Menu strony

Gps dla czworonoga? Tak to możliwe! Warto się przekonać, co oferuje tego typu nadajnik i czy warto go wybrać

Wiele osób myśli nad tym, by zakupić dla swojego zwierzaka coś w rodzaju gps, dzięki czemu będzie wiadomo, w jakim miejscu nasz pupil jest obecnie w razie gdybyśmy nie mogli go znaleźć. Obecnie jest do wyboru mikroczip i gps dla zwierząt, jednak te sprzęty nie działają tak samo. Czym więc się różnią?Czipy dla kota albo psa są układami scalonymi. Są niesamowicie małe, ich wielkość można porównać do ziarenka ryżu o rozmiarach 12 mm x 2,1 milimetrów. Znajduje się w nim zakodowany piętnastocyfrowy numer, który przypisuje się do naszego zwierzaka.

Jeśli masz ochotę zgłębić dane na omawiany wątek, to odsyłam do linka (https://www.zielonalapka.com/pl/c/ODSTRASZACZE-CHEMICZNE/106) w którym znajdziesz mnóstwo fascynujących informacji, które szczegółowo omawiają temat.

To też za pomocą tego kodu możliwa jest identyfikacja i rejestr zwierzaków, który możemy odnaleźć w dwóch bazach z danymi w naszym kraju. Jedną z nich będzie Safe Animal, kolejną Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt.

GPS jest dziś powszechnie znany, ponieważ większość z nas tak odnajduje drogę, szczególnie jeśli podróżujemy samochodem. Global Positioning System więc to system nawigacji satelitarnej, który obejmuje już właściwie całą kulę ziemską. Lokalizator gps dla kota czy psa jest najczęściej w obroży - .

Jeżeli chcesz uzupełnić swą wiedzę na ten temat, to czytaj tu najlepsza karma dla kota kolejne informacje. Trzeba wejść w poniższy link.

To mały, mikroskopijny nadajnik, który umieszczony jest coraz częściej w wodoodpornym etui. Takie etui jest bardzo wygodne dla zwierzęcia, nie obciąża samej obroży, nie jest więc to duży ciężar, jaki męczy mocno psa lub kota. Wiedzmy natomiast, iż przy wyborze nadajnika gps musimy sugerować się właściwą wielkością obroży.
pies


W wolnej chwili

Karmy dla zwierząt domowych - ważne sprawy, o których należy pamiętać

życie
Mówi się, iż pies jest idealnym przyjacielem człowieka. W ten też sposób większość ludzi traktuje swych pupili. Weseli w związku z tym fakt, że tak samo w internecie jak i w sklepach stacjonarnych pojawia się coraz to więcej towarów wysokiej jakości przeznaczonych dla zwierząt.


Z zainstalowaniem tego sprzętu nikt nie będzie mieć problemu, tak więc nie musimy po to wybierać się do weterynarza. Wraz z nadajnikiem właściciel zwierzaka ma w zestawie także oprogramowanie na komputer albo telefon, przez co będzie w stanie zobaczyć aktualną lokalizację psa albo kota, a nawet trasę, jaka obecnie jest przez zwierzaka pokonywana. Jednak takie urządzenia to wciąż dość drogie rzeczy - kliknij tutaj. W sieci co prawda można zakupić takie nadajniki już od dwustu złotych, lecz cena dobrego urządzenia wynosi mniej więcej tysiąc złotych.


Zdecydowanie lepiej kupić taki sprzęt w dobrych sklepach, w jakich dostaniemy też innego rodzaju produkty, przykładowo kamery, nadajniki czy atrapy kamery zewnętrznej. Ten ostatni sprzęt może zainteresować osoby, które chcą zatroszczyć się o bezpieczeństwo własnego domu, niekoniecznie wydając na ten cel jakieś wielkie pieniądze. Robienie zakupów w tego typu sklepach to gwarancja, że taki sprzęt jest dobrej jakości.
2021-04-28