Menu strony
pies, psy, zoologia

Zakupy dla kota online

Internet nie jest już miejscem jedynie dla człowieka. Obecnie twój pies może posiadać swój ulubiony sklep zoologiczny w internecie, dzięki któremu sprawisz mu ulubione przysmaki oraz inne artykuły. Zobaczmy najciekawsze artykuły, które są dostępne w sklepach online.

dobre karmy dla psów

Wybór odpowiedniej karmy dla ulubionych psów nie jest zwyczajowo sprawą prostą. Aby trafnie wybrać najlepiej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem. Poznać firmy robiące karmy i kierować się osądami jedynie cenionych i sprawdzonych fachowców. W dwudziestym pierwszym wieku warto bowiem zapewnić pieskom wszystko co dla nich najlepsze.
Mieszkanie na sprzedaż

Co to jest obroża, do jakiego celu służy i jakie okazują się być jej typy?

Niemało pań słyszało kiedyś od znajomych lub nawet od matki, że żeby mieć w budynku harmonię, należałoby trzymać swojego partnera krótko.
Karma dla kotów

Wszystko dla Twojego psa

W zasadzie w ostatnich dziesięcioleciach pojawiła się wielka zmiana w myśleniu o żywieniu zwierząt. Niegdyś kudłatych przyjaciół żywiło się tym, co danego dnia było na obiad, nie mówiąc już o tych bezmyślnych ludziach, którzy serwowali pupilom odpadki. Obecnie na rynku jest parędziesiąt rozmaitych dostawców zwierzęcej żywności, wybór jest więc naprawdę szeroki. Można nabyć karmy dla psów w wielu smakach i zaprojektowane dla różnych odmian zwierząt. W tym artykule opisujemy kilka przydatnych porad, które warto poznać, o ile zamierzasz nabyć dla swojego pieska odpowiednie karmy dla psów.
akwarium, akwarystyka

Akwarystyka morska

Rodacy mają w mieszkaniach różnorakie stworzenia. Najczęściej towarzyszem ludzkim w Polsce jest pies, czasem kot. Bywa, że fani egzotycznych zwierząt kupują takie zwierzaki jak ptasznik bądź modliszka. A ci, którzy uwielbiają fauna rybią, instalują sobie w czterech kątach przestronne akwaria i mogą godzinami patrzeć na dostojnie pływające w nich ryby. Mnóstwo analiz naukowych dowiodło, że spoglądanie na rybki może silnie rozluźnić nawet najbardziej zestresowanych ludzi.
Karma dla kotów

Kocia rzeczywistość czyli w jaki sposób porządnie troszczyć się o kota

Świat bez mruczków musiałby być naprawdę pusty. Sporo ludzi nie potrafi żyć bez kotów i trudno się im dziwić. Kot racze nie jest tak silnie przywiązany do człowieka jak pies, nie słucha rozkazów, jest krnąbrny, czasami coś demoluje (zwłaszcza, jeżeli nie zainwestowałeś w drapaki). Mimo to mruczka da się lubić.
akcesoria - portret

W jaki sposób dbać o malutkiego kotka?

Gdy do domu przybywa kiciuś, cała familia jest oczarowana nieporadnością niewielkiego tygryska.


W jaki sposób dbać o malutkiego kotka?

Z każdą chwilą z niezdarnej kuleczki, reagującej na najmniejszy powiew powietrza, zmienia się w złaknionego przygód łoWCę.
gołąb pijący wodę

Na co musi zwrócić uwagę każdy hodowca gołębi? Jakiego typu symptomy zdradzają, iż gołąb jest w dobrej formie?

Każdy z hodowców gołębi, amator czy zawodowiec, ma świadomość, jak niezbędną rolę dla najlepszego rozwoju ptaków mają różnorakiego typu suplementy i witaminy. Jeżeli planujemy, żeby nasze gołębie cieszyły się najlepszą kondycją, to trzeba pamiętać o właściwie dobranych preparatach. Jednakowoż to nie wszystko, bo każdy hodowca gołębi musi znać swoje ptaki i wiedzieć, w jaki sposób je obserwować, ażeby móc wyłapać każdy niebezpieczny sygnał.
list pocztowy

Jakiego rodzaju choroba gołębi pocztowych jest w najwyższym stopniu niebezpieczna? Czy jesteśmy w stanie ją wyleczyć? Jakie są rozwiązania?

Jak każde ze zwierząt, gołębie pocztowe są także podatne na różnorodne choroby. Duża liczba z nich jest śmiertelnych, z wieloma jednak możemy efektywnie walczyć. Jaka choroba jest najbardziej powszechna i jak możemy z nią walczyć? Najbardziej znana i najczęściej się pojawiająca jest trichomonoza, obok salmonellozy, można zaliczyć ją do najbardziej groźnych chorób gołębi. Największy problem wywołuje u młodych ptaków w momencie opuszczania przez nie gniazd i samodzielnego przyjmowania pokarmu. Leczona z niezbyt konkretną konsekwencją powoduje dosyć duże straty. Podczas pierwszych objawów należy pamiętać, że najlepsze leki dla gołębi pocztowych mogą zmniejszyć późniejsze powikłania. Chorobę tego rodzaju może wywołać pierwotniak jednokomórkowy z rodziny wiciowców - co oznacza rzęsistek Trichomonas columbae.
hodowle

Ciekawe pomysły na gadżety dla partnerów biznesowych lub pracowników. To proste!

Współcześni przedsiębiorcy mają szeroką paletę możliwości i udogodnień w prowadzeniu działalności. Poszukiwanie informacji, a także inspiracji jest dużo łatwiejsze niż jeszcze wiele lat temu. Dzięki nowoczesnym technologiom bardzo łatwo znaleźć coś nowego i jednocześnie interesującego, a także podjąć decyzje dotyczące chociażby wyboru gadżetów dla kontrahentów czy pracowników.