Menu strony
Ogród
Świeczki w kształcie lilii wodnych

Nowe wcielenie ogrodu czyli oczko wodne

Jesteś właścicielem domu z ogrodem, który jest Twoją pasją. Z chwilą powitania wiosny postanawiasz sadzić, przesadzać, planować, działać by było jeszcze piękniej. Budki dla ptaków zamontowane na drzewach są przykładem na to, iż chcesz żyć jeszcze bliżej przyrody. Pragniesz budzić się słysząc trel ptaków, a zasypiać przy żabiej muzyce.
Dekoracyjny ogródek przed domem

Pomysł na niezwykły ogród.

Na samym wstępie warto oczyścić ogród z niepotrzebnych chwastów albo na przykład z rozmaitych pozostałości po budowie. Następnie trzeba przygotować stosowne podłoże pod kwiaty. Jeżeli istniejąca gleba jest sypka to znaczy, że jest zbyt piaszczysta, natomiast, jeśli zbija się w grudy to jest nazbyt gliniasta. Tą piaszczystą trzeba wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dołożyć gruboziarnistego piasku lub niewielkiego żwiru. Znaczące jest także pH gruntu. Rośliny rosną najlepiej w glebie o pH obojętnym. Aby ustalić kwasowość gleby wystarczy nabyć kwasomierz polowy bądź elektroniczny.
Rybki w oczku ogrodowym

Aranżacja ogrodu

Za oknem paskudna pogoda, lecz to nie powód, by nie planować przyszłych dniach. Ogród to coś, o co musi się dbać przez cały rok. Zimą jednak niedużo można uczynić dla niego, warto przeznaczyć ten okres na wymyślenie ciekawej aranżacji na wiosnę.
ogród zimowy

Trwałe poduszki ogrodowe

Wiosna coraz bliżej, a wraz z nią początek sezonu tak lubianych przez nas biesiad w ogrodzie. Bo chyba nie ma dogodniejszego miejsca na weekendowy odpoczynek i imprezy ze znajomymi oraz rodziną. Spędzanie czasu w ogrodzie sprawia, że stajemy się bardziej wyluzowani, a grill czy podwieczorek przy słonecznej pogodzie celebrujemy wiele godzin. Podczas gdy nasze pociechy bawią się piłką czy grają w badmintona mamy wreszcie czas, by usiąść wygodnie na leżaku czy w fotelu ogrodowym, wystawić twarz do słońca lub przejrzeć gazetę albo po prostu podumać.
Sauna parowa

Altanki ogrodowe oferują nam miłe chwile

Sauna ogrodowa może stać się fantastycznym projektem. Wiele mówi się obecnie o wspaniałych właściwościach sauny, które sprawiają, że my się odprężamy, a jednocześnie nasz organizm zyskuje na zdrowiu. Dlatego nie może nas dziwić, że znacznie więcej osób rozpoczyna się zastanawiać, czy nie okaże się dla nich dobrym pomysłem sauna ogrodowa. Okazuje się być to niewielki, drewniany domek, w którym mieszczą się ławki oraz dobrze przygotowany piecyk.
Ogród

Modne meble ogrodowe dopomogą urządzić nasz ogród

Mamy szansę kupić designerskie meble ogrodowe

Modne meble ogrodowe dopomogą urządzić nasz ogród

Urządzając dom, pragniemy by wszystko przedstawiało się jak najlepiej i świetnie było do siebie dobrane. Identycznie musimy zatroszczyć się o swój ogród, aby wypoczynek w nim był wręcz przyjemnym przeżyciem.
Rabata jednobarwna

Chcemy mieć piękne rośliny

Nawet jeśli nasz ogródek nie jest jakiś dużych rozmiarów, to kiedy tylko się postaramy, to możemy być pewni, iż będziemy posiadali w nim wspaniałe uprawy. Wystarczy się jedynie zaopatrzyć w materiały, które ułatwią nam pracę w ogrodzie, a już w niedługim czasie będziemy mieli szanse się cieszyć z wspaniałych efektów końcowych.
Ogród pełen cienia

Wiosna w ogrodzie

Po okropnie długiej zimie w końcu przybyła wiosna. A wraz z nią przyszły słoneczne dni. Możemy zatem do oporu leniuchować w ogródku lub na tarasie. Zanim jednakże wyniesiemy kocyk na dwór i rozsiądziemy się z ulubioną książką, trzeba uporządkować nasz ogród. Po przedłużającej się zimie z pewnością jest mnóstwo rzeczy do zrobienia.
Ogród

Gromadzenie surowców z pewnością ułatwi pojemnik na piasek i sól, i zbiornik na wodę

Wielu ludzi, jacy żyją w domach codziennie trudzą rozliczne obowiązki i prace domowe, które związane są z przeróżnymi naprawami albo pracą w ogrodzie. Nie da się natomiast zaprzeczyć, iż jest to dla nich wielka radość, która zapewnia zajęcie w wolnym czasie. Mnóstwo marketów budowlanych czy ogrodniczych proponuje ciekawe przybory i innego rodzaju pomysły, mające ułatwić życie przy domu. Prowadząc tego typu tryb funkcjonowania uwzględnia się pory roku i ogólnie wszelką przypuszczalną aurę, bo ma to oddziaływanie nie jedynie na ogród i rośliny zielone, ale również na inne miejsca przy domu.
Ogrodowe oczko

Lampy ogrodowe – praktyczne oświetlenie twojego ogrodu

W zasadzie oświetlenie zewnętrzne domu czy też oświetlenie ogrodowe możemy oprzeć na jednej lampie halogenowej nad wejściem do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak słabe zewnętrzne oświetlenie może jednak okazać się niepraktyczne. W jaki sposób dobrać lampy ogrodowe, ażeby odpowiednio nam służyły? Jak oszczędzać energię gdy montujemy lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą zostać także dekoracją?
1 2 3