Menu strony
Wakacje
morze

W którym spędzić niezapomniane wakacje? Nad polskim morzem, a najlepiej odwiedzić Mierzeję Helską i pobliskie miejscowości

Mierzeja Helska oferuje wiele atrakcji. W położonych na jej obszarze letniskach możemy bez problemów odnaleźć noclegi, a niezwykłe atrakcje turystyczne zachęcają do spędzenia urlopu właśnie w tym miejscu.
Kudowa Zdrój

W które miejsca należałoby wybrać się na urlopowy odpoczynek?

Okres wakacyjny na pewno jest przez nas bardzo mocno wyczekiwany. Kiedy wreszcie po długim czasie oczekiwania możemy udać się na zapracowany urlop, duża część z nas oddycha z ulgą. W tym miejscu powinno się zaakcentować, że udane wakacje w znaczącej mierze zależą od wyłowionego przez nas miejsca odpoczynku. W naszym kraju możemy odnaleźć obiektywnie wiele propozycji wakacyjnego wyjazdu, niemniej jednak nie wszystkie z nich powinniśmy brać pod uwagę. Dużo w tym temacie zależy od naszych wyczekiwań, które jak doskonale wiemy bywają niezmiernie różne.
Agroturystyka na Kaszubach

Jak interesująco spędzić urlop?

Każdego roku stajemy przed tym samym dylematem. Co robić w trakcie wakacji? Opalanie się na plaży dla wielu osób jest mało ciekawe, zwłaszcza jeśli nie lubią palącego słońca. Górskie wędrówki zazwyczaj są wyczerpujące, a przecież lato powinno być czasem relaksu. Może wobec tego spróbować czegoś zupełnie innego? Rozwiązaniem tych problemów może być jazda konna - sport skupiający w sobie aktywność na łonie natury, a przy tym dostarczający wiele radości oraz możliwość kontaktu z końmi - ładnymi i dostojnymi zwierzętami.
Jazda konna

Obozy konne czyli wakacje w siodle

Nie ma rodzica, który by nie pragnął, żeby jego dziecko pojechało na ciekawe wakacje, o których marzą cały rok szkolny. W internecie można natknąć się na niemało pomysłów obozów i kolonii, w tym ostatnio cieszące się dużą popularnością wyjazdy pozwalające dziecku nauczyć się czegoś fascynującego lub szlifować swoje umiejętności, jak np. obozy konne. Ta forma wypoczynku zapewnia dziecku ruch i zajęcie a jednocześnie jest wspaniałą wakacyjną rozrywką.
łąka

Kolonie konne dla dzieci

Trudno jest w nowym tysiącleciu zorganizować dziecku wspaniałe wakacje, które będzie ono pamiętać aż do późnej starości. W przesadnym dużej ilości firm zajmujących się organizowaniem kolonii łatwo się pogubić. Odpoczynek dziecka czy to wiosną, czy latem należy zaplanować z pewnym wyprzedzeniem. Warto nastawić się na bardziej aktywne formy odpoczywania oraz na co bardziej oryginalne propozycje biura podróży, które mogą sprawić wiele radości dziecku.
Roztocze

Jak możemy zająć własnemu dziecku część wakacji?

Wakacje w Polsce, a zresztą nie tylko u nas, są całkiem długie - choć naturalnie prawda jest taka, że uczniowie bez dwóch zdań narzekają na to, iż letnia przerwa jest zbyt krótka. Można śmiało powiedzieć, iż nie jest łatwo uchronić własne dziecko przed wszechobecną nudą. Bo chociaż co prawda dzieci czekają na lato, to kiedy już nadejdzie końcówka czerwca, rozpoczynają się małe problemy... Jednak nie można powiedzieć, że w każdym przypadku dzieci nie będą miały ponadprzeciętnych wspomnień z lata. O co dokładniej chodzi?