Menu strony

Co aktualnie trzeba wiedzieć o chryzantemach ogrodowych?

Chryzantemy to takie rośliny, których okres kwitnienia przypada na bardziej zimne dni. Stąd z pewnością będzie wynikał ich liczebność w naszych ogrodach. Jesienią kwitnie naprawdę mało kwiatów, z tego też powodu ciekawą ozdobą ogrodów stają się właśnie tego rodzaju rośliny. W zależności od warunków pogodowych ich czas pokrywania się kwiatami może być niezwykle długi, swoją urodę tracą właściwie po pojawieniu się zimniejszych dni.
Od kiedy w XVIII wieku chryzantemy pojawiły się na kontynencie europejskim ogrodnicy zdążyli wytworzyć ogromną ilość odmian tych wyjątkowych roślin. Znajdują się pośród nich zarówno odmiany przeznaczone typowo do doniczek, jak i do wysadzania w ogrodach. Wśród odmian typowo do doniczek znajdują się chryzantema wielkokwiatowa. Popularna chryzantema wielkokwiatowa charakteryzuje się wyjątkowo ogromnymi kwiatostanami - dowiedz się więcej o chryzantemach ogrodowych. Chryzantema ogrodowa to również bardzo duży wybór przeróżnych typów. Znana dzisiaj chryzantema ogrodowa to już nie tylko rośliny na jeden rok, ale także byliny, które są w stanie zimować w gruncie. Chryzantemy na jeden rok kwitną dość wcześnie od tych które zostawimy w gruncie, ale wcześniej też przekwitają. Jeżeli chcemy więc, by zdobiły one nasz ogród jak najdłużej, należy sadzić rośliny które należą do gatunków kwitnących jeden rok, jak również odmiany bylinowe.
kwiatek


W wolnej chwili

Jak umilić życie swojej osobie, lecz również członkom rodziny i znajomym?

Ogród na wsi
Jest naturalnie dużo umilaczy życia, lecz można powiedzieć, że nierzadko świetnym pomysłem jest wzięcie przykładu z właścicieli urokliwych ogrodów. A może kapitalnym wyjściem jest uprawianie wokoło własnego domostwa ogrodu. Pewnie jakiś ogród mamy, ale można w sumie powiedzieć, że często mimo wszystko nie jest przesadnie zadbanym miejscem. W takim razie porada dla tak jakby szukających sensu własnej egzystencji - w żadnym razie nie zapomnijcie o niesamowitym pięknie ogrodów.


Wybrane gatunki chryzantem bylinowych muszą być na zimę wykopane i przechowywane przez chłodniejszy sezon w chłodnych i suchych pomieszczeniach. Te, które są w stanie zimować w gruncie można po przyjściu pierwszych przymrozków poprzykrywać gałązkami roślin iglastych bądź zimową włókniną. Okrycia należy zdjąć dopiero na samym początku kwietnia. W uprawie w ziemi nie sprawdzają się wielkokwiatowe typy chryzantem. Dlatego odmiany te są często traktowane jako rośliny żyjące tylko rok.


Wśród odmian zimujących w gruncie sporą urodą cechuje się typCameo o wielkich kwiatostanach w kolorze jasnoróżowym. Jeśli zamierzamy sadzić chryzantemy o charakterze bylinowym we własnym ogrodzie to odmianą, którą należy polecić jest także Primrose Button. Chryzantemy wysadzone w gruncie nie lubią za mokrych stanowisk - sprawdź ofertę chryzantem wielokwiatowych. W okresie, kiedy intensywnie rosną, musimy je podlewać nawozami. Co trzy lata odmiany spędzające zimę w gruncie wymagają przesadzenia na inne stanowisko. Uprawa chryzantem nie jest łatwa. Kiedy jednak się do niej przyłoży, rośliny te odwdzięczą się wyjątkowymi kwiatami.
2017-08-18