Menu strony

Ćwiczenia ciężarowca latem – które ćwiczenia będą najlepsze?

Chociaż zaprawiony w boju kulturysta zdaje sobie sprawę z tego, że treningi trzeba wykonywać systematycznie przez całe 12 miesięcy, wszystkie pory roku mają swoje cechy charakterystyczne. Warto dopasować swój plan treningowy do otaczającej nas aury i panujących w danej chwili warunków, gdyż to skutkuje lepszymi wynikami oraz ograniczonym zmęczeniem organizmu.

W drugiej połowie roku, gdy rośnie zapotrzebowanie organizmu na kalorie i dieta przebiega nieco odmiennie niż w czasie letnim, rozsądnie jest położyć nacisk na trening ogólnorozwojowy, który pozwoli uzyskać odpowiednią wagę oraz wytrenować kondycję. Ćwiczenia złożone kapitalnie wpływają na ogólne uformowanie figury, spalenie tłuszczu oraz podstawowe wypracowanie mięśni. Letnie upały to natomiast idealny czas na ćwiczenia izolowane, czyli takie, które zmuszają do pracy tylko jedną grupę mięśni. Trening tego typu pozwala uzyskać perfekcyjną rzeźbę wybranej części ciała przy stosunkowo niewielkim wysiłku. Jeżeli latem nie mamy ochoty na strumienie potu, ćwiczenia izolowane będą najlepszą propozycją.. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz tekst o ćwiczeniach izolowanych.

W wolnej chwili

Mastif tybetański – czworonożny przyjaciel

ziewający Tibetan mastiff
Dla wielbicieli psów, tych, którzy po prostu pragną posiadać puszystego towarzysza, jak i tych, których interesuje hodowla mastif tybetański stanowi doskonały wybór. Ten okazały czworonóg będzie stróżem domu, kompanem zabaw i oddanym przyjacielem. nietypowe własności rasy na pewno uczynią właścicieli bardziej atrakcyjnymi. Mastif tybetański to wiekowa, szlachetna rasa hodowana od wczesnego średniowiecza przez chińskich pasterzy i mieszczan w celach obronnych i dekoracyjnych.


ćwiczenia na siłowni
Częstym błędem – szczególnie wśród mężczyzn ćwiczących kulturystykę, jest skupianie sił na górnych częściach ciała. Rzeźbimy barki, plecy i kark, a przecież trening nóg jest równie ważny. Zobacz tekst o treningu nóg. W przypadku ćwiczeń izolowanych możemy wskazać ćwiczenia ud i pośladków oraz ćwiczenia łydki. Oczywiście, jest to tylko uproszczony podział na poszczególne części ciała, jednak dający pożądane rezultaty izolowany trening nóg skupia się na wybranych mięśniach.

Dużą zaletą treningu letniego jest to, iż ćwiczenia można wykonywać właściwie wszędzie. Osobom stawiającym pierwsze kroki w kulturystyce polecane są specjalistyczne przyrządy do ćwiczeń, ponieważ ograniczają one zakres ruchowy i tym samym ograniczają do minimum ryzyko nieprawidłowego wykonywania ćwiczeń, jednak osoby bardziej doświadczone mogą bez obaw wykonywać ćwiczenia (zobacz rehafit.org/oferta/masaz/) w plenerze – co w przypadku cudownej pogody może być skuteczną mobilizacją do treningu. Przy okazji poprawimy za darmo odcień skóry, a nie od dziś wiadomo, iż piękna, brązowa opalenizna mistrzowsko podkreśla zarys mięśni, jak też całokształt wysportowanej, umięśnionej sylwetki.
2019-02-07