Menu strony
Ogród
kret

Straty w ogrodzie wywołane przez gryzonie - jakim sposobem im zapobiegać?

Ogrodnictwo jest ciekawym zajęciem, które potrafi sprawić sporo przyjemności, ale też kosztuje sporo trudu i cierpliwości. Coraz więcej ludzi odnajduje w nim własną pasję i wszelką wolną chwilę przeznacza na troszczenie się o swój zielony ogród. Nie sposób ukryć, że gdy wszystkie rośliny zaczynają rozkwitać satysfakcja z dokonanej pracy jest wielka. Z tego powodu każde straty, czy to spowodowane siłami przyrody czy gryzoniami są bolesne. Należy wobec tego ciekawić się tym, jak można chronić kwiaty przykładowo przed porywistym wiatrem lub mrozem, oraz jak sprawnie pozbywać się gryzoni.
Ogród pełen cienia

Wiosna w ogrodzie

Po okropnie długiej zimie w końcu przyszła wiosna. A wraz z nią nastały pogodne dni. Możemy zatem bez przeszkód leniuchować w ogrodzie albo na tarasie. Zanim jednakże weźmiemy kocyk na dwór i rozłożymy się z dobrą lekturą, powinniśmy doprowadzić nasz ogród do porządku. Po tak długiej zimie z pewnością jest wiele rzeczy do zrobienia.
chryzantemy

Chryzantema jest estetycznym i trwałym kwiatem, stosuj ją w ogrodach oraz w doniczkach

Z chwilą przyjścia ciepłych dni, właściciele przydomowych ogródków oraz ogródków działkowych rozpoczynają roboty, które mają na celu nadać otoczeniu pięknego wyglądu. Grabi oraz kosi się trawniki, formuje krzewy, piele grządki oraz sadzi kwiaty.
hodowla chryzantem w Praszce

Jedna z najbardziej popularnych uprawnych

Uprawa chryzantem w Praszce, to znakomite miejsce do kupna chryzantemy a także zasięgnięcia porady dotyczącej jej upraw. Nieomal każda osoba śni o swym ogródku lub działce. To częstokroć miejsce kojarzące się z odpoczynkiem i ciszą, w jakim można zaszyć się na moment.
Odpoczynek w ogrodzie

Ogrodzenie pełne, czy ogrodzenia panelowe? Które wybrać? Jest to zależne od oczekiwań i tego w jakim celu chcemy zamontować płot.

Problemy z sąsiadami? A może pragniesz trochę prywatności? Nikt z nas nie ma ochoty być podpatrywanym przez płot – to pewne. Chcemy by nasz ogród i prywatna posesja uszczęśliwiał spokojem i relaksem. Chcemy, być tam wolni i nie myśleć o tym, czy ktoś nas podgląda.
Ogrodowe oczko

Lampy ogrodowe – praktyczne oświetlenie twojego ogrodu

Teoretycznie oświetlenie zewnętrzne domu czy też oświetlenie ogrodowe możemy zbudować na pojedynczej lampie halogenowej nad wejściem do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak słabe zewnętrzne oświetlenie może jednak być niepraktyczne. Jak wybrać lampy ogrodowe, ażeby odpowiednio nam służyły? Jak oszczędzać prąd gdy kupujemy lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą stać się równocześnie ozdobą?
Świeczki w kształcie lilii wodnych

Nowe wcielenie ogrodu czyli oczko wodne

Jesteś właścicielem domu z ogrodem, który jest Twoją pasją. Z chwilą powitania wiosny postanawiasz sadzić, przesadzać, planować, działać by było jeszcze piękniej. Budki dla ptaków zamontowane na drzewach są przykładem na to, iż chcesz żyć jeszcze bliżej przyrody. Pragniesz budzić się słysząc trel ptaków, a zasypiać przy żabiej muzyce.
Dekoracyjny ogródek przed domem

Pomysł na niezwykły ogród.

Na samym wstępie warto oczyścić ogród z niepotrzebnych chwastów albo na przykład z rozmaitych pozostałości po budowie. Następnie trzeba przygotować stosowne podłoże pod kwiaty. Jeżeli istniejąca gleba jest sypka to znaczy, że jest zbyt piaszczysta, natomiast, jeśli zbija się w grudy to jest nazbyt gliniasta. Tą piaszczystą trzeba wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dołożyć gruboziarnistego piasku lub niewielkiego żwiru. Znaczące jest także pH gruntu. Rośliny rosną najlepiej w glebie o pH obojętnym. Aby ustalić kwasowość gleby wystarczy nabyć kwasomierz polowy bądź elektroniczny.
Rybki w oczku ogrodowym

Aranżacja ogrodu

Za oknem paskudna pogoda, lecz to nie powód, by nie planować przyszłych dniach. Ogród to coś, o co musi się dbać przez cały rok. Zimą jednak niedużo można uczynić dla niego, warto przeznaczyć ten okres na wymyślenie ciekawej aranżacji na wiosnę.
ogród zimowy

Trwałe poduszki ogrodowe

Wiosna coraz bliżej, a wraz z nią początek sezonu tak lubianych przez nas biesiad w ogrodzie. Bo chyba nie ma dogodniejszego miejsca na weekendowy odpoczynek i imprezy ze znajomymi oraz rodziną. Spędzanie czasu w ogrodzie sprawia, że stajemy się bardziej wyluzowani, a grill czy podwieczorek przy słonecznej pogodzie celebrujemy wiele godzin. Podczas gdy nasze pociechy bawią się piłką czy grają w badmintona mamy wreszcie czas, by usiąść wygodnie na leżaku czy w fotelu ogrodowym, wystawić twarz do słońca lub przejrzeć gazetę albo po prostu podumać.
1 2 3