Menu strony

Czym jest elektryczny pastuch, jak on działa oraz czy to jest dla naszego pupila bezpieczne wyjście?

Czy wiesz, że nawet jeśli masz nie ogrodzoną jeszcze posesję, to jej również mógłby pilnować Twój psiak? Aktualnie w dobie elektronicznych gadżetów są tzw. niewidoczne bramy, które tak jak te prawdziwe, spełniają swoją funkcję, lecz nie zasłaniają widoku.


Taki elektryczny pastuch dla psa działa na zasadzie bezbolesnych dla naszego pieska impulsów dźwiękowych i elektrycznych przesyłanych do specjalnej obroży z nadajnika, które wysyłane są w tym czasie, kiedy pupil przekroczy 1 z trzech wytyczonych przez nas stref.


Pierwsza, którą można by określić słowem ostrzeżenie, mówi psu, że zaczyna opuszczać chronioną przez niego strefę. Druga to przestroga, z kolei trzecia wysyła parę wymienionych WCześniej bezbolesnych, ale wyraźnych impulsów elektrycznych. Są one dla naszego psa całkowicie bezpieczne. Naturalnie prawdopodobne jest wykorzystanie paru psiaków równocześnie, jednak wymaga to zakupienia dodatkowych obroży.


elektryczny pastuch dla psa


Należałoby wspomnieć, że są one oferowane w różnych rozmiarach, dlatego też można by dobrać odpowiedni także dla tych małych ras. Co ciekawe, niektórzy ludzie uważają, że wspomniany elektryczny pastuch dla psa mógłby być wykorzystany także w wypadku innych czworonogów. Są odmiany pastuchów, w których można samemu ustawić ostrzeżenie dźwiękowe, jak i obszar impulsu. W przypadku pastucha dla większej działki, producent zaleca wykorzystanie większej cewki. Tego typu elektroniczna obroża sprzedawana jest w sklepach zoologicznych oraz w internecie.


W wolnej chwili

Posiadanie swojego ogrodu to ogromna przyjemność

ogród
Posiadanie swojego ogrodu to ogromna przyjemność. Należy jednakże pamiętać, że jednocześnie jest to nadzwyczaj duży obowiązek, jako że wyłącznie stosownie pielęgnowany będzie stanowił wygodne miejsce do wypoczynku. Na szczęście aktualnie proponowany jest bogaty zakres urządzeń, jakie mogą się okazać faktycznie przydatne w pracach ogrodowych. Przykładem są chociażby traktorki, dzięki którym można bez kłopotu i co najważniejsze – wygodnie ściąć trawę, a jest to przecież jeden z podstawowych obowiązków w ogrodzie.


Opisywana w niniejszym artykule obroża jest oczywiście wodoodporna, co jest niezwykle przydatne przy wielu psich zabawach. Zakres funkcjonowania tego typu elektronicznej obroży mógłby liczyć ok. 300 m, a sam pilot jest niezwykle wygodny w użytkowaniu i nowatorsko zaprojektowany.
2018-01-17