Menu strony

Jeśli zamierzasz we własnym domowym azylu uprawiać piękne chryzantemy – warto uzyskać trochę wiedzy na temat specyfiki tych roślin.

Chryzantemy – zwykle nazwane złocieniami, wywodzą się w większości z obszarów wschodu – Japoni, Korei, Chin. To wspaniałe gatunki kwiatów, które charakteryzują się malutkimi, krągłymi, kolorowymi pączkami, umieszczonymi na sporej liczbie rozproszonych pędów z listkami. Warto zamieścić w swoim mieszkalnym kącie choć odrobinę nasion, tych zachwycających okazów, Jednakże ich uprawa nie należy do najłatwiejszych.


Kwiaty
Ten rodzaj kwiatów kojarzy się Nam na pierwszym miejscu z okresem Wszystkich Świętych. Doskonale wyglądają pośród pomników bliskich i świeczek. Nie przypadkowo jest ich wtedy tak dużo w punktach handlowych. Czas października i listopada, to okres ich rozkwitu. To kwiaty niewątpliwie uwielbiające krótkie dni. Warto zastanowić się zatem nad kwestią – chryzantemy a mróz - przeczytaj więcej na temat chryzantem w czasie mrozu. Kwiaty, chociaż obfity plon następuje w ostatniej części roku – nie lubią mrozu i niskich temperatur.

Kiedy dowiadujesz się o publikującej fascynującą Ciebie treść nowej stronie, to najpierw zweryfikuj info (https://ogrodymaskulanis.pl/) odnośnie źródeł, z których pobiera ona informacje.

Dlatego też niewiele odmian jest uprawiana na czystym gruncie. Nie pomagają także żadne profesjonalne zasłony, materiały zabezpieczające itp. Jednym rozwiązaniem jest uprawa w szklarni, w której istnieje sposobność regulacji światła i poziomu ciepła. Wtedy można posiadać te specyficzne kwiaty cały rok.

Fioletowe chryzantemy
Dla lepszego rozkwitania, trzeba już na początku lata, pory letniej wierzchołki.

Jeśli zaintrygował Cię nasz artykuł, to chcielibyśmy zwrócić Twoja uwagę na fakt, że pod poniższym linkiem czeka na Ciebie ciekawe zagadnienie.

Jedyną niepozytywną wartością uprawy chryzantem jest to, iż poprzez rozkwit w końcu roku, sporo sztuk wśród kwitnących roślin marznie i obumiera. Trzeba jednakże zainwestować w takie ładne okazy, które znakomicie udekorują środek budynku mieszkalnego, hol, podwórze, czy inne powierzchnie. Sprawa – chryzantemy a mróz jest zatem podlegająca dyskusji i trzeba o nią pytać profesjonalnych ogrodników. Ceny zakupu tego gatunku kwiatów jest zróżnicowana. Jest zależna od momentu, w którym zostają nabyte kwiaty, rodzaju, a przede wszystkim punktu sprzedaży. W kraju, należy zakupić te kwiaty w hurtowniach roślinnych.

Chryzantemy, to wspaniałe, ozdobne kwiaty. Choć ich uprawa nie zalicza się do najprostszych – warto inwestować czas i majątek dla efektownych egzemplarzy w okresie zakwitu.
2021-11-19