Menu strony

Pasza dla klaczy źrebnych i karmiących - w jaki sposób ją dobrać oraz co tak naprawdę warto o niej wiedzieć?

Jedzenie dla koni, podobnie jak to w przypadku wszelkich innych zwierząt, jest specjalnie przygotowane pod względem ich wartości odżywczych oraz minerałów, potrzebnych dla danej rasy, które to mają za zadanie spowodować nie tylko wzrost ich wytrzymałości i siły, lecz przede wszystkim utrzymać je w pełni zdrowe i piękne.


jedzenie


Jak to się jednakże okazuje, z końmi bywa często jak z naszymi psami - nie każdy z nich przyswaja każdy typ pokarmu oraz nie wszystkie są zmuszone mu smakować. Nie inaczej ma się też sprawa z klaczami, które karmią albo spodziewają się malucha.


W wolnej chwili

z jakiej przyczyny labradory są tak doskonałymi psami?

szkło
Odgłos strzału a następnie odrywającego się nagle do odlotu ptaka przyciągnął naszą uwagę. Popatrzyliśmy bystrym wzrokiem na gałęzie okolicznych drzew. Nie na długi czas jednak, ponieważ za nami dał się dosłyszeć kolejny dźwięk.


pasza dla klaczy


Klacze zwykle karmi się w ten sam sposób jak ogiery, lecz jak to bardzo łatwo się domyśleć, są wyjątki od tej dokładnej reguły, a najbardziej istotnym spośród nich jest przede wszystkim stan naszej klaczy pod względem czysto kobiecym, czyli faktem, czy bywa ona w trakcie noszeni ciąży. Klacze źrebne potrzebują inny typ pożywienia i tyczy się to równocześnie tych co bywają obecnie w ciąży, jak i tych karmiących. Z tego powodu właśnie ukazały się pasze przeznaczone tylko dla klaczy będących w tych konkretnych okresach, które najczęściej bywają też przystosowane do konkretnego trymestru w czasie ciąży.

Jeśli uważasz, że omawiana problematyka jest zajmująca, kliknij ten odnośnik, w najnowszym linku (http://www.sklep.acana.com.pl/) również odnajdziesz coś godnego zainteresowania!

Jeżeli dobrze się po przyglądać, dobra pasza - wbogacanie solą - dla klaczy w tych konkretnych dwóch stanach posiada w znacznej większości postać bardzo dobrze znanego nam musli, które to w rzeczywistości możemy również w pewnym konkretnym chwili "przekazać" maluchowi, by ten "przerzucił" się z pożywienia matki na w pełni stały pokarm.


Takiego typu pożywienie posiada bardzo wielu dobrych wartości, witamin i minerałów, które to nie jedynie nasycą bardzo dobrze mamy oraz ich dzieci, ale i także zapewnią im zdrowie oraz energię potrzebną im na co dzień.
2021-05-31