Menu strony

Jakie składniki może zawierać musli dla koni i dlaczego warto nim karmić naszego rumaka?

Jeśli uważasz, że teraz konie nadal karmione są jedynie przy pomocy typowego siana, to raczej czas na to, aby zaktualizować posiadane przez swoją osobę wiadomości.
Kotek


Czy też nie lepiej byłoby karmić te wspaniałe zwierzaki przy pomocy o wiele lepszej i bardziej zbilansowanej karmy?


Przykładowo nawet trochę podobnej do takiej, jaką my powinniśmy spożywać na śniadanie? Naturalnie skład tego typu pożywienia byłby inny niż dla człowieka, lecz wciąż zapewniałby wszystko to, co byłoby dla konia najlepsze. Doskonałym przykładem tego typu karmy jest musli dla koni, jakie zawiera m.in. siano z lucerny, płatki jęczmienne i kukurydziane i gwarantujące idealne trawienie łupiny z nasion lnu. W takiej karmie nie występuje owies, ale zamiast niego jest tam wysoka zawartość węglowodanów, która służy poprawie odporności w czasie treningów. Posiada także wpływ na przybieranie na wadze. Z kolei lucerna może zaopatrzyć konie (więcejprzeczytasz pod adresem http://nadwigrami.pl/) w niezwykle cenny i wysokowartościowy wapń.


Podobnie jak w przypadku musli dla ludzi, taka karma dla koni również wymaga należytego dawkowania. W przypadku kucyków czy koni młodych, wystarczy tylko od 100g do 250g musli, natomiast w przypadku koni rekreacyjnych dawkowanie winno liczyć od 300 do 600 g na dzień. O wiele większych porcji wymagają konie [www] wyścigowe, ponieważ w ich przypadku powinno to zostać aż 15 kg musli na dzień.
Wspomniane musli sprzedawane jest w opakowaniach o wielkości dwudziestu kg i posiada ponadto witaminę A, D3, E oraz biotynę, mangan czy jod i wapń. Żywność ta stanowi zatem idealne źródło koniecznych do właściwego funkcjonowania należącego do nas wierzchowca witamin i innych składników mineralnych.
2022-06-22