Menu strony

Jakie szkodniki mogą zagościć w naszych kuchennych szafkach?

Niestety chętnych na nasze zapasy mąki, makaronów czy też płatków zbożowych jest o wiele więcej, niż domowników. Z 4 najczęściej istniejących szkodników najbardziej trudny do wyeliminowania jest mól spożywczy.
Poza towarami mącznymi, uwielbiają również wiele innych produktów, dla przykładu suszone grzyby, warzywa i owoce, suchą karmę dla zwierząt, zioła czy też herbaty. Swoim wyglądem przypomina mola odzieżowego, analogicznie się zachowuje, jest koloru brązowego i jest nieco większy, niż jego znajomy z szafy w przedpokoju.

Jeśli potrzebne Ci kolejne źródło natchnienia, zajrzyj koniecznie (http://zwierzak4you.pl/czeste-alergie-pokarmowe-kotow-jak-karmic-kota-z-alergia/) pod ten link. Znajdziesz w tamtym miejscu materiały napisane przy pomocy zbliżonej retoryki.

Szczególnie po okresie letnim, gdy mieliśmy otwarte okna, należy zwracać uwagę na zawartość naszych szafek, ponieważ ten mól może nas odwiedzić znudzony menu obecnym u sąsiadów i już u nas pozostać. Z tego względu pułapki feromonowe na takie insekty należy umieszczać w oddaleniu od otworów okiennych. Jeszcze większy od takiego mola o srebrnych skrzydełkach albo skrzydełkach żółtawych, to najprawdopodobniej mklik mączny, czyli najbardziej groźny szkodnik, który od razu torebkę pęczaku może przerobić na kaszę mannę.


Kości


Niezwykle lubi również suchy chleb albo ususzone do kotlecików bułki bądź bułkę tartą. Z kolei nieduży, czerwono brązowy chrząszczyk to żywiak chlebowiec. On też uwielbia chleb, lecz odmiennego typu produkty mączne także. Aby się do nich dostać, jego bardzo silne larwy bez trudu przegryzą papierową torebkę z płatkami. Jeszcze inny chrząszczyk, o trochę ciemniejszej główce i brązowym korpusie, o wielkości około 4 mm, to trojszyk ulec. Są one w magazynowych halach zbożowych oraz w paczkarniach tego typu przetworów. Możemy go przypadkowo sobie przynieść wraz z zakupami.
Poza tym warto mieć świadomość, że dość szybko się zadomawia. Żeby się skutecznie bronić przed tego typu insektami, powinniśmy przede wszystkim dość często robić porządki w swych szafkach.
2022-04-13