Menu strony

Straty w ogrodzie wywołane przez gryzonie - jakim sposobem im zapobiegać?

Ogrodnictwo jest świetnym zajęciem, które jest w stanie sprawić mnóstwo przyjemności, ale też pochłania wiele trudu i wytrwałości. Coraz więcej ludzi odnajduje w nim własną pasję i wszelką wolną chwilę poświęca na dbanie o swój zielony skwer. Nie można ukryć, iż kiedy to wszystkie kwiaty zaczynają kwitnąć zadowolenie z przeprowadzonej pracy jest ogromna. Z tego powodu każde szkody, czy to wywołane siłami natury czy gryzoniami są bolesne. Dobrze jest wskutek tego interesować się tym, jakim sposobem można zabezpieczać kwiaty na przykład przed porywistym wiatrem bądź ziąbem, i jak sprawnie pozbywać się gryzoni.

kopiec kreta
W różnorodnych sklepach ogrodniczych da się znaleźć niezwykle wiele rozwiązań, dzięki którym ograniczymy szkodnikom dojście do naszego ogródka. Nie można ukryć, że zmorą każdego ogrodnika są krety a także nornice. Oprócz tego, że budując kopce w glebie zaburzają cały wygląd ogrodu to dodatkowo zjadają bulwy kwiatów i nasiona roślin. Niezaprzeczalnie jest to największa szkoda, bowiem cebulki ładnych kwiatów nie są tanie i proste w dalszym utrzymaniu. Z tego względu dobrze jest zastanowić się, czy nie lepiej jest poświęcić nieco więcej pieniędzy i z początkiem sezonu zainwestować w porządne rozwiązanie. Do takich na pewno przynależy siatka (siatka elewacyjna) na krety, jaka efektywnie blokuje ich dostęp do centralnej części ogrodu . Skonstruowana z dobrego materiału i z ścisłym splotem jest zwyczajnie dla gryzonia granicą nie do pokonania. Ceny tego typu siatek w sklepach internetowych są niesłychanie przystępne, stąd warto od razu kupić potrzebną ilość metrów, aby rozłożyć ją na jak największej powierzchni ogródka. Czytaj też


W wolnej chwili

Ogrodzenie pełne, czy ogrodzenia panelowe? Które wybrać? Jest to zależne od oczekiwań i tego w jakim celu chcemy zamontować płot.

Odpoczynek w ogrodzie
Kłopoty z sąsiadami? A może pragniesz trochę prywatności? Nikt z nas nie chce być podpatrywanym przez płot – to pewne. Pragniemy by nasza działka i prywatny teren cieszył spokojem i odprężeniem. Pragniemy, być tam nieskrępowani i nie przejmować się tym, czy ktoś na nas patrzy.

kret w ogrodzie
Nie ulega wątpliwości, że siatka na krety jest jak najbardziej nieszkodliwa dla gryzoni i pozostałych zwierząt, stąd wielu ludzi chętnie z niej wykorzystuje. Przeciwnie do innych rozwiązań jest tania i łatwa w wykorzystaniu. Jeśli tylko jesteśmy w stanie użytkujmy z takich sposobów, żeby ustrzec się ponadprogramowych kosztów połączonych z dewastacją ogrodu. Nigdy nie wiemy, czy jakieś gryzonie nie zasiedlą się nieopodal naszego terenu.
2019-06-10