Menu strony

Najważniejsze wyposażenie konieczne przy każdym psie, najczęściej spotykane odmiany obroży.

Trzymanie psa będzie się wiązać dla jego właściciela z kilkoma rzeczami. Nawet jeśli jest to mały kundelek, to należy kupić dla niego niezbędne akcesoria, to znaczy obrożę, kaganiec i smycz. W wielu przypadkach jest wręcz obowiązek ich stosowania, więc trzeba to na pewno uwzględnić przy zakupie wyprawki dla naszego zwierzaka.

Mały pies
Jak w praktyce się okazuje, niewielka ilość właścicieli zawraca sobie głowę zastanawianiem się, w czym będzie wygodnie ich psu, przeważnie idą oni do jakiegoś przypadkowego sklepu z akcesoriami zoologicznymi i tam wybierają coś, co im się spodoba. A przecież odpowiednio dopasowana obroża dla psa będzie dla niego całkowicie nieodczuwalna przy noszeniu i przeciwnie - polecane obroże dla psa. Jeżeli kupi się niedopasowaną obrożę, to może ona podrażniać zwierzę lub nawet je ranić. Z tego też powodu powinno się poświęcić choć chwilę na to, żeby się zapoznać z najczęściej spotykanymi modelami. A jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie wybranie się do sklepu ze zwierzakiem, wówczas dobry sprzedawca na pewno będzie mógł pomóc dobrać najodpowiedniejszą obrożę, jaką będzie miał w ofercie.


W wolnej chwili

Zwierzęta domowe czasami są wybredne

pies
Kogoś może dziwić fakt, iż karm i innych produktów dla zwierząt istnieje aż tak wiele, nie mniej należy sobie wydawać sprawę z tego, że nie tylko każde zwierzę ma szanse wymagać innych składników odżywczych, lecz także ma możliwość być tak, że natrafimy na wybrednego pupila, który czegoś nie będzie pragnął jeść.

Przed kupnem obroży należy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Podstawową rzeczą jest długość obroży, nie powinna być ona zbyt luźna, gdyż pies mógłby ją ściągnąć, ani za obcisła, bo wtedy może lekko dusić. Najlepsze są obroże mające możliwość regulacji, wtedy bez problemów da się je dopasować do szyi każdego psa. Kolejną ważną sprawą będzie szerokość, tu także należy sprawdzić, czy przy dłuższym używaniu obroża nie będzie podrażniać krtani i powodować kaszlu. Dzisiaj w sklepach zoologicznych jest dostępnych parę różnych rodzajów obroży, więc nie powinno raczej być problemów z zakupem. Najczęściej spotykane są modele z zapięciem na klips albo klamrę, ich się sprzedaje najwięcej. Dość często kupowane są również kolczatki i obroże półzaciskowe, a w pewnych przypadkach mogą się też sprawdzić modele do zadań specjalnych. Zalicza się do nich przykładowo obroża antyszczekowa, która posiada dodatkowe specjalne urządzenie, jakie odpowiednim działaniem zniechęca zwierzę do zbyt częstego szczekania - polecane obroże antyszczekowe.
2017-08-18