Menu strony
Ogród
Ogród

Gromadzenie surowców z pewnością ułatwi pojemnik na piasek i sól, i zbiornik na wodę

Mnóstwo ludzi, jacy zamieszkują w domach każdego dnia zajmują rozliczne obowiązki i czynności domowe, które powiązane są z rozmaitymi reperacjami albo pracą w ogródku. Nie da się mimo to zaprzeczyć, że jest to dla nich ogromna przyjemność, która dostarcza zajęcie w wolnym czasie. Mnóstwo marketów budowlanych bądź ogrodniczych oferuje ciekawe akcesoria i inne pomysły, mające uprościć działalność przy domu. Prowadząc tego typu tryb funkcjonowania uwzględnia się pory roku i ogólnie wszelką ewentualną aurę, gdyż ma to oddziaływanie nie tylko na zieleniec i kwiaty zielone, lecz również na innego rodzaju miejsca przy domu.
Świeczki w kształcie lilii wodnych

Nowe wcielenie ogrodu czyli oczko wodne

Mieszkasz w domu z ogrodem, który jest Twoją pasją. Z chwilą nadejścia wiosny zaczynasz sadzić, przesadzać, planować, upiększać. Budki dla ptaków powieszone na gałęziach drzew są dowodem na to, iż chcesz być jeszcze bliżej przyrody. Lubisz budzić się słysząc trel ptaków, a kłaść się do łóżka przy żabiej muzyce.
ogród

Jak przebudować nasz ogród?

Wiosna zbliża się szybkimi krokami i coraz częściej zerkamy w stronę naszego ogrodu. Ten salon pod chmurką w od wiosny do jesieni jest strefa spotkań towarzyskich i odpoczynku dla rodziny. Jeśli dysponujemy wolnym czasem, lubimy ogrodnictwo, możemy podpatrzeć aranżacje roślinne w którymś z czasopism ogrodniczych.
Plac zabaw

Place zabaw dla dzieci w przydomowym ogródku

Wszyscy wiedzą o tym, jak ważne jest przebywanie dzieci na świeżym powietrzu. W dobie komputeryzacji dzieci coraz to więcej czasu spędzają w mieszkaniu. Właściwym sposobem na zachęcenie dzieci do zabaw na dworze są place zabaw. Na skonstruowanie placu wystarczy niewielki ogródek przydomowy.
warsztat

Wybieranie odpowiedniego sprzętu przeznaczonego do prac ogrodowych i różnego typu napraw w domowym warsztacie

Każdy kto ma własny warsztat na pewno chciałby mieć w nim wiele funkcjonalnych urządzeń. Dobre wyposażenie garażu sprawi, iż będziemy mogli wykonać samodzielnie wiele prac ogrodowych czy też na przykład naprawić swoje auto.W obecnych czasach coraz częściej kupujemy urządzenia w sieci. Często w sklepach w sieci interesujące nas urządzenia są w niższych cenach, więc zdalne zakupy są świetnym wyborem kiedy dokładnie wiemy czego poszukujemy.
kret

Straty w ogrodzie wywołane przez gryzonie - jakim sposobem im zapobiegać?

Ogrodnictwo jest ciekawym zajęciem, jakie potrafi sprawić dużo radości, ale również pochłania dużo wysiłku i wytrwałości. Coraz więcej ludzi odnajduje w nim własną pasję i każdą wolną chwilę poświęca na dbanie o swój zielony ogród. Nie można ukryć, że kiedy to wszystkie kwiaty zaczynają pięknie rosnąć zaspokojenie z zrealizowanej pracy jest wielka. Z tego względu każde straty, czy to wywołane siłami przyrody czy gryzoniami są przykre. Dobrze jest wobec tego ciekawić się tym, jak można chronić kwiaty przykładowo przed porywistym wiatrem bądź mrozem, oraz jak funkcjonalnie pozbywać się gryzoni.
Ogród

Leżaki z technorattanu będą bardzo wygodne

Co powinno odnaleźć się w naszym ogrodzieJeżeli przyjdziemy do zdania, że chcemy, by nasz ogród był miejscem, gdzie sympatycznie będziemy mieli szansę odpocząć po calutkim dniu, to trzeba się zastanowić, co chcemy w nim postawić. Czy ma się tam znaleźć stolik, krzesła, hamak, huśtawka, a może planujemy ustawić cały namiot, w którym będziemy mogli posiedzieć? Im lepiej wymyślimy przestrzeń naszego ogrodu, tym bardziej będzie nam się ona podobała, a co się z tym wiąże, tym chętniej będziemy w nim przesiadywali.
Dekoracyjny ogródek przed domem

Pomysł na niezwykły ogród.

Na samym początku trzeba oczyścić ogród z niepożądanych chwastów lub przykładowo z rozmaitych resztek po budowie. Potem należy przygotować należyte podłoże pod rośliny. W momencie, gdy istniejąca gleba jest sypka to oznacza, że jest nazbyt piaszczysta, natomiast, gdy zbija się w grudy to jest nazbyt gliniasta. Tą piaszczystą należy wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dołożyć gruboziarnistego piasku bądź drobnego żwiru. Znaczące jest również pH gleby. Rośliny wzrastają optymalnie w glebie o pH obojętnym. By ustalić kwasowość gleby wystarczy nabyć kwasomierz polowy albo elektroniczny.
Piknik na świeżym powietrzu

Konieczne w każdym ogrodzie- wiesz co takiego? - pewnie że stylowe meble ogrodowe!

Kiedy właśnie przeprowadziłeś się do swojego domu, kategorycznie powinieneś zastanowić się nad kupnem mebli ogrodowych do swojego ogródka. Często zapominamy o zaaranżowaniu ogródka, skupiając się między innymi na aranżacji poszczególnych pokoi, a tymczasem właściwe zagospodarowanie ogrodu kategorycznie może spowodować, że będzie on sporą ozdobą Twojego domu.
ogród zimowy

Trwałe poduszki ogrodowe

Majówka coraz bliżej, a wraz z nią inauguracja sezonu tak lubianych przez nas biesiad w ogrodzie. Bez wątpienia nie ma lepszego miejsca na weekendowy odpoczynek i spotkania z przyjaciółmi oraz rodziną. Odpoczynek w ogrodzie sprawia, że stajemy się bardziej wyluzowani, a grill czy poobiednia kawa przy dobrej pogodzie celebrujemy wiele godzin. Podczas gdy dzieciaki bawią się piłką czy grają w gry ogrodowe mamy wreszcie czas, by usiąść wygodnie na leżaku czy w fotelu ogrodowym, wystawić twarz do słońca lub przejrzeć gazetę albo po prostu uciąć sobie regenerująca drzemkę.
1 2 3