Menu strony

Kot w naszym pokoju

Dzieci w pewnym okresie dojrzewają do pewnej śmiałej decyzji i pewnego cudownego poranka mówią nam, że pragną mieć zwierzaka. Mógł to być wpływ kolegów z podwórka. Jeżeli w mieszkaniu obok jakiś brzdąc ma świnka morska lub inne zwierzątko jest na podwórku kimś. Inne dzieci pragną przecież zwierzaka ponosić, pobawić się z nim trochę. W tym przypadku ten dzieciak staje się królem i tylko od jego humoru zależy, kto tym razem weźmie na ręce jego chomika.
Jeśli więc nasze dziecko zawzięło się, aby mieć małego zwierzaczka, należy jemu powiedzieć, jakie z tym wiążą się konsekwencje. Zwierzę to nie jedynie same przyjemności, ale głównie codzienne obowiązki. Dziecko musi wiedzieć, że zwierzątko musi dostawać pokarm, musi być czyszczone, a niekiedy- wyprowadzane. Jeżeli dziecko pojmuje wagę tych wszystkich zasad i przyjmuje je, powinniśmy przemyśleć sprawę.

Za każdym razem jest kłopot- chcemy kociaka, czy psa? W przypadku tej pierwszej opcji zadanie czyszczenia odpada. Koty to bardzo czyste zwierzaki i potrafią same zadbać o siebie. Okazują się też wielkimi indywidualistami. Zawsze chodzą swoimi drogami i to one decydują, kiedy możemy je pieścić, nie odwrotnie. Także, wybierając kupno kociaka, wprowadzamy do swojego mieszkania absolutnego króla. Więcej tutaj

To, że kotki posiadają swoją opinię na dowolny temat, wcale nie świadczy o tym, że nie lubią się bawić. Dlatego, by sprawić jeszcze większą frajdę naszemu zwierzakowi, można mu kupić odpowiednie zabawki dla kota . Znajdziemy je we wszystkich sklepach z akcesoriami dla zwierząt. Można je również nabyć w sieci. Do najpopularniejszych należą myszki. Można je dostać w wielu rodzajach. Zazwyczaj są napełniane kocimiętką.

Jeżeli szukasz podobnych wiadomości na przedstawiany temat, to śmiało zobacz to uzupełniające info (www.rikitiki.net/) - ono też okaże się godne Twojego zainteresowania.

Mogą służyć jako gryzaczek lub typowa zabawka.


W wolnej chwili

Gdy posiadamy kota w domu

Koty to niezwykłe istoty. Każdy, kto ma to zwierzę w domu, na pewno to potwierdzi. Jeżeli więc reagując na usilne prośby naszego malucha, chcemy mu w końcu dać jakieś zwierzątko, można pomyśleć właśnie o kociaku.
Koty to zwierzaki wyjątkowo niezależne. Potrafią sobie poradzić bez nas, jednakże wielkodusznie znoszą naszą obecność w otoczeniu. Gdy bowiem decydujemy się na kotka, musimy wiedzieć, że wprowadzamy do naszego domu niepodzielnego władcę. To właśnie od niego zależy, kiedy możemy go podrapać za uszkiem lub pobawić się. Dziecko, które posiada kota, bez wątpienia nauczy się pokory, gdyż ten zwierzak na pewno nie da sobą manipulować.


Korzystając z usług sklepu internetowego można od razu zadbać o odpowiednią karmę dla kotków, która będzie zawierała właściwe dla naszego pupila składniki. Odpowiednie karmienie to pewność, że nasz kot będzie rósł prawidłowo, a jego futerko będzie cudownie lśnić.
2020-10-09