Menu strony
Pies
kot na podłodze

Posiadanie zwierząt domowych - jakie akcesoria powinniśmy mieć w domu

Zaskakująco spora część rodzin posiada zwierzę w swoim gospodarstwie domowym. Najczęściej jest to rzecz jasna czworonożny przyjaciel człowieka, czyli pies albo dający mnóstwo radości kot. Niewątpliwie, trzeba pamiętać o tym, że posiadanie zwierzęcia w domu wymaga wielu poświęceń. Należy ponadto zauważyć fakt, że wiąże się to ze stosunkowo sporymi kosztami, w zależności od tego, jakiego zwierzaka posiadamy. Okazuje się, że pokarm oraz zróżnicowane akcesoria związane ze zwierzętami domowymi kosztują|Coraz więcej gospodarstw domowych posiada w domu zwierzaka.
karma dla psa brit

Jak odpowiednio dbać o psa

Każdy miłośnik i posiadacz pieska wie, że trzeba o niego dobrze dbać. Nie chodzi tu jedynie o normalne szczepienia i dbanie o jego higienę, ale również o najlepsze odżywianie.


Jak odpowiednio dbać o psa

Wybranie odpowiedniej zbilansowanej karmy dla naszego ulubieńca nie jest takie łatwe jak może się wydawać.
Karma sucha dla kotów Acana

Co tak prawdziwie jest w karmach przeznaczonych dla zwierząt?

Jedzenie twojego zwierzęcego pupila jest niezmiernie ważne. Dopasowanie właściwej diety należy za każdym razem konsultować z weterynarzem. Musi on wziąć pod uwagę cechy twojego przyjaciel – głównie liczbę lat, płeć, fakt sterylizacji oraz ogólną kondycję. To jasne, że czworonogi dojrzałe muszą być karmione czym innym, niż szczeniaki, a sterylizowany kot w inny sposób, niż ten bez operacji.
tableau - Auto

Kliniki weterynaryjne na obszarze Krakowa - w jakie miejsce się udać, by dopomóc swojemu pupilowi?

Jak bardzo dobrze wiemy, Kraków to niewiarygodnie piękne miasto, które to żyje zarówno za dnia, jak i nocą. Nie dziwi więc fakt, iż wiele sklepów, czy instytucji, działa tam poprzez całą dobę, będąc otwartymi przez 24h.
Pies rasy mastif tybetański

Zakup psiaka. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedyś wreszcie nadchodzi ten moment, gdy nasze dziecko oznajmia nam, że chce posiadać w domu zwierzątko. To dość poważna sprawa i trzeba się nad tym odpowiednio zastanowić. Z pewnością nie możemy zbyt prędko się zgadzać. Nie mówmy naszemu dziecku, że zgadzamy się na to, tylko dlatego, aby przestało nas tą prośbą męczyć. Okłamywanie malca przyniesie jeszcze gorsze efekty niż odmowa. Zanim jednakże zadeptamy marzenia dzieciaka o zwierzaku, przeanalizujmy wszystko na spokojnie.
obroża

Która rasa najlepsza do chronienia domu?

Decyzja o wyborze psa, który będzie pilnował naszego domu to spore wyzwanie. Dobra rada: rasa nie odgrywa tak znacznej roli, jak to, jak jego wychowanie.
pies

Troska o psa nie jest w dzisiejszych czasach nie na miejscu

Niemal każdy właściciel psa nader uwielbia swojego zwierzaka i w żadnym razie nie pozwoliłby zrobić mu krzywdy. Jeżeli również posiadasz psa, bez wątpienia wiesz dokładnie, że potrzebujesz się nim naprawdę dobrze zajmować. Troska o pieska nie jest obecnie niczym dziwnym – sporo właścicieli psów poświęciłoby dla swoich psów praktycznie wszystko.
tibetan mastiff

Czy warto mieć we własnym mieszkaniu psa?

Niegdyś psy ogólnie służyły własnym właścicielom jako świetna ochrona przed chociażby drapieżnikami. W szczególności na wsi bardzo często psy były niemal nieodłączną częścią krajobrazu. Obecnie nadal psy są bardzo często wykorzystywane do niejako celów komercyjnych, na przykład są świetne jeśli w grę wchodzi ochrona. Oczywiście akurat w tym wszystkim nie ma nic złego, przecież jeśli psy są odpowiednio traktowane, to bez cienia wątpliwości jest im dobrze. Jednakże takie psiaki jak na przykład tibetan mastiff breeders, są lubiane akurat nie z takowych przyczyn.
Karmy dla psów ZiwiPeak

Czym zdrowo odżywiać psa?

Dla prawidłowego rozwoju pies potrzebuje pełnowartościowego pokarmu, odpowiedniego do wieku, rozmiaru i zapotrzebowania energetycznego. Najistotniejsze w diecie naszego zwierzęcia są białka, węglowodany, tłuszcze, a także witaminy i minerały. Prawidłowo dobrana sucha karma dla psa dostarcza mu wszystkich potrzebnych składników, aby długo cieszył się wspaniałym zdrowiem.
Koty

Wszystko co powinnaś wiedzieć o tresurze kotów

Gdy zastanawiamy się nad tym, czy mieć w domu jakiegoś zwierzaka najczęściej kupujemy psa albo kota. Kiedy stawiamy na kota to jesteśmy świadomi tego, że będzie go ciężko wytresować. Zresztą sporo osób nawet nie myśli o tresowaniu kota, bo z tresurą bardziej kojarzy nam się pies.
1 2