Menu strony
Ogród pełen cienia

Sekatory i inne narzędzia ogrodnicze

Wiosna to czas porządków w ogrodzie, do których potrzeba się świetnie przygotować. Czy lepiej kupować sprzęt w niewielkich sklepikach czy też w marketach, czy polować na okazje czy nabywać narzędzia już sprawdzone? Zwyczajowo lepiej nie żałować nigdy pieniędzy na niezbędne narzędzia ogrodnicze.
Ogród skalny

Jak sprawić, by nasz ogród rozkwitnął na wiosnę?

Najnowsze trendy w tworzeniu miejsc zieleni wyznacza przede wszystkim ekologia. Na topie jest teraz naturalność i swoboda w ogrodach, a projektanci zapewniają, że im mniejsza ingerencja w rośliny, tym bardziej interesujący rezultat osiągniemy. Naturalny ogród nie powinien stanowić kopii natury, a dawać poczucie obcowania z nią.
Świeczki w kształcie lilii wodnych

Nowe wcielenie ogrodu czyli oczko wodne

Jesteś właścicielem domu z ogrodem, który jest Twoją pasją. Z chwilą powitania wiosny postanawiasz sadzić, przesadzać, planować, działać by było jeszcze piękniej. Budki dla ptaków zamontowane na drzewach są przykładem na to, iż chcesz żyć jeszcze bliżej przyrody. Pragniesz budzić się słysząc trel ptaków, a zasypiać przy żabiej muzyce.
Dekoracyjny ogródek przed domem

Pomysł na niezwykły ogród.

Na samym wstępie warto oczyścić ogród z niepotrzebnych chwastów albo na przykład z rozmaitych pozostałości po budowie. Następnie trzeba przygotować stosowne podłoże pod kwiaty. Jeżeli istniejąca gleba jest sypka to znaczy, że jest zbyt piaszczysta, natomiast, jeśli zbija się w grudy to jest nazbyt gliniasta. Tą piaszczystą trzeba wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dołożyć gruboziarnistego piasku lub niewielkiego żwiru. Znaczące jest także pH gruntu. Rośliny rosną najlepiej w glebie o pH obojętnym. Aby ustalić kwasowość gleby wystarczy nabyć kwasomierz polowy bądź elektroniczny.
Oczko wodne

Piękne oczko wodne w Twoim ogrodzie

Oczko wodne zdecydowanie jest rzeczą, która ma korzystny wpływ na wygląd naszego ogrodu. Oczko wodne wbrew temu co by się mogło wydawać nie musi być od razu ogromnym wydatkiem. Jego budowa będzie zdecydowanie tańsza, jeżeli zabierzemy się za nią samodzielnie. Oszczędzimy wtedy sporo środków, z tytułu najęcia firmy.
Ogród na wsi

Jak umilić życie swojej osobie, lecz również członkom rodziny i znajomym?

Jest naturalnie wiele umilaczy czasu, ale można śmiało powiedzieć, że bardzo często fantastycznym rozwiązaniem jest wzięcie przykładu z właścicieli eleganckich ogrodów. A może prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest uprawianie wokoło własnego domostwa ogrodu. Zapewne jakiś ogród posiadamy, lecz można w sumie powiedzieć, że w wielu przypadkach jakby nie patrzeć nie jest przesadnie zadbany. A więc porada dla niejako szukających sensu swojej egzystencji - nigdy nie zapomnijcie o pięknie ogrodów.

Jak pozbyć się problemu ze szkodnikami

Wszędzie, gdzie zamieszkują ludzie pojawiają się różnego typu szkodniki. Gro z nas walczy z nimi stosując różnego rodzaju preparaty. Często dużo mrówek jak również innych nieprzyjemnych owadów pleni się przede wszystkim w blokach.
Rybki w oczku ogrodowym

Aranżacja ogrodu

Za oknem paskudna pogoda, lecz to nie powód, by nie planować przyszłych dniach. Ogród to coś, o co musi się dbać przez cały rok. Zimą jednak niedużo można uczynić dla niego, warto przeznaczyć ten okres na wymyślenie ciekawej aranżacji na wiosnę.
Liliowiec ogrodowy

Jeśli szukamy dekoracyjnych doniczek do naszych roślin, to opłaca się zaglądnąć do Internetu i przejrzeć propozycje sklepów

W wypadku gdy pragniemy ozdobić działkę, balkon albo duży pokój i kochamy kwiaty, to warto kupić ciekawe doniczki. Te dostępne w sklepach bez wątpienia będą funkcjonalne, więc możemy się skupić na aspektach estetycznych.


Szklarnia

Jakim sposobemurządzićdomowyzieleniec?

Ludzie, którzyrezydują w tak zwanych domach jednorodzinnych z niepomiernąchęciązakładają przydomowe miejsca wytchnienia. Jakie są plusy z możliwościspędzania czasu w takim miejscu? Należywyposażyć tak ogród, aby był odskocznią i miejscem odetchnięcia po każdym wyczerpującymdniu pracy.


Jakim sposobemurządzićdomowyzieleniec?

Zanimrozpoczniemybudowaćikomponować przydomową przestrzeń, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: co tak naprawdę oczekuję? Wielu z nas marzy o drewnianym domku, zieleńcu ze skalniakiem irównychrządkach z oryginalną roślinnością.