Menu strony
Ogród
Odpoczynek w ogrodzie

Ogrodzenie pełne, czy ogrodzenia panelowe? Które wybrać? Jest to zależne od oczekiwań i tego w jakim celu chcemy zamontować płot.

Kłopoty z sąsiadami? A może pragniesz trochę prywatności? Nikt z nas nie chce być podpatrywanym przez płot – to pewne. Pragniemy by nasza działka i prywatny teren cieszył spokojem i odprężeniem. Pragniemy, być tam nieskrępowani i nie przejmować się tym, czy ktoś na nas patrzy.
ogród

Jak przebudować nasz ogród?

Zima zbliża się już do końca i coraz częściej zerkamy w stronę naszego ogrodu. Ten salon pod chmurką w sezonie od maja do października staje się strefa spotkań towarzyskich i odpoczynku dla rodziny. Jeśli dysponujemy wolnym czasem, lubimy ogrodnictwo, możemy zgapić aranżacje roślinne w którymś z fachowych czasopism.
kret

Straty w ogrodzie wywołane przez gryzonie - jakim sposobem im zapobiegać?

Ogrodnictwo jest ciekawym zajęciem, jakie jest w stanie sprawić sporo radości, ale również wymaga dużo wysiłku i cierpliwości. Coraz więcej osób odnajduje w nim swoją pasję i każdą wolną chwilę przeznacza na dbanie o swój zielony skwer. Nie sposób ukryć, iż kiedy to wszystkie rośliny zaczynają pięknie rosnąć zaspokojenie z wykonanej pracy jest wielka. Z tego powodu każde szkody, czy to spowodowane siłami przyrody czy gryzoniami są bolesne. Należy wobec tego interesować się tym, w jaki sposób da się zabezpieczać rośliny przykładowo przed porywistym wiatrem lub chłodem, oraz jak efektywnie pozbywać się gryzoni.
Sauna parowa

Altanki ogrodowe oferują nam miłe chwile

Świetnym pomysłem będzie sauna ogrodowa. Dużo opowiada się teraz o wspaniałych właściwościach sauny, które powodują, że my się relaksujemy, a równocześnie nasz organizm uzyskuje na zdrowiu. Przez to nie może nas dziwić, że znacznie więcej ludzi rozpoczyna się namyślać, czy nie okaże się dla nich dobrym rozwiązaniem sauna ogrodowa. Okazuje się być to niewielki, drewniany budynek, w którym znajdują się ławki i dobrze przygotowany piecyk.
Ogród

Leżaki z technorattanu będą bardzo wygodne

Co powinno odnaleźć się w naszym ogrodzieJeżeli przyjdziemy do zdania, że chcemy, by nasz ogród był miejscem, gdzie sympatycznie będziemy mieli szansę odpocząć po calutkim dniu, to trzeba się zastanowić, co chcemy w nim postawić. Czy ma się tam znaleźć stolik, krzesła, hamak, huśtawka, a może planujemy ustawić cały namiot, w którym będziemy mogli posiedzieć? Im lepiej wymyślimy przestrzeń naszego ogrodu, tym bardziej będzie nam się ona podobała, a co się z tym wiąże, tym chętniej będziemy w nim przesiadywali.
Rybki w oczku ogrodowym

Aranżacja ogrodu

Za oknem deszcze, ale to nie powód, by nie planować przyszłości. Ogród to rzecz, o którą musi się dbać pełny rok. Zimą jednak niedużo da się uczynić dla niego, warto przeznaczyć ten okres na wymyślenie wyjątkowej aranżacji na ciepłe dni.
Dekoracyjny ogródek przed domem

Pomysł na niezwykły ogród.

Na samym początku trzeba oczyścić ogród z niepożądanych chwastów lub przykładowo z rozmaitych resztek po budowie. Potem należy przygotować należyte podłoże pod rośliny. W momencie, gdy istniejąca gleba jest sypka to oznacza, że jest nazbyt piaszczysta, natomiast, gdy zbija się w grudy to jest nazbyt gliniasta. Tą piaszczystą należy wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dołożyć gruboziarnistego piasku bądź drobnego żwiru. Znaczące jest również pH gleby. Rośliny wzrastają optymalnie w glebie o pH obojętnym. By ustalić kwasowość gleby wystarczy nabyć kwasomierz polowy albo elektroniczny.
Piknik na świeżym powietrzu

Konieczne w każdym ogrodzie- wiesz co takiego? - pewnie że stylowe meble ogrodowe!

Kiedy właśnie przeprowadziłeś się do swojego domu, kategorycznie powinieneś zastanowić się nad kupnem mebli ogrodowych do swojego ogródka. Często zapominamy o zaaranżowaniu ogródka, skupiając się między innymi na aranżacji poszczególnych pokoi, a tymczasem właściwe zagospodarowanie ogrodu kategorycznie może spowodować, że będzie on sporą ozdobą Twojego domu.
ogród

Sąsiedztwo właśnie naszego ogródka powinno być wyjątkowe!

Ogród z pewnością powinien ładnie się prezentować, lecz również niesamowicie ważne jest jego otoczenie. Zatem starajmy się dbać o wszystko co ma jakiś związek z tym wszystkim co wokoło ogrodu. Kapitalnie, że chociaż nierzadko niezbyt umiemy tak naprawdę dobrze rozeznać się, jeśli w rachubę wchodzi akurat otoczenie ogrodu, to jednakowoż no tuż po zapoznaniu się z owym tekstem będziemy mieli możliwość znacznie powiększyć zakres swojej wiedzy.
fototapety kwiaty

Rośliny w domu

Jeśli chcemy zmienić swoje mieszkanie możemy zastanowić się nad wyborem ozdób roślinnych. Kwiaty spowodują, że stanie się ono bardziej przytulne i przyjazne dla nas samych. Jak nie lubimy dużego natężenia kolorów, dobrym rozwiązaniem mogą być rośliny które nie kwitną. Jeżeli palimy papierosy, możemy nabyć kwiaty, które przez swoje liście absorbują nikotynęskusić się możemy na kwiaty, które pochłaniają dym}, w ten sposób czyszcząc powietrze.
1 2 3