Menu strony

Gdy posiadamy kota w domu

Koty to niezwykłe stworzenia. Każdy, kto ma to zwierzę w domu, na pewno się z tym zgodzi. Jeśli zatem reagując na wieczne prośby naszego malucha, pragniemy mu wreszcie podarować jakieś zwierzątko, można pomyśleć właśnie o kociaku.
Kotki to zwierzaki wyjątkowo niezależne. Umieją sobie dać radę bez ludzi, aczkolwiek wielkodusznie znoszą naszą egzystencję w otoczeniu. Gdy bowiem kupujemy kotka, trzeba nam wiedzieć, że wpuszczamy do naszego domu absolutnego władcę. To właśnie od niego zależy, kiedy możemy go podrapać za uszkiem lub pobawić się. Dziecko, które ma kotka, bez wątpienia nauczy się pokory, gdyż ten zwierzak z pewnością nie da sobą rządzić.


To niesamowite czyścioszki, a więc my nie musimy już troszczyć się o higienę naszego kota. On to wykona najlepiej bez naszej pomocy. Tymczasem warto się zatroszczyć o zdrowy pokarm, przystosowany do wieku kotka oraz jego aktywności. Mnóstwo odpowiednich mieszanek znajdziemy w każdym profesjonalnym sklepie zoologicznym. Można również zakupić pożywienie dla naszego kotka online. Jest to z pewnością bardzo wygodne dla nas, ponieważ produkt firma dostarczy do naszego domu.

Choć kotki są raczej samotnikami i chadzają swoimi drogami, uwielbiają też dzikie figle i psikusy.Przede wszystkim małe kotki są skore do zabaw. Aby zachęcić naszego kociaka do aktywności, powinniśmy się zaopatrzyć w specjalne zabawki dla kota. Możemy je również zakupić przez internet lub w każdym innym stacjonarnym sklepie zoologicznym. Np. tu:

Właśnie tam mamy nieograniczony wybór takich produktów. Najpopularniejsze są sztuczne myszki. Mogą być uszyte z futerka, z tworzywa sztucznego lub gumowe- używane jako gryzak. Bardzo często są one wypełniane kocimiętką- rośliną, która ma niesamowity wpływ na wszystkie koty. A jeśli akurat nie chce nam się iść do specjalistycznego sklepu, można dać naszemu pupilowi motek wełny- kociak oszaleje ze szczęścia. Warto też kupić specjalne drapaki, które pozwalają naszemu zwierzakowi się wyszaleć, a my tym sposobem ustrzeżemy nasze meble przed jego ostrymi pazurkami.
2020-07-18