Menu strony

Co trzeba przygotować przed zakupem domowego zwierzęcia?

Domowe zwierzątka wnoszą do naszego życia naprawdę dużo miłości i śmiechu, jednak ich kupno powinien być dobrze przemyślany. Zanim zatem weźmies pod opiekę kotka, psa, papużki czy też chomika, przeczytaj porady, które znajdziesz w poniższym artykule.
zwierzęta


Przy zakupie zwierzaka nie powinniśmy kierować się modą albo chwilowymi emocjami. Żywe zwierzęta to nie wykonane z pluszu zabawki. Kiedy nam się znudzą, nie można by ich odłożyć na półkę, ani oddać innej przypadkowej osobie lub po prostu wyrzucić. Nabywając domowe zwierzę wiążemy się z nim na jego całe życie. Wybór właściwego gatunku powinien więc zapaść dopiero po dokładnych namyśle oraz po zweryfikowaniu naszych możliwości dotyczących zapewnienia mu odpowiednich warunków życiowych. Istotne są naturalnie też nasze finanse, gdyż trzeba przygotować się na odpowiednią opiekę oraz utrzymywanie zwierzęcia. Kotki i psiaki żyją najczęściej kilkanaście lat, natomiast chomiki oraz Świnki morskie, króliki lub papużki wyłącznie parę lat. Dlatego też naprawdę warto się głęboko zastanowić, dlaczego chcemy posiadać zwierzę, czego w praktyce od niego będziemy oczekiwać i czy jesteśmy przygotowani przyjąć na siebie obowiązek opieki. Należy także przygotować odpowiedni budżet.


owczarek niemiecki


szczotka


Niezwykle ważne poza tym są nasze warunki mieszkaniowe oraz jak dużo naszego czasu jesteśmy w stanie poświęcić mu każdego dnia. Najmniej wymagające zwierzęta to akwariowe rybki.

Masz chęć zobaczyć inne tak samo praktyczne wskazówki? Jeśli tak, to zobacz tu (https://prozoo.pl/sklep/), a z pewnością nie odczujesz rozczarowania.

Trochę więcej zainteresowania trzeba poświęcać świnkom morskim, myszkom, chomikom czy ptaszkom. Jeśli natomiast chcielibyśmy, żeby w naszym mieszkaniu zamieszkał kot, powinniśmy dla niego przygotować przynajmniej godzinę dziennie. Trzeba ją przeznaczyć na kosmetykę, zabawę oraz karmienie.
Największą ilość czasu z kolei potrzebują psiaki, ponieważ około 2 do 5 godzin dziennie, natomiast czasem nawet jeszcze więcej. Przebywanie ze zwierzakami w mieszkaniu powoduje wiele radości oraz przyjemności, przy czym wiąże się to także z powszednimi obowiązkami.
2022-08-23