Menu strony

Jak pozbyć się śniegu?

Sporo meteorologów twierdzi, że nadchodząca zima będzie biała. To na pewno fantastyczna informacja dla najmłodszych, którzy lubią zabawy, takie jak lepienie bałwana czy bitwy śnieżkami. A nie jedynie dzieci potrafią się cieszyć białym puchem sypiącym się z nieba, gdyż dorośli także doceniają klimat ośnieżonej Wigilii.

domy wielorodzinne   zima
Jednakże śnieg to również duży problem dla właścicieli wilii. Oczyszczanie (wypróbuj kraty schodkowe w asortymencie Mar Agency Sp. z o. o.) ze śniegu pobliża domu to trudny obowiązek, który zazwyczaj łączy się z bólem kręgosłupa i bąblami na dłoniach. Dostawcy zimowych urządzeń mają dla odśnieżających trochę ciekawych propozycji. Omówmy chlorek magnezu.

Chlorek magnezu to niezwykle praktyczny związek chemiczny, który mocno absorbuje wilgoć. Ta jego ciekawa przypadłość sprawia, że perfekcyjnie pasuje do odśnieżania wielkich połaci powierzchni. Jest o wiele skuteczniejszy niż często używana sól, idealnie rozpuszcza pokrywę lodową. Powinno się mieć na uwadze, że zwykła sól mocno wyżera wszelkie powierzchnie, dlatego o ile zależy ci na ładnym chodniku przed mieszkaniem, chlorek magnezu okazuje się najlepszym nabytkiem.

Namawiamy - naciśnij tutaj agregaty prądotwórcze warszawa i przeloguj się na inną naszą stronę. Na niej oczekują na Ciebie nowe oraz interesujące informacje.

Oprócz tego jego działanie może znacząco oszczędzić ciężkich godzin z łopatą w rękach. Z drugiej strony łopaty fiskars są tu wyjątkiem od tej reguły i świetnie współgrają razem z chlorkiem.

Zima w ogrodzie
Idealnym zakupem dla tych, co nie mają siły i czasu, by biegać z wielką szuflą, jest odśnieżarka Stiga . To uznana firma, która dostarcza dobrej jakości urządzenia usuwające śnieg. Odśnieżarki są dostępne w różnorakich rodzajach. Najcichszym i najmniej ważącym sprzętem jest odśnieżarka elektryczna. Jeśli potrzebujesz maszyny, która wykazuje większą moc silnika bądź chcesz odśnieżać w rejonie, w którym nie ma dostępnego źródła prądu, musisz poszukać spalinowej odśnieżarki Stiga.

Na zakończenie wpisu jeszcze słowo o tym, że w czasie zimy dobrze jest zadbać o kwiaty w mieszkaniu albo przydomowym ogródku. W tym sezonie słońce znajduje się niziutko nad widnokręgiem, zatem kwiaty odbierają mało światła. Aby polepszyć przyswajalność świetlną roślin, warto zastosować dobre nawozy zimowe (">do kupienia na
Źródło: e-hortico.pl
Twórca: S.S.
2019-01-20