Typy biustonoszy

Rozmiar to nie wszystko – krój biustonosza także oddziałuje to, jak się nosząc go czujemy. Model stanika powinien być odpowiedni do kształtu i kondycji piersi, do wkładanego odzienia, okazji, a także do naszych osobistych upodobań. Najbardziej popularne kroje biustonoszy to: stanik pełny, stanik do dekoltów w szpic, stanik typu balkonetka, fason nisko zabudowany i bardotka, a więc biustonosz bez ramiączek.

biustonosz
Fason pełny to staniki zabudowane, zasłaniające całkiem piersi. Miseczki składające się z dwóch do pięciu części świetnie podtrzymują piersi nadając im okrągły kształt. Są to niezwykle wygodne biustonosze do codziennego noszenia, nie nadają się one jednak do dużych dekoltów ( tutaj). Krój do dekoltów w szpic to staniki z niskim mostkiem. Wkłada się je pod odzienia z głębokim dekoltem, świetnie sprawdzają się zatem przy wydekoltowanych sukienkach bądź też bluzkach.

W wolnej chwili

Interesujące gadżety do dobrze urządzonej kuchni

ciastka
Sklep online oferuje w korzystnych cenach - gadżety do kuchni. Szczególnie polecamy - stemple do ciastek oraz etykiety na słoiki.


Jednym z popularniejszych typów stanika jest również tak zwana balkonetka. Jest to biustonosz średnio zabudowany, którego górna krawędź jest nieomal pozioma. Taki rodzaj stanika z reguły nie zasłania biustu całkowicie, nie ukazuje ich jednakże zbyt mocno.

Jeżeli tematyka, która została zaprezentowana w niniejszym artykule jest godna Twojej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie (https://tablicowo24.pl/kategorie/planery).Nisko zabudowane staniki w wyższym stopniu eksponują biust, odsłaniając górne partie. Z reguły górna linia krawędzi zbliżona jest do poziomej, z kolei mostek może być też lekko obniżony, by dać możliwość noszenie głębokiego wycięcia. Bywają one miękkie jak i usztywniane. Niektóre panie uwielbiają zakładać takowe staniki również do mniej wydekoltowanych strojów, bowiem kształtują one biust w zgrabne kulki, przy czym mocno go podnoszą. Miseczki najczęściej szyte są z kilku elementów połączonych wyłącznie pionowymi szwami. Zobacz naszą całkowitą ofertę:

Biustonosze Axami
Sporo dam szczególnie ceni sobie ten akurat krój, jako szczególnie zgrabnie eksponujący biust. Kolejnym rodzajem są bardotki - zwane czasem potocznie bezramiączkowcami. To biustonosz bez ramiączek bądź z odpinanymi paskami. By taki stanik wygodnie się nosił najczęściej używa się silikonowych paseczków wszytych wewnątrz obwodu biustonosza. Takie biustonosze doskonale nadają się pod sukienki wieczorowe bądź suknie ślubne - za każdym razem gdy pragniemy, aby ramiączka biustonosza nie były dostrzegalne.
2023-08-20