Menu strony

Czy przy wykorzystaniu granulatora można wytwarzać własne pasze?

Do produkowania paszy dla swych zwierząt stosuje się szczególne maszyny do granulowania. Wytworzone granulki mają w każdym wypadku taki sam kształt i skład. Pasze granulowane posiadają niską wilgotność, a to wydłuża ich okres przechowywania.


Taką maszyną jest granulator.
Parasole


Przeznaczony on jest do wyrobu granulowanej paszy dla kurczaków, bojlerów, koni czy też przepiórek. Granulat cylindryczny powstaje przez sprasowanie i wysuszanie mechaniczne pasz sypkich. Z tego powodu, że granulat ma wysoką gęstość trzoda i ptaki mogą jednorazowo zjadać więcej paszy, a to może podnieść skuteczność ich karmienia. Posiadając granulator, można samodzielnie przygotować paszę dla bojlerów, kur i koni. Patrząc na to, że wykorzystywanie własnych surowców jest o wiele mniej kosztowne, to można niezwykle zmniejszyć wydatki utrzymywania bydła (http://www.aquablendpolska.com/) i ptaków. Granulowany pokarm doskonale nadaje się do karmienia ryb. Granulat długo pozostaje na wodzie, a to zezwala rybom zjeść cały pokarm. Z tego też powodu granulek wykorzystuje się o wiele mniej niż odmiennych rodzajów pokarmu.

Zainteresowałeś się tym działem? Czytaj zatem dalej szarpaki dla psów o tym wątku w kolejnym artykule, który dla Ciebie opracowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się podoba.

Zależnie od potrzeb przy użyciu granulatora granulki mogłyby mieć od 2 do 8 milimetrów. W granulatorze musi się znajdować odpowiednia matryca, która jest stworzona ze stali nierdzewnej.


Pojemniki plastikowe na piasek i sól


Również granulatora używa się do produkcji pelletu. Produkcja pelletu opiera się na poddawaniu biomasy suszeniu, rozdrabnianiu i prasowaniu. W początkowej fazie mokre trociny są dostarczane na linię produkcyjną na podajnik listwowy. Po dostarczeniu trocin do separatora bardziej grubych trocin, poddawane są one odsiewowi. Zlikwidowane są wszystkie większe kawałki desek czy kamienie. Potem mokre trociny mogą zostać poddane suszeniu.
Docierają na przenośnik listwowy, w jakim automatycznie są dozowane do suszarni. Suche trociny zostają poddawane dalszej obróbce. W pierwszej kolejności przechodzą one kolejny odsiew drobnych zanieczyszczeń. Na sklepowe regały dociera pellet opakowany w worki od 10 do 50 kilogramów lub big-bagi.
2019-04-10