Menu strony

Nowy Sapkowski i Nowy wiedźmin wyczekują na czytelników fantastyki. Ta cenna książka jest już w księgarniach

Dla wielu pasjonatów fantastyki, ta książka była miłym zaskoczeniem po Wiedźminie. Wbrew wyczekiwaniom niektórych, nie jest to ciągu dalszego słynnej 5 tomowej Wiedźmińskiej Sagi.

Wiedźmin
Sezon burz to osobna, niepowiązana z pozostałymi tomami książek Andrzeja Sapkowskiego, jaka niesie cykl opowieści, której akcja dzieje się przed wydarzeniami legendarnymi z Wiedźmińskiej Sagi. Aczkolwiek fabuła dzieje się w świecie wiedźmińskim, w którym grana jest także fabuła Sagi o wiedźminie. Położeniem, w którym rozgrywa się działania jest królestwo Kerack i sąsiednie ziemie. W opowiadaniu pojawiają się osoby doskonale znane, jak wierny druh Geralta Jaskier oraz jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer, niemniej też na arenę wkraczają osoby absolutnie nowe. Osoby, nieludzie i bestie kreują rosnące napięcie. Spodobał się wstęp? Zapraszam tutaj - fonopolis.pl/wiedzmin-sezon-burz - a następnie do dokończenia dalszej części naszego wpisu.

Koronnym bohaterem jest wiedźmin Geralt z Rivii, cyniczny, jednakże o miękkim sercu najemny łowca poczwar, za młodu wystawiony na działanie zabójczemu treningowi i mutacjom w wiedźmińskiej warowni Kaer Morhen, który ze względu na przemiany wyglądu sprawionej mutacjami, jest traktowany przez ludność w najlepszym wypadku jako zło konieczne. Książka nie stanowi kontynuacji Pani Jeziora – poprzedniej książki Sapkowskiego o Geralcie. Jej fabuła jest na krótko przed wypadkami z opowiadania Wiedźmińskiej Sagi.

Czy komentarze ze strony były na tyle interesujące, że masz chęć napisać swój? Zachęcamy Cię do tego. Będzie to dla nas ogromna radość.

Geralt stacza walkę z niebezpiecznym stworem, którego jedynym zamiarem w życiu jest mordowanie ludzi.

Po tym wydarzeniu zostaje zatrzymany i traci dwa bezcenne, wykonywane na miarę szable wiedźmińskie. Z pomocą swojego druha, Jaskra oraz jego koneksji, wykonuje wszystko, by odebrać swoje szable. W międzyczasie rozpoczyna romansować z czarodziejką Lyttą Neyd, nazywana Koral, poznaje zwyczaje społeczne oraz zakłada pozę w Kerack, gdzie stracił własne szable. Te wydarzenia i otwarta oraz odwzajemniona odraza czarowników do Geralta, sprawiają, że wszystko układa się w pasmo niepowodzeń, w czasie których naczelny bohater zobligowany jest do podejmowania skomplikowanych decyzji i zagięcia wyłącznego zestawu dewiz Kodeksu, jakimi ma obowiązek kierować się przykładny wiedźmin (polecamy stronę fonopolis.pl - kliknij).
2020-06-07