Menu strony

Jeśli zamierzasz we własnym domowym azylu uprawiać piękne chryzantemy – warto uzyskać trochę wiedzy na temat specyfiki tych roślin.

Chryzantemy – zwykle nazwane złocieniami, wywodzą się w większości z obszarów wschodu – Japoni, Korei, Chin. To wspaniałe gatunki kwiatów, które charakteryzują się malutkimi, krągłymi, kolorowymi pączkami, umieszczonymi na sporej liczbie rozproszonych pędów z listkami. Warto zamieścić w swoim mieszkalnym kącie choć odrobinę nasion, tych zachwycających okazów, Jednakże ich uprawa nie należy do najłatwiejszych.


Kwiaty
Ten rodzaj kwiatów kojarzy się Nam na pierwszym miejscu z okresem Wszystkich Świętych. Doskonale wyglądają pośród pomników bliskich i świeczek. Nie przypadkowo jest ich wtedy tak dużo w punktach handlowych. Czas października i listopada, to okres ich rozkwitu. To kwiaty niewątpliwie uwielbiające krótkie dni. Warto zastanowić się zatem nad kwestią – chryzantemy a mróz - przeczytaj więcej na temat chryzantem w czasie mrozu. Kwiaty, chociaż obfity plon następuje w ostatniej części roku – nie lubią mrozu i niskich temperatur. Dlatego też niewiele odmian jest uprawiana na czystym gruncie. Nie pomagają także żadne profesjonalne zasłony, materiały zabezpieczające itp. Jednym rozwiązaniem jest uprawa w szklarni, w której istnieje sposobność regulacji światła i poziomu ciepła. Wtedy można posiadać te specyficzne kwiaty cały rok.

Chcemy namówić Cię do przejrzenia naszego szczegółowego tekstu. Naciśnij łącze tutaj i przeloguj się do kolejnej strony.Fioletowe chryzantemy
Dla lepszego rozkwitania, trzeba już na początku lata, pory letniej wierzchołki. Jedyną niepozytywną wartością uprawy chryzantem jest to, iż poprzez rozkwit w końcu roku, sporo sztuk wśród kwitnących roślin marznie i obumiera.

Zainteresowało Cię to zdanie? Jeśli tak, to z przyjemnością chcemy Cię poinformować, że kolejny ciekawy artykuł (http://www.hydrokangaz.pl/czyszczenie-udraznianie-rur-i-kanalizacji-warszawa-wlochy/) czeka na Ciebie na nowej stronie - czytaj z przyjemnością.

Trzeba jednakże zainwestować w takie ładne okazy, które znakomicie udekorują środek budynku mieszkalnego, hol, podwórze, czy inne powierzchnie. Sprawa – chryzantemy a mróz jest zatem podlegająca dyskusji i trzeba o nią pytać profesjonalnych ogrodników. Ceny zakupu tego gatunku kwiatów jest zróżnicowana. Jest zależna od momentu, w którym zostają nabyte kwiaty, rodzaju, a przede wszystkim punktu sprzedaży. W kraju, należy zakupić te kwiaty w hurtowniach roślinnych.

Chryzantemy, to wspaniałe, ozdobne kwiaty. Choć ich uprawa nie zalicza się do najprostszych – warto inwestować czas i majątek dla efektownych egzemplarzy w okresie zakwitu.
2021-02-13