Menu strony

Jak ochronić rośliny przed szkodnikami

Uprawa roślin ma to do siebie, iż zaangażowany ogrodnik, bądź rolnik chce, by były one w jak najlepszym stanie. Głównie mamy na myśli wielkość bulw, owoców, krzewów, kwiatów itp. Dbamy aby dana roślina była w dobrej kondycji. Wiemy, że jednym ważnym powodem wzrostu oraz kondycji roślin jest ziemia, a kolejno dbałość.
Rabata jednobarwna

Chcemy mieć piękne rośliny

Nawet jeżeli nasz ogród nie jest jakiś wielkich wymiarów, to jeśli jedynie się wysilimy, to możemy być pewni, iż będziemy mieli w nim wspaniałe uprawy. Wystarczy się tylko zaopatrzyć w materiały, które usprawnią nam pracę w ogrodzie, a już w krótkim czasie będziemy mogli się radować z wspaniałych efektów końcowych.
laboratorium

Jeżeli chcemy, by nasz ogród był imponujący, to musimy zadbać o znajdujące się w nim rośliny

Dbanie o własną działkę jest zajęciem raczej złożonym oraz wymagającym dużej ilości wolnego czasu. Nim się za to zabierzemy, dobrze będzie uzyskać parę wartościowych porad w Necie.


Jeżeli chcemy, by nasz ogród był imponujący, to musimy zadbać o znajdujące się w nim rośliny

Na początku musimy zdecydować, jakie nasiona traw pragniemy posiać na swojej posesji.
specjalista

Jeśli chcemy utrzymać piękny ogród, to musimy o niego należycie zadbać

Dbanie o swój ogród to trudna oraz niezwykle przyjemna praca. Wymaga ona jednakże wygospodarowania dużej ilości czasu, a czasami też i pieniędzy.
fototapety kwiaty

Rośliny w domu

Chcąc ożywić swoje mieszkanie warto pomyśleć nad roślinami w domu. Kwiaty spowodują, że stanie się ono bardziej przytulne i przyjazne dla nas samych. Jeśli nie przepadamy za zbyt dużą ilością kolorów, idealnym wyborem będą rośliny nie kwitnące kwiaty. Jeżeli palimy papierosy, możemy nabyć kwiaty, które przez swoje liście absorbują nikotynęskusić się możemy na kwiaty, które pochłaniają dym}, tym samym oczyszczając powietrze.
ogródek

Ogródek zachwycający przez cały rok

Całoroczny ogród, który cieszyć będzie wspaniałymi roślinami to marzenie wielu ludzi. Planując budowę takiego miejsca należy jednak pod uwagę wziąć szereg aspektów i starannie dobierać zarazem materiały, jak też i ekipę, która wzniesie oranżerię. Tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że nasze plany się udadzą.
ogród

Jak przebudować nasz ogród?

Wiosna zbliża się szybkimi krokami i coraz częściej zerkamy w stronę naszego ogrodu. Ten salon pod chmurką w od wiosny do jesieni jest strefa spotkań towarzyskich i odpoczynku dla rodziny. Jeśli dysponujemy wolnym czasem, lubimy ogrodnictwo, możemy podpatrzeć aranżacje roślinne w którymś z czasopism ogrodniczych.
Oczko

Oczko wodne - próba definicji

Z przydomowymi ogrodami mamy w naszym kraju do czynienia od dziesięcioleci, można więc mówić o tym, że na stałe wpisały się już w polski krajobraz. Nie da się jednak ukryć tego, że w ostatnich latach zmieniają się pełnione przez nie funkcje, a przeobrażenia, z jakimi mamy obecnie do czynienia, są naprawdę znaczące. Istotną rolę w nich odgrywa obecnie oczko wodne.
Dom z ogrodem

Pomysły na oświetlenie ogrodu

W trakcie wyposażenia własnego mieszkania spore grono klientów i klientek się jedynie na wnętrzu domu, wielokrotnie nieco zaniedbując ogród. Kwestia oświetlenia w ogrodzie może być czasem podobnie ważna, co wybór lampy do domu. Oświetlenie ogrodowe spełnia funkcję reprezentacyjną, a także w dużym stopniu ułatwia przemieszczanie się po ogrodzie już po zmierzchu. Gdzie jednak nabywać takie lampy i które oświetlenie ogrodowe LED trzeba wybrać?
kosiarka

Elementy do kosiarki rotacyjnej, elementy do agregatu - trochę wskazówek

Każdy rolnik ma mnóstwo maszyn. Bywa tak, że któraś z części starej bezużytecznej maszyny okazuje się przydatna do całkiem innej maszyny, którą teraz jest przez nas używane. A pośród maszyn rolniczych poza różnego typu ciągnikami czy siewnikami lub piłami są też kosiarki rotacyjnej. Bywa tak, że niektóre maszyny kiedy się zepsują to już nic nie da się zrobić, nie ma zmiłuj trzeba kupować następne, bo tego typu maszyn nie można już naprawić. Na szczęście, jeżeli kosiarka rotacyjna zacznie nam szwankować, wtedy można poszukać części do kosiarki rotacyjnej.