Menu strony

Czym jest elektryczny pastuch, jak on działa oraz czy to jest dla naszego pupila bezpieczne wyjście?

Czy wiesz, że nawet jeśli masz nie ogrodzoną jeszcze posesję, to jej również mógłby pilnować Twój psiak? Aktualnie w dobie elektronicznych gadżetów są tzw. niewidoczne bramy, które tak jak te prawdziwe, spełniają swoją funkcję, lecz nie zasłaniają widoku.


Taki elektryczny pastuch dla psa działa na zasadzie bezbolesnych dla naszego pieska impulsów dźwiękowych i elektrycznych przesyłanych do specjalnej obroży z nadajnika, które wysyłane są w tym czasie, kiedy pupil przekroczy 1 z trzech wytyczonych przez nas stref.
Pierwsza, którą można by określić słowem ostrzeżenie, mówi psu, że zaczyna opuszczać chronioną przez niego strefę.

Zafascynował Cię nasz artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź bez ociągania, co znajdziesz w najświeższym tekście (https://www.smartanimal.eu/szelki-dla-kotow) - on też na pewno będzie godny zainteresowania.

Druga to przestroga, z kolei trzecia wysyła parę wymienionych WCześniej bezbolesnych, ale wyraźnych impulsów elektrycznych. Są one dla naszego psa całkowicie bezpieczne. Naturalnie prawdopodobne jest wykorzystanie paru psiaków równocześnie, jednak wymaga to zakupienia dodatkowych obroży.


elektryczny pastuch dla psa


Należałoby wspomnieć, że są one oferowane w różnych rozmiarach, dlatego też można by dobrać odpowiedni także dla tych małych ras. Co ciekawe, niektórzy ludzie uważają, że wspomniany elektryczny pastuch dla psa mógłby być wykorzystany także w wypadku innych czworonogów. Są odmiany pastuchów, w których można samemu ustawić ostrzeżenie dźwiękowe, jak i obszar impulsu. W przypadku pastucha dla większej działki, producent zaleca wykorzystanie większej cewki. Tego typu elektroniczna obroża sprzedawana jest w sklepach zoologicznych oraz w internecie.
Opisywana w niniejszym artykule obroża jest oczywiście wodoodporna, co jest niezwykle przydatne przy wielu psich zabawach. Zakres funkcjonowania tego typu elektronicznej obroży mógłby liczyć ok. 300 m, a sam pilot jest niezwykle wygodny w użytkowaniu i nowatorsko zaprojektowany.
2019-12-04