Menu strony

Co tak prawdziwie jest w karmach przeznaczonych dla zwierząt?

Jedzenie twojego kota lub psa jest bardzo ważne. Wybór odpowiedniej diety należy koniecznie konsultować z weterynarzem. Musi on wziąć pod uwagę charakterystykę twojego małego towarzysza – przede wszystkim liczbę lat, płeć, fakt sterylizacji oraz przebyte choroby. To oczywiste, że czworonogi starsze powinny być karmione czym innym, niż małe, a sterylizowany kot inaczej, niż ten bez zabiegu.

Karmy suche dla kotów (karmy suche dla kotów od – baza diety twojego kota. Zawsze studiuj etykiety –ważna jest obecność mięsa (wartościowego) oraz cennych składników (z owoców, zboża bądź warzyw). Takie karmy powinny posiadać w sobie także taurynę – kluczowy aminokwas, który dba o układ krwionośny twojego zwierzaka.

Karmy mokre dla kotów – uznaj je jako urozmaicenie diety. Najczęśniej są cennym ratunkiem w wypadku futrzaków, które dość wybiórczo podchodzą do pokarmu.

Czy w kontekście omawianego w tym tekście tematu otrzymujesz właściwe odpowiedzi? Jeśli nie, to inne porady zobacz w serwisie, który jest tutaj.

Tutaj zasady selekcji wyglądają podobnie, co w wypadku karmy suchej. Zwracaj uwagę na jak najbogatszą obecność mięsa i witamin. Ważne! Wykastrowane czworonogi nie powinny jeść zbyt wiele karmy mokrej z zawartością ryb.

Karmy suche dla psów - tu jest odwrotnie, niż w żywieniu kota. Sucha karma musi być dla psa urozmaiceniem, a nie trzonem meny. Jest to zależne od składu karm.

[Karmy mokre dla psów – istotna jest tu zawartość składników pochodzenia zwierzęcego, które są najmocniej przyswajane przez układ pokarmowy twojego czworonoga. Więc dokładnie obejrzyj etykietę sprawdzając, czy nie ma tam za wiele dodatków w postaci niepożądanej soi. Jeśli chodzi o mikro i makroelementy, kluczowe są: - l-karnityna, błonnik, omega -3 oraz glukozamina.

Karmy weterynaryjne dla psów – przepisywane przez weterynarza. Specjalne jadłospisy są narzucane do karmienia wysterylizowanych suczek, czworonogów z nadwagę i w wielu innych przypadkach.

Karmy weterynaryjne dla kotów (karmy weterynaryjne dla kotów od – analogicznie, jak w sprawie karm weterynaryjnych dla psów. Przykładowo: wykastrowany kocurek powinien jeść konkretną karmę, która nie będzie uszkadzać jego nerek. Wysterylizowana kotka też powinna jeść inaczej, głównie z uwagi na sporą skłonność do gromadzenia tłuszczu.
2022-04-05