Menu strony

W jaki sposób dbać o malutkiego kotka?

Kiedy do domu przybywa kociaczek, cała rodzina jest ujęta nieporadnością niedużego tygrysa.


Z każdą chwilą z niezdarnej kulki, reagującej na mały podmuch powietrza, przemienia się w głodnego przygód łoWCę.


akcesoria - portret


W wolnej chwili

Kocia rzeczywistość czyli w jaki sposób porządnie troszczyć się o kota

Karma dla kotów
Świat bez tych zwierząt musiałby być smutny. Dużo ludzi nie umie żyć bez tych zwierzaków i trudno się im dziwić. Kot być może nie jest tak bardzo przywiązany do właściciela jak pies, nie lubi słuchać komend, jest zupełnie niezależny, czasami coś demoluje (zwłaszcza, jeżeli nie zainwestowałeś w drapaki). Mimo to kota da się lubić.


By mógł bezpiecznie poznawać otaczający go świat, musimy roztoczyć nad nim stosowną opiekę i zapewnić bezpieczeństwo przed rozlicznymi, nierzadko nieprzewidywalnymi sytuacjami. Kocię, które poznaje domek, zdobywa mądrość przez eksplorację jak też własne nabywane doświadczenia. Jeśli ma innego, dojrzałego kotka do naśladowania, przeważnie będzie się od niego uczyć - jednakże z eksperymentowania raczej nie zrezygnuje. Szykując dom na przyjęcie małego mruczka, musimy zabezpieczyć wszelakie małe dziury (szpary pod tapczanami, szafkami), kable, zasłony, kwiecia doniczkowe a także drobne ozdobne bibeloty z miękkich surowców (woskowe, plastykowe). W ramach rozumienia świata kicia musi literalnie "spróbować wszystkiego" i niejednokrotnie wracając do mieszkania, możemy zastać maleństwo zakleszczone pomiędzy kuchennymi szafkami pod zlewem, pogryzione kable, obalone kwiaty, wykopanego fikusa bądź skonsumowane figurki od gry . Niestety, podboje domku, nawet znakomicie przygotowanego na przybycie kocięcia, mogą skończyć się niestrawnościami.


szczeniak


Od chwili jego przybycia do mieszkania powinniśmy troszczyć się o to, ażeby pokarmem podstawowym była pełnoporcjowa sucha karma.


Dzięki optymalnemu i łatwo przyswajalnemu źródłu białka pochodzenia zwierzęcego nasze kocię będzie mogło dynamicznie skorzystać z życiodajnej energii jak też budować zdrową skórę i piękną sierść. Na wizycie kontrolnej u weterynarza zapytaj o witaminy dla kota.
2017-12-05