Menu strony

Jeśli chcemy nauczyć psa nowych nawyków, to dobrze będzie zakupić specjalne urządzenia

Jeśli pragniemy, żeby nasz pies zachowywał się poprawnie, to świetnym pomysłem może być wykorzystanie specjalnych urządzeń, które uproszczą nam tresurę.
Nie należy się też obawiać, iż zrobimy zwierzęciu krzywdę, ponieważ są to gadżety bezpiecznie.


W wypadku kiedy mamy działkę i nie chcemy, by pies biegał na ten przykład po grządkach, to warto zastosować specjalistyczny pastuch dla psa. Takie urządzenie złożone jest z małego nadajnika, który możemy umieścić w dowolnym miejscu, kabli otaczających zakazaną strefę oraz obróżki - pastuch dla psa. Jeśli zwierzę wejdzie na obszar, gdzie nie wolno mu przebywać, nadajnik prześle ostrzegawczy sygnał dźwiękowy, w przypadku gdy zwierzak nie usłucha, to załączy się króciutki impuls elektrostatyczny. Pastuch dla psa to niegroźna oraz efektywna metoda, by nauczyć naszego pupila, gdzie nie wolno mu być.


pastuch dla psa


Jeśli chcemy np. samemu tresować psa, to świetnym rozwiązaniem mogą być obroże treningowe. Są to specjalne urządzenia, które przesyłają króciutki impuls elektrostatyczny, kiedy pies nie słucha naszych komend - https://sport-dog.pl/pl/c/Elektroniczne-i-elektryczne-obroze-treningowe-DOGtrace/76. Naturalnie jest to dla psa bezbolesne. Istotne jest, że przesyłamy zwierzęciu informację, że to nie my go karcimy, a urządzenie. Bez wątpienia znacznie uprości to tresowanie i sprawi, że psiak dość prędko nauczy się pożądanych komend. Jeśli idzie o zasięg obróżki, to wszystko zależy od jej typu.
Na rynku znajdziemy obroże treningowe, którymi możemy sterować aż z 2000 metrów. Większość z nich jest wodoodporna, a niektóre mają specjalną opcję antyszczekową.
2018-06-22