Menu strony

Co tak prawdziwie jest w karmach przeznaczonych dla zwierząt?

Jedzenie twojego kota lub psa jest bardzo ważne. Wybór odpowiedniej diety należy koniecznie konsultować z weterynarzem. Musi on wziąć pod uwagę charakterystykę twojego małego towarzysza – przede wszystkim liczbę lat, płeć, fakt sterylizacji oraz przebyte choroby. To oczywiste, że czworonogi starsze powinny być karmione czym innym, niż małe, a sterylizowany kot inaczej, niż ten bez zabiegu.

Karmy suche dla kotów (karmy suche dla kotów od – baza diety twojego kota. Zawsze studiuj etykiety –ważna jest obecność mięsa (wartościowego) oraz cennych składników (z owoców, zboża bądź warzyw).

Jeżeli opublikowany tu materiał jest według Ciebie ekscytujący, to bez lęku sprawdź też uwagi z www (http://www.maxhemp.pl/category/aktualnosci/) - one również są godne Twojej uwagi.

Takie karmy powinny posiadać w sobie także taurynę – kluczowy aminokwas, który dba o układ krwionośny twojego zwierzaka.

Karmy mokre dla kotów – uznaj je jako urozmaicenie diety. Najczęśniej są cennym ratunkiem w wypadku futrzaków, które dość wybiórczo podchodzą do pokarmu. Tutaj zasady selekcji wyglądają podobnie, co w wypadku karmy suchej. Zwracaj uwagę na jak najbogatszą obecność mięsa i witamin. Ważne! Wykastrowane czworonogi nie powinny jeść zbyt wiele karmy mokrej z zawartością ryb.

Karmy suche dla psów - tu jest odwrotnie, niż w żywieniu kota. Sucha karma musi być dla psa urozmaiceniem, a nie trzonem meny. Jest to zależne od składu karm.

Nieprawdopodobnie fascynujący tekst, czyż nie? Jeśli również tak uważasz, to wejdź inne pomocne wpisy, które pochłoną Cię kompletnie.[Karmy mokre dla psów – istotna jest tu zawartość składników pochodzenia zwierzęcego, które są najmocniej przyswajane przez układ pokarmowy twojego czworonoga. Więc dokładnie obejrzyj etykietę sprawdzając, czy nie ma tam za wiele dodatków w postaci niepożądanej soi. Jeśli chodzi o mikro i makroelementy, kluczowe są: - l-karnityna, błonnik, omega -3 oraz glukozamina.

Karmy weterynaryjne dla psów – przepisywane przez weterynarza. Specjalne jadłospisy są narzucane do karmienia wysterylizowanych suczek, czworonogów z nadwagę i w wielu innych przypadkach.

Karmy weterynaryjne dla kotów (karmy weterynaryjne dla kotów od – analogicznie, jak w sprawie karm weterynaryjnych dla psów. Przykładowo: wykastrowany kocurek powinien jeść konkretną karmę, która nie będzie uszkadzać jego nerek. Wysterylizowana kotka też powinna jeść inaczej, głównie z uwagi na sporą skłonność do gromadzenia tłuszczu.
2021-01-27