Jak rozrój internetu odmienił wiele dziedzin naszego życia, jak obecnie wygląda rynek komputerowych gier.

Kiedy przed dwoma dekadami internet powoli wchodził do naszych mieszkań, domów i firm, nikomu nawet do głowy nie przyszło, jaką rewolucje na całym świecie to przyniesie. A rewolucja się już rozegrała, bo ostatnie kilkanaście lat to bardzo duże przesunięcie usług, rozrywki i handlu właśnie do sieci, z równoczesnym pomniejszeniem dotychczasowych form.


Dotknęło to na przykład branżę rozrywkową, która po dziś dzień nie do końca się może odnaleźć. Okazało się w którymś momencie, że tradycyjne płyty i filmy DVD utraciły swoje znaczenie, bo każdy woli je ściągnąć za darmo z sieci. Zaczęła się pojawiać konieczność zbudowania innych kanałów sprzedaży i dystrybucji, bo stare straciły na znaczeniu.

Jeżeli chcesz rozszerzyć swą znajomość rzeczy z powyższy temat, to zachęcam do mojej witryny. Należy kliknąć w moje hiperłącze i już.

Zmiany także w dużym stopniu dotknęły rynek komputerowych gier, lecz tu zupełnie inny się stał tylko model dystrybucji, ale także możliwości obecnie sprzedawanych gier.
Gra online
W czasach, gdy dostęp do sieci był dużo mniejszy, gry najczęściej kupowało się na płytach i grało w nie samemu na swoim komputerze, dzisiaj wszystko zupełnie inaczej wygląda.
Współcześnie gracze zdecydowanie chętniej grają w gry online, niż w tradycyjne produkcje płytowe. W dużej mierze wynika to z tego, że wiele z takich gier jest bezpłatna, charakteryzuje się całkiem przyjemną, efektowną szatą graficzną, oraz co najważniejsze, da się grać z innymi graczami. Gry mają dużą grywalność, pewne tytuły takie jak gra zielone imperium (rodzaje plansz)mogą nawet gromadzić dziesiątki tysięcy grających z całego świata, a niektóre z nich doczekały się nawet swoich zawodów. Firmy udostępniające tego typu gry na swoich serwerach za podstawową grę nic nie każą płacić, ale za wszystkie dodatkowe opcje już tak.


Jeśli więc jakiemuś graczowi nie będzie się chciało długo grać na kolejny poziom albo zbierać przedmiotów, to może za wszystko zapłacić i otrzymuje bez czekania. Co ciekawe, graczom to zupełne to nie przeszkadza, wielu z nich zwyczajnie gra dla czystej przyjemności i nie zamierza nic kupować, a jest także wielu takich, którzy wolą iść krótszą drogą i wydają ogromne pieniądze na zakupy w grze.
2023-04-23