Menu strony

Niedoceniane góry dobrym pomysłem na wypoczynek

Zbliża się czas urlopowy, wszyscy więc planują dokąd wyjadą na wytęskniony i - przyznajmy to bez ogródek - zasłużony po żmudnej rocznej pracy urlop - trzeba nam odpoczynku. Odpoczywamy w różny sposób, zależy to głównie od naszego temperamentu, jedni z nas lubią wylegiwać się na plaży w Kołobrzegu czy też Grecji, inni preferują bardziej aktywny wypoczynek - z plecakiem wędrują bliżej albo dalej.

Noclegi w górach
Tym ostatnim polecam nie najpopularniejszą w ciepłe miesiące rozrywkę, mianowicie wycieczkę w góry.

Masz apetyt na kolejną publikację na opublikowany tu temat? Jeśli tak, to raźno kliknij ten link – to wiarygodna witryna!

Najpopularniejsze oczywiście są Tatry, jednakże nie mniej piękne są inne, mniej cenione pasma górskie.

Przykładem mogą tutaj być Pieniny - pas Karpat leżący między najpopularniejszymi Polskimi górami, nadmienionymi już Tatrami i Beskidami. Niedoceniane Pieniny oferują nam bardzo wiele atrakcji, zacząwszy od ukrytych dla laika sekretów po przepiękne pejzaże. Tajemnice o których mowa to budowa geologiczna. Geolodzy mówią, że budowa owych gór oraz sposób ich powstania jest jedną z najciekawszych zagadek tej właśnie dziedziny nauki. Zadziwiające że w XXI wieku czegoś jeszcze nie wiemy o tak - zdawało by się - prozaicznej rzeczy jaką jest nieogromne pasmo górskie!

Niezłym miejscem na zapoczątkowanie przygody z geologicznymi sekretami jest Szczawnica (przejdź do portalu turystycznego). Starczy wpisać w wyszukiwarce wyrażenie: pensjonaty Szczawnica a łaknący splendorów geolog znajdzie wygodne miejsce na odpoczynek po wycieczkach w góry w poszukiwaniu odkrycia tajemnic sprzed milionów lat. Pieniny to również kapitalne miejsce dla admiratorów przyrody. Panujący w tym miejscu klimat i treściwość dostępnych źródeł wody powodują, że blisko połowa znanych w naszym kraju gatunków zwierzaków zamieszkuje dokładnie te góry (w tym parę gatunków żyje wyłącznie w Pieninach).


W wolnej chwili

Marzysz o dobrym urlopie? Wyszukaj doskonałe pokoje w Szczawnicy oraz raduj się pięknem okolicy

góskie wakacje w szczawnicy
Po całym roku ciężkiej oraz stresującej pracy, nadchodzi okres wakacji i urlopu. Warto dopilnować, by można było jechać chociaż na kilka dni i skutecznie wypocząć oraz zregenerować siły i energię przed powrotem do pracy.

motyl
Szczególnie interesujące są gatunki owadów, w tym endemiczne motyle. Dla wielbiciela natury noclegi w Pieninach będą doskonałym rozwiązaniem. Naturalnie nadmienione miasto Szczawnica to znane od 200 lat uzdrowisko, z tej przyczyny hasło: pensjonaty Szczawnica na pewno wpisują również kuracjusze. Miejscowość kuracyjna specjalizuje się w kuracji chorób dróg oddechowych, chorób kręgosłupa. W Szczawnicy możemy też wynająć rower i wyruszyć na dwugodzinną wyprawę do Czerwonego Klasztoru.
2021-02-20