Menu strony
Ogród
Sauna parowa

Altanki ogrodowe oferują nam miłe chwile

Świetnym pomysłem będzie sauna ogrodowa. Dużo opowiada się teraz o wspaniałych właściwościach sauny, które powodują, że my się relaksujemy, a równocześnie nasz organizm uzyskuje na zdrowiu. Przez to nie może nas dziwić, że znacznie więcej ludzi rozpoczyna się namyślać, czy nie okaże się dla nich dobrym rozwiązaniem sauna ogrodowa. Okazuje się być to niewielki, drewniany budynek, w którym znajdują się ławki i dobrze przygotowany piecyk.
Ogród

Leżaki z technorattanu będą bardzo wygodne

Co powinno odnaleźć się w naszym ogrodzieJeżeli przyjdziemy do zdania, że chcemy, by nasz ogród był miejscem, gdzie sympatycznie będziemy mieli szansę odpocząć po calutkim dniu, to trzeba się zastanowić, co chcemy w nim postawić. Czy ma się tam znaleźć stolik, krzesła, hamak, huśtawka, a może planujemy ustawić cały namiot, w którym będziemy mogli posiedzieć? Im lepiej wymyślimy przestrzeń naszego ogrodu, tym bardziej będzie nam się ona podobała, a co się z tym wiąże, tym chętniej będziemy w nim przesiadywali.
Rybki w oczku ogrodowym

Aranżacja ogrodu

Za oknem deszcze, ale to nie powód, by nie planować przyszłości. Ogród to rzecz, o którą musi się dbać pełny rok. Zimą jednak niedużo da się uczynić dla niego, warto przeznaczyć ten okres na wymyślenie wyjątkowej aranżacji na ciepłe dni.
Dekoracyjny ogródek przed domem

Pomysł na niezwykły ogród.

Na samym początku trzeba oczyścić ogród z niepożądanych chwastów lub przykładowo z rozmaitych resztek po budowie. Potem należy przygotować należyte podłoże pod rośliny. W momencie, gdy istniejąca gleba jest sypka to oznacza, że jest nazbyt piaszczysta, natomiast, gdy zbija się w grudy to jest nazbyt gliniasta. Tą piaszczystą należy wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dołożyć gruboziarnistego piasku bądź drobnego żwiru. Znaczące jest również pH gleby. Rośliny wzrastają optymalnie w glebie o pH obojętnym. By ustalić kwasowość gleby wystarczy nabyć kwasomierz polowy albo elektroniczny.
Piknik na świeżym powietrzu

Konieczne w każdym ogrodzie- wiesz co takiego? - pewnie że stylowe meble ogrodowe!

Kiedy właśnie przeprowadziłeś się do swojego domu, kategorycznie powinieneś zastanowić się nad kupnem mebli ogrodowych do swojego ogródka. Często zapominamy o zaaranżowaniu ogródka, skupiając się między innymi na aranżacji poszczególnych pokoi, a tymczasem właściwe zagospodarowanie ogrodu kategorycznie może spowodować, że będzie on sporą ozdobą Twojego domu.
ogród

Sąsiedztwo właśnie naszego ogródka powinno być wyjątkowe!

Ogród z pewnością powinien ładnie się prezentować, lecz również niesamowicie ważne jest jego otoczenie. Zatem starajmy się dbać o wszystko co ma jakiś związek z tym wszystkim co wokoło ogrodu. Kapitalnie, że chociaż nierzadko niezbyt umiemy tak naprawdę dobrze rozeznać się, jeśli w rachubę wchodzi akurat otoczenie ogrodu, to jednakowoż no tuż po zapoznaniu się z owym tekstem będziemy mieli możliwość znacznie powiększyć zakres swojej wiedzy.
fototapety kwiaty

Rośliny w domu

Jeśli chcemy zmienić swoje mieszkanie możemy zastanowić się nad wyborem ozdób roślinnych. Kwiaty spowodują, że stanie się ono bardziej przytulne i przyjazne dla nas samych. Jak nie lubimy dużego natężenia kolorów, dobrym rozwiązaniem mogą być rośliny które nie kwitną. Jeżeli palimy papierosy, możemy nabyć kwiaty, które przez swoje liście absorbują nikotynęskusić się możemy na kwiaty, które pochłaniają dym}, w ten sposób czyszcząc powietrze.
Świeczki w kształcie lilii wodnych

Nowe wcielenie ogrodu czyli oczko wodne

Jesteś właścicielem domu z ogrodem, który jest Twoją pasją. Z chwilą powitania wiosny postanawiasz sadzić, przesadzać, planować, działać by było jeszcze piękniej. Budki dla ptaków zawieszone na drzewach są dowodem na to, że chcesz żyć jeszcze bliżej natury. Pragniesz budzić się przy śpiewie ptaków, a kłaść się do łóżka przy żabiej muzyce.
ogród

Jak przebudować nasz ogród?

Zima zbliża się już do końca i coraz tęskniej zerkamy w stronę naszego ogrodu. Ten przydomowy salon w sezonie od maja do października staje się strefa spotkań z przyjaciółmi i odpoczynku dla rodziny. Jeśli mamy czas, mamy żyłkę do ogrodnictwa, możemy zgapić aranżacje roślinne w którymś z czasopism ogrodniczych.
Plac zabaw

Place zabaw dla dzieci w przydomowym ogródku

Wszyscy wiedzą o tym, jak ważne jest przebywanie dzieci na świeżym powietrzu. W czasach komputeryzacji dzieci coraz to więcej czasu spędzają w mieszkaniu. Odpowiednim rozwiązaniem na zachęcenie dziatwy do zabaw na dworze są place zabaw. Na wybudowanie placu wystarczy mały ogródek przy domu.
1 2 3