Jak dać sobie radę z niesfornym psiakiem? Jak spowodować, żeby nie uciekał z posesji?

Duża liczba osób marzy o tym, aby posiadać wspaniały dom, równo ścięty trawnik, generalnie cudowne otoczenie. Kiedy już spełnią się te marzenia, to będziemy zdawać sobie sprawę, iż brakuje nam psa, by ochraniał naszą posiadłość.
I tak najpewniej czynimy - zakupujemy cudownego psiaka, początkowo to miły szczeniak, jakiemu na wszystko pozwalamy, a później to ogromna bestia, która ucieka i terroryzuje sąsiadów. Tak, to brzmi niebezpiecznie, lecz takie rzeczy się dzieją. Jak wtedy działać?


elektroniczny pastuch dla psa


Nawet jeżeli nie zrealizuje się ten najgorszy scenariusz, to pamiętajmy, że zbytnio aktywny pies może po prostu niszczyć ogrodzenie, podkopywać się pod nie, sprawiać, że niekiedy będzie nas to mocno denerwować. Jeśli zaś dojdzie do sytuacji, iż jakoś uda mu się uciec z posesji, to możemy mieć problem, ponieważ co będzie jak kogoś pogryzie? Nawet jeśli nie jest agresywny, ale może być wystraszony i z tego powodu zrobi komuś krzywdę? Albo wybiegnie i wpadnie pod samochód?


Tego typu tragicznych ewentualności jest bardzo wiele, więc trzeba coś z tym zrobić. Można wybrać się do psiego trenera, który wyszkoli naszego psiaka, jednak to trochę trwa, a z drugiej strony również kosztuje.http://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,oferta-sportowe.html (szczegóły tu...)Jest lepszy, tańszy oraz szybszy na to sposób - elektroniczny pastuch dla psa. To urządzenie bardzo naprawdę nieskomplikowane w obsłudze, pełny zestaw to obroża elektryczna, drut ogrodzeniowy i centrala zasilająca.
Jak boimy się, iż nasz pies ucieknie trzeba rozłożyć ogrodzeniowy drut wzdłuż granicy działki i trzeba zakopać go na głębokość około dziesięciu cm. Po uruchomieniu zasilania drut będzie emitował pole magnetyczne, które automatycznie uruchamia elektroniczną obrożę, a to będzie zniechęcać psa do ucieczki.
2022-06-22