Menu strony
Ogród

Leżaki z technorattanu będą bardzo wygodne

Co powinno odnaleźć się w naszym ogrodzieJeżeli przyjdziemy do zdania, że chcemy, by nasz ogród był miejscem, gdzie sympatycznie będziemy mieli szansę odpocząć po calutkim dniu, to trzeba się zastanowić, co chcemy w nim postawić. Czy ma się tam znaleźć stolik, krzesła, hamak, huśtawka, a może planujemy ustawić cały namiot, w którym będziemy mogli posiedzieć? Im lepiej wymyślimy przestrzeń naszego ogrodu, tym bardziej będzie nam się ona podobała, a co się z tym wiąże, tym chętniej będziemy w nim przesiadywali.
Rybki w oczku ogrodowym

Aranżacja ogrodu

Za oknem deszcze, ale to nie powód, by nie planować przyszłości. Ogród to rzecz, o którą musi się dbać pełny rok. Zimą jednak niedużo da się uczynić dla niego, warto przeznaczyć ten okres na wymyślenie wyjątkowej aranżacji na ciepłe dni.
Dekoracyjny ogródek przed domem

Pomysł na niezwykły ogród.

Na samym początku trzeba oczyścić ogród z niepożądanych chwastów lub przykładowo z rozmaitych resztek po budowie. Potem należy przygotować należyte podłoże pod rośliny. W momencie, gdy istniejąca gleba jest sypka to oznacza, że jest nazbyt piaszczysta, natomiast, gdy zbija się w grudy to jest nazbyt gliniasta. Tą piaszczystą należy wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dołożyć gruboziarnistego piasku bądź drobnego żwiru. Znaczące jest również pH gleby. Rośliny wzrastają optymalnie w glebie o pH obojętnym. By ustalić kwasowość gleby wystarczy nabyć kwasomierz polowy albo elektroniczny.
Ogród pełen cienia

Sekatory i inne narzędzia ogrodnicze

Wiosna to pora porządków w ogrodzie, do jakich należy się doskonale przygotować. Czy najlepiej nabywać sprzęt w małych sklepach czy też w marketach, czy polować na okazje czy nabywać rzeczy już sprawdzone? Zwyczajowo najlepiej nie żałować nigdy pieniędzy na ważne narzędzia ogrodnicze.
ogród

Sąsiedztwo właśnie naszego ogródka powinno być wyjątkowe!

Ogród z pewnością powinien ładnie się prezentować, lecz również niesamowicie ważne jest jego otoczenie. Zatem starajmy się dbać o wszystko co ma jakiś związek z tym wszystkim co wokoło ogrodu. Kapitalnie, że chociaż nierzadko niezbyt umiemy tak naprawdę dobrze rozeznać się, jeśli w rachubę wchodzi akurat otoczenie ogrodu, to jednakowoż no tuż po zapoznaniu się z owym tekstem będziemy mieli możliwość znacznie powiększyć zakres swojej wiedzy.
fototapety kwiaty

Rośliny w domu

Jeśli chcemy zmienić swoje mieszkanie możemy zastanowić się nad wyborem ozdób roślinnych. Kwiaty spowodują, że stanie się ono bardziej przytulne i przyjazne dla nas samych. Jak nie lubimy dużego natężenia kolorów, dobrym rozwiązaniem mogą być rośliny które nie kwitną. Jeżeli palimy papierosy, możemy nabyć kwiaty, które przez swoje liście absorbują nikotynęskusić się możemy na kwiaty, które pochłaniają dym}, w ten sposób czyszcząc powietrze.
architekci krajobrazu

Architekt krajobrazu – kim jest?? Przekonajmy się co należy do jego obowiązków

Nie od dziś wiadomo, że otaczająca nas przestrzeń silnie na nas wpływa. Już w epoce starożytnej ludzie próbowali w taki sposób zmieniać krajobraz, by był on dla nich przyjazną przestrzenią dającą możliwość wyciszenia. Człowiek instynktownie zwraca uwagę na rzeczywistość w jakiej przebywa, stąd niezwykle istotnym jest, aby była ona harmonijna i przyjemna dla oka.
Świeczki w kształcie lilii wodnych

Nowe wcielenie ogrodu czyli oczko wodne

Jesteś właścicielem domu z ogrodem, który jest Twoją pasją. Z chwilą powitania wiosny postanawiasz sadzić, przesadzać, planować, działać by było jeszcze piękniej. Budki dla ptaków zawieszone na drzewach są dowodem na to, że chcesz żyć jeszcze bliżej natury. Pragniesz budzić się przy śpiewie ptaków, a kłaść się do łóżka przy żabiej muzyce.
Ogródek skalny

Ogrody w Internecie

Portal ogrodniczy to branżowa witryna, przeznaczona dla osób, które uwielbiają uprawiać ogródek. Na portalu często funkcjonuje forum dyskusyjne, na które każdy może wejść i postawić przydatne pytanie. Żaden problem na sto procent nie zostanie bez rozwiązania, bo na takich forach są setki doświadczonych zalogowanych, skorych, by dzielić się doświadczeniem z resztą działkowców.
Oczko

Oczko wodne - próba definicji

Z przydomowymi ogrodami mamy w naszym kraju do czynienia od dziesięcioleci, można więc mówić o tym, że na stałe wpisały się już w polski krajobraz. Nie da się jednak ukryć tego, że w ostatnich latach zmieniają się pełnione przez nie funkcje, a przeobrażenia, z jakimi mamy obecnie do czynienia, są naprawdę znaczące. Istotną rolę w nich odgrywa obecnie oczko wodne.