Menu strony

Ogrodzenie pełne, czy ogrodzenia panelowe? Które wybrać? Jest to zależne od oczekiwań i tego w jakim celu chcemy zamontować płot.

Kłopoty z sąsiadem? A może pragniesz trochę intymności? Nikt z nas nie chce być podglądanym przez płot – to pewne. Chcemy by nasz ogród i prywatny teren cieszył spokojem i odprężeniem. Potrzebujemy, być tam wolni i nie przejmować się tym, czy ktoś na nas patrzy.

ogrodzenie domu
Każdy właściciel terenu może odgrodzić swoją przestrzeń. Jednak kodeks reguluje też i tą dziedzinę życia w kwestii budownictwa. Nie można odgrodzić swojej przestrzeni w sposób dowolny. W tej kwestii wszyscy muszą się liczyć z prawami i dostosować się do nich.

Te intrygujące treści posiadają swoją kontynuację. Masz ochotę ją poznać? Więc idź do strony roleta integro i tam rozkoszuj się fascynującymi tematami.

Tak więc właściwie ujmując nie należy zapominać o kodeksach prawa budowlanego, lecz także o zdaniu sąsiadów. Aby postawienie ogrodzenia przebiegało zgodnie z prawem i bezproblemowo, to przed rozpoczęciem powinno się załatwić wszystkie formalności.

W wolnej chwili

Lampy ogrodowe – praktyczne oświetlenie twojego ogrodu

Ogrodowe oczko
Teoretycznie oświetlenie zewnętrzne domu czy też oświetlenie ogrodowe możemy zbudować na jednej lampie halogenowej nad wejściem do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak ograniczone zewnętrzne oświetlenie może jednak okazać się mało praktyczne. W jaki sposób wybrać lampy ogrodowe, aby odpowiednio nam służyły? W jaki sposób zaoszczędzić energię gdy montujemy lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą stać się równocześnie ozdobą?


Do wstawienia ogrodzenia nie jest niezbędne pozyskiwanie zgody. Jednakże w pewnych sytuacjach będzie zachodzić konieczność złożenia odpowiedniego zgłoszenia – powiadomienia starostwa o zamiarze postawienia płotu. Tyczy się to takich budowli jak ogrodzenie pełne, ogrodzenia panelowe a także całej reszty, które mają być zainstalowane od strony ulic, placów, dróg, torów kolejowych i innych przestrzeni użytku publicznego. Drugim przypadkiem podczas którego mamy obowiązek zgłosić fakt instalowania ogrodzenia to jego wysokość - jeśli będzie ono wyższe, niż 2,2m to taka powinność musi być spełniona (w tej kwestii jego umiejscowienie jest bez znaczenia).

Ogrodzona posesja
Co do typów ogrodzeń, to jest ich dużo. Najpopularniejsze są ogrodzenia panelowe, ponieważ są świetnym wyjściem odgrodzenia tak domu, jak i firmy. Elementy ogrodzeniowe są zakładane wraz z dwoma słupami na bokach. Jeśli zaś zależy nam bardziej na intymności i prywatności, lub na odcięciu się od sąsiadów, to ku temu polecane jest ogrodzenie pełne.

Ogrodzenia można zakupić w różnych wielkościach i kształtach. Jest opcja osobiście dopasować model i fason ogrodzenia. W zależności od tego czego oczekujemy i czego nam trzeba, mamy do wyboru różnorodne sposoby odgradzania się od tego, co jest naokoło posesji. Dobrze dopasowane ogrodzenie ozdabia przestrzeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
2020-05-05