ogród

Modne meble ogrodowe dopomogą urządzić nasz ogród

Przedstawiane nam są designerskie meble ogrodowe

Modne meble ogrodowe dopomogą urządzić nasz ogród

Wykańczając dom, pragniemy aby wszystko prezentowało się jak najpiękniej i świetnie było do siebie dopasowane. Tak samo musimy zatroszczyć się o własny ogród, by wypoczynek w nim był wręcz miłym doświadczeniem.
ogród

Jak przebudować nasz ogród?

Wiosna zbliża się szybkimi krokami i coraz tęskniej zerkamy w stronę naszego ogrodu. Ten przydomowy salon w sezonie od maja do października staje się strefa spotkań towarzyskich i odpoczynku dla rodziny. Jeśli mamy czas, lubimy ogrodnictwo, możemy podpatrzeć aranżacje roślinne w którymś z czasopism ogrodniczych.
Rabata jednobarwna

Chcemy mieć piękne rośliny

Nawet kiedy nasz ogród nie jest jakiś sporych wymiarów, to jeżeli jedynie się wysilimy, to możemy być przekonani, iż będziemy posiadali w nim wspaniałe uprawy. Wystarczy się wyłącznie zaopatrzyć w produkty, które usprawnią nam pracę w ogrodzie, a już w niedługim czasie będziemy mogli się radować z niesamowitych efektów całkowitych.
ogród

Sąsiedztwo właśnie naszego ogródka powinno być wyjątkowe!

Ogród na pewno musi pięknie się prezentować, lecz również wielce ważne jest akurat jego otoczenie. Zatem starajmy się dbać o dosłownie wszystko co ma jakiś związek ze wszystkim co wokoło ogrodu. Fajnie, że chociaż nierzadko niezbyt potrafimy tak naprawdę dobrze rozeznać się, jeśli w grę wchodzi właśnie otoczenie ogrodu, to jednakże tuż po zapoznaniu się z tym artykułem będziemy mieli okazję znacznie zwiększyć zakres informacji.
Ogrodowe oczko

Lampy ogrodowe – praktyczne oświetlenie twojego ogrodu

Praktycznie oświetlenie zewnętrzne domu czy też oświetlenie ogrodowe można zbudować na pojedynczej lampie halogenowej nad drzwiami wejściowymi do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak skąpe zewnętrzne oświetlenie może jednak być mało praktyczne. Jak dobierać lampy ogrodowe, aby odpowiednio nam służyły? W jaki sposób zaoszczędzić energię stosując lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą stać się również dekoracją?
Rybki w oczku ogrodowym

Aranżacja ogrodu

Za oknem szaruga i chłód, lecz to nie powód, by nie myśleć o przyszłych dniach. Ogród to coś, o co musi się dbać przez cały rok. Zimą mimo to niedużo można uczynić dla niego, warto poświęcić ten czas na zaprojektowanie interesującej aranżacji na ciepłe dni.
Odpoczynek w ogrodzie

Ogrodzenie pełne, czy ogrodzenia panelowe? Które wybrać? Jest to zależne od oczekiwań i tego w jakim celu chcemy zamontować płot.

Kłopoty z sąsiadami? A może pragniesz trochę prywatności? Nikt z nas nie chce być podpatrywanym przez płot – to pewne. Pragniemy by nasza działka i prywatny teren cieszył spokojem i odprężeniem. Pragniemy, być tam nieskrępowani i nie przejmować się tym, czy ktoś na nas patrzy.
1 2 3