Menu strony

Place zabaw dla dzieci w przydomowym ogródku

Wszyscy wiedzą o tym, jak ważne jest przebywanie dzieci na świeżym powietrzu. W dobie komputeryzacji dzieci coraz to więcej czasu spędzają w domu. Dobrym sposobem na zachęcenie dziatwy do zabaw na dworze są place zabaw. Na stworzenie placu wystarczy mały ogródek przydomowy.

Dzieci na placu zabaw
Ogrodowe place zabaw mogą być pobudowane z drzewa, metalu i surowców sztucznych. Najbardziej wyróżniane są naturalnie drewniane -

W wolnej chwili

Posiadanie swojego ogrodu to ogromna przyjemność

ogród
Posiadanie swojego ogrodu to ogromna przyjemność. Należy jednakże pamiętać, że jednocześnie jest to nadzwyczaj duży obowiązek, jako że wyłącznie stosownie pielęgnowany będzie stanowił wygodne miejsce do wypoczynku. Na szczęście aktualnie proponowany jest bogaty zakres urządzeń, jakie mogą się okazać faktycznie przydatne w pracach ogrodowych. Przykładem są chociażby traktorki, dzięki którym można bez kłopotu i co najważniejsze – wygodnie ściąć trawę, a jest to przecież jeden z podstawowych obowiązków w ogrodzie.


Drewno na placu zabaw musi być impregnowane, całkowicie wygładzone, by nie raniły dzieci. Oprócz drewna litego i klejonego warstwowo, jest dozwolone użyć sklejkę wodoodporną. Fragmenty szczególnie narażone na prędkie zużycie, podwyższenia, dobrze jest pomalować barwną farbą o właściwościach impregnujących. By konstrukcja placu zabaw była prawidłowo konserwowana, nieodzowne są cztery powłoki farby. Zamiast impregnacji środkami syntetycznymi, jest możliwość użyć budulec chroniony impregnatem oleistym. Moduły drewniane nie mogą mieć bezpośredniej styczności z zwilgotniałym podłożem.

Budowa placu zabaw w ogrodzie to dobry sposób na wykorzystanie części z tworzyw syntetycznych. W zależności od położenia w ogrodzie zdołamy rozbudowywać, dodawać następne moduły. Domki ze zjeżdżalniami dla najmłodszych, to kolorowe i błyszczące, wychowawcze cacka. Baszty ze ściankami do wspinaczki, czy kolorowe huśtawki ośmielą każdego malucha do zabawy. Takie place zabaw są odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne. Dbając o bezpieczeństwo latorośli, należy zwracać uwagę na jakość materiałów z jakich są zbudowane i zadbać o trwałe ramy - dowiedz się więcej.

Przydomowy plac zabaw
Nie tylko sama budowa placu zabaw powinna leżeć nam na sercu, bardzo ważne jest również podłoże. Placu zabaw nie wykładamy betonową kostką brukową, miast niej, przyzwoiciej wyłożyć plac trawą boiskową, ewentualnie taflami z gumy.

Place zabaw nie muszą być od razu spore. W sprzedaży są pojedyncze urządzenia o przeróżnym zastosowaniu, także niewielkie zestawy.

Przeczytaj bez wahania ten udostępniony tutaj materiał. Opisuje on zbliżoną kwestię, zatem na pewno także będzie dla Ciebie warty poznania.

W przydomowym ogrodzie jest możliwość postawić nieduże, modułowe sprzęty, które w miarę wzrostu najmłodszych można powiększać. Niezależnie od doboru wariantu placu zabaw trzeba mieć na uwadze, że najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci.
2019-09-09