Menu strony

Klasyka muzyki

Muzyka odgrywa dużą funkcję w naszym życiu i towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Była zarówno rozrywką, jak i owocem geniuszu. We współczesnym świecie, dzięki pojawieniu się takich przyrządów jak radio oraz nośników muzyki, jak na przykład płyty, a potem kasety magnetofonowe, muzyka jest już dostępna dla wszystkich ludzi. Zaczęły się także wykształcać gusta muzyczne, a popularni wykonawcy mogli liczyć na rzesze oddanych fanów, którzy na koncertach nucili wszystkie piosenki z pamięci.

the doors
Brytyjska grupa The Beatles była bodajże pierwszą w historii, która wzbudziła tyle różnych uczuć. Cudowna czwórka z Liverpoolu umiała rozgrzać do czerwoności rzesze dziewczyn, które każde ich pojawienie się na scenie nagradzały przeraźliwym piskiem. Była to największa popularność, jak na owe lata. Według wielu plebiscytów członkowie The Beatles są najpopularniejszymi muzykami naszych czasów, a ich nagrania posiadały rekordowe nakłady. Po pewnym czasie Beatlesi zmienili zarówno swój wygląd zewnętrzny, jak i muzykę. Ich nagrania były dużo ambitniejsze, a słowa piosenek- głębokie. Można było również dostrzec fascynacje kulturą indyjską. Zespół rozpadł się po odejściu najpierw Johna Lennona, a potem Paula McCartney’a.

Tego typu uwielbienia zaznał znany na całym świecie zespół The Doors. Grupa odniosła wspaniałe sukcesy głównie dzięki barwnej postaci lidera grupy, Jima Morrisona. Jego poruszające, liryczne wiersze oraz osobowość sceniczna zwabiała na koncerty całe tłumy ludzi. Ale The Doors to też profesjonalna gra pozostałych członków grupy, których instrumentalne popisy do dzisiaj fascynują fanów tej grupy. The Doors nie byli grzecznymi chłopcami i niezwykle często przełamywali różne bariery. Ich ogromną karierę przerwała tragiczna śmierć Morrisona.

Oba te zespoły łączy mnóstwo rzeczy. Członkowie tych grup zostali żywymi ikonami muzyki. Ich kompozycje weszły do kanonu muzyki rozrywkowej. Na ich twórczości opierają się kolejne pokolenia młodych twórców, ciągle wyszukując w niej coś nowego. Obie grupy do dzisiaj mają miliony oddanych wielbicieli.


W wolnej chwili

Na co musi zwrócić uwagę każdy hodowca gołębi? Jakiego typu symptomy zdradzają, iż gołąb jest w dobrej formie?

gołąb pijący wodę
Każdy hodowca gołębi, amator czy zawodowiec, ma świadomość, jak istotną rolę dla optymalnego rozwoju ptaków mają różnego rodzaju suplementy i witaminy. Jak planujemy, aby nasze gołębie cieszyły się najlepszą kondycją, to musimy pamiętać o odpowiednio dobranych preparatach. Jednakże to nie wszystko, gdyż każdy hodowca gołębi musi znać swoje gołębie i wiedzieć, w jaki sposób je obserwować, żeby móc wyłapać każdy niepokojący sygnał.
2013-09-02