Menu strony

Niedoceniane góry dobrym pomysłem na wypoczynek

Zbliża się czas urlopowy, wszyscy więc planują dokąd wyjadą na wytęskniony i - przyznajmy to bez ogródek - zasłużony po żmudnej rocznej pracy urlop - trzeba nam odpoczynku. Odpoczywamy w różny sposób, zależy to głównie od naszego temperamentu, jedni z nas lubią wylegiwać się na plaży w Kołobrzegu czy też Grecji, inni preferują bardziej aktywny wypoczynek - z plecakiem wędrują bliżej albo dalej.

Noclegi w górach
Tym ostatnim polecam nie najpopularniejszą w ciepłe miesiące rozrywkę, mianowicie wycieczkę w góry. Najpopularniejsze oczywiście są Tatry, jednakże nie mniej piękne są inne, mniej cenione pasma górskie.

Przykładem mogą tutaj być Pieniny - pas Karpat leżący między najpopularniejszymi Polskimi górami, nadmienionymi już Tatrami i Beskidami. Niedoceniane Pieniny oferują nam bardzo wiele atrakcji, zacząwszy od ukrytych dla laika sekretów po przepiękne pejzaże.

Czy masz wrażenie, że napisany przez nas wpis jest niebanalny? Jeżeli tak, to dodatkowo zgłąb również zamieszczony tutaj (http://studiopsychologiczne.com/ksiazki/) podobny materiał.

Tajemnice o których mowa to budowa geologiczna. Geolodzy mówią, że budowa owych gór oraz sposób ich powstania jest jedną z najciekawszych zagadek tej właśnie dziedziny nauki. Zadziwiające że w XXI wieku czegoś jeszcze nie wiemy o tak - zdawało by się - prozaicznej rzeczy jaką jest nieogromne pasmo górskie!

Niezłym miejscem na zapoczątkowanie przygody z geologicznymi sekretami jest Szczawnica (przejdź do portalu turystycznego). Starczy wpisać w wyszukiwarce wyrażenie: pensjonaty Szczawnica a łaknący splendorów geolog znajdzie wygodne miejsce na odpoczynek po wycieczkach w góry w poszukiwaniu odkrycia tajemnic sprzed milionów lat. Pieniny to również kapitalne miejsce dla admiratorów przyrody. Panujący w tym miejscu klimat i treściwość dostępnych źródeł wody powodują, że blisko połowa znanych w naszym kraju gatunków zwierzaków zamieszkuje dokładnie te góry (w tym parę gatunków żyje wyłącznie w Pieninach).


W wolnej chwili

Potrzebujesz świetnych pokoi na urlop nad Bałtykiem? Wspomagaj się internetem oraz wybierz najlepsze propozycje

Morze Bałtyckie
Z chwilą nadejścia wakacji oraz upałów marzy się o chwili spędzonej nad wodą. Stąd tak wielkim zainteresowaniem wśród wczasowiczów szczycą się wakacje nad morzem i jeziorem. Bałtyk w wakacyjnych miesiącach przeżywa najprawdziwsze oblężenie. W wypadku, kiedy chcemy spędzić urlop nad morzem, należy trochę wcześniej szukać komfortowych kwater.

motyl
Szczególnie interesujące są gatunki owadów, w tym endemiczne motyle. Dla wielbiciela natury noclegi w Pieninach będą doskonałym rozwiązaniem. Naturalnie nadmienione miasto Szczawnica to znane od 200 lat uzdrowisko, z tej przyczyny hasło: pensjonaty Szczawnica na pewno wpisują również kuracjusze. Miejscowość kuracyjna specjalizuje się w kuracji chorób dróg oddechowych, chorób kręgosłupa. W Szczawnicy możemy też wynająć rower i wyruszyć na dwugodzinną wyprawę do Czerwonego Klasztoru.
2020-03-13