Menu strony
jeż

Co sprawia, iż pragniemy mieć własne zwierzęta ?

Niby są te osoby, które zasadniczo nie przepadają za bardzo za zwierzętami, lecz na szczęście nie ma ich wiele. Można w takim razie powiedzieć, że generalnie ludzie kochają zwierzęta - a przynajmniej te domowe. Zastanówmy się poważnie nad niezwykłym fenomenem zwierząt.Niesamowicie istotne jest w szczególności to by postarać się doceniać piękno zwierząt. Naturalnie piękno to czysto względne pojęcie, lecz przykładowo psy mogą się mocno spodobać. To tak naprawdę fantastyczne, że możemy trzymać w dzisiejszych czasach tak sporą ilość zwierząt! Zadbajmy zwłaszcza o to by w żadnym wypadku nie spowodować, iż zwierzak będzie z naszej winy w jakimś stopniu wielce poszkodowany. Zwierzęta są wyłącznie dla dojrzałych osób.
Oczko

Oczko wodne - próba definicji

Z przydomowymi ogrodami mamy w naszym kraju do czynienia od dziesięcioleci, można więc mówić o tym, że na stałe wpisały się już w polski krajobraz. Nie da się jednak ukryć tego, że w ostatnich latach zmieniają się pełnione przez nie funkcje, a przeobrażenia, z jakimi mamy obecnie do czynienia, są naprawdę znaczące. Istotną rolę w nich odgrywa obecnie oczko wodne.
Wyprawy wędkarskie

Wycieczki wędkarskie za granicę - aktywność i zainteresowanie

Wędkarstwo to jeden z ulubionych sposobów na spędzanie wolnego czasu przez rodaków, głównie mężczyzn. To nie tyle pasja, co cała filozofia życia. Pasjonaci odnajdują ogromną rozkosz w tym, aby móc w ciszy pomedytować nad wodą. Jest to wyjątkowo odprężające zajęcie.
pies rady buldog

Odpowiednie karmienie naszego pupila

Jakiś czas temu psiaki żywiono tym, co wtedy było na domowym stole. Czasami do miski zwierzaka wpadała szynka, czasem kawałek salcesonu. Na szczęście dla zdrowia pupili te dni to przeszłość, gdyż dziś w sklepach można znaleźć sporo różnych wartościowych towarów odżywczych dla nich.
pies

Troska o psa nie jest w dzisiejszych czasach nie na miejscu

Na pewno każdy właściciel psa nader kocha swojego zwierzaka i w najgorszym razie nie dałby zrobić mu krzywdy. Kiedy też posiadasz psa, bez wątpienia wiesz dokładnie, że powinieneś się nim naprawdę dobrze zajmować. Troska o zwierzę nie jest teraz niczym dziwnym – wielu właścicieli psów poświęciłoby dla swoich zwierząt właściwie wszystko.
pies

Sklep z akcesoriami dal zwierząt bez wychodzenia z domu

Każdy posiadacz pupila, chociaż przynajmniej raz odwiedził sklep zoologiczny. nie w każdym przypadku była to przyjemna wizyta ze względu na woń czy ciasne pomieszczenia. inną możliwością dla tych sklepów staje się sprzedaż artykułów dla zwierząt w sieci.
elektroniczny pastuch dla psa

Jak dać sobie radę z niesfornym psiakiem? Jak spowodować, żeby nie uciekał z posesji?

Duża liczba osób marzy o tym, aby posiadać wspaniały dom, równo ścięty trawnik, generalnie perfekcyjne otoczenie. Jak już spełnią się takie marzenia, to zdajemy sobie sprawę, iż brak nam psiaka, aby chronił naszego dobytku.
owczarek niemiecki

Jak wychować psa?

Wybór psa, który będzie pilnował posesji, jest równie ważny jak wybór sukni ślubnej czy marki samochodu. Lecz w przeciwieństwie do sukni i auta, gdy mowa o psie mamy do czynienia z żywym stworzeniem, które może zawieść nasze oczekiwania. Wówczas nie możemy odrzucić jego przywiązania i miłości, lecz starać się by więź człowieka z psem była wieczna i oparta na wzajemnym szacunku.
salon

Najlepsze prezenty pod choinkę dla dziecka, a więc o czym marzą maluchy w tym roku

To już ostatni moment, ażeby zadbać o szczególny prezent świąteczny dla własnego dziecka. Jeżeli zdecydujesz się na zabawkę, pamiętaj, aby była ona dostosowana do wieku potomka.
gołąb pijący wodę

Na co musi zwrócić uwagę każdy hodowca gołębi? Jakiego typu symptomy zdradzają, iż gołąb jest w dobrej formie?

Każdy hodowca gołębi, zawodowiec czy amator, ma świadomość, jak ważną rolę dla najlepszego rozwoju ptaków stanowią różnorodnego rodzaju suplementy i witaminy. Jeśli planujemy, żeby nasze gołębie cieszyły się zdrowiem, to trzeba pamiętać o właściwie dobranych preparatach. Jednak to nie wszystko, ponieważ każdy hodowca gołębi musi znać swoje gołębie i zdawać sobie sprawę, w jaki sposób je obserwować, żeby móc wyłapać każdy niepokojący sygnał.