Menu strony

Dowiedz się, które akcesoria kupić nim zaadoptujesz kota

Chcesz posiadać kota? Przygotuj się na „niezłą jazdę”. Mowa tu naturalnie o wszelkich aspektach posiadania tego słodkiego diabełka. Kot to nie pies, tego nie zmienisz, choćbyś chciał. Nie wyszkolisz go jak psa, choć ułożyć sobie z nim życie dasz radę, nie będzie oddany, jak pies, chociaż oznak bliskości zapewne doświadczysz. Kot nie będzie tak naprawdę potulny jak pies, chociaż wszystko zależy, na jakiego kota trafimy.
Przede wszystkim, każdy kot jest inny, każdy posiada swój własny wachlarz zachowań i kaprysów. Nie słyszałem jeszcze, aby były na świecie dwa identyczne koty (to tak jak ludzie, też każdy na swój sposób jest wyjątkowy).

Zaintrygował Cię nasz opis? Przejdź więc do kolejnego zagadnienia i czytaj całość tutaj (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-ptaki/79) do woli o ciekawiących Cię sprawach.

Jeden kot będzie bardziej
zwierzę
potulny, będzie preferował pieszczoty i spanie w twoich nogach, drugi będzie cię gryzł, gdy tylko będziesz brał go na ręce, będzie od ciebie stronił, a niekiedy nawet zapoluje na ciebie. Pamiętaj: na jakiego zwierzaka trafisz powinieneś go zaakceptować w całej okazałości, gdyż wcześniej to ty się zmienisz, niż kot zmieni swoją dziką naturę- odstraszacz komarów.

Kot jednakowoż to mniej zobowiązań niż pies. Podstawowa różnica: z psem należy wychodzić trzy razy na dzień, a kot (zabawki dla kotów) to wiadomo – kuweta dla kota ) i spokój. Nawet, kiedy na dworze huragan, zawieja śnieżna lub trzaskający mróz – nie jesteśmy zmuszeni wychylać tam nosa. Miej na uwadze jednakże, aby ją systematycznie opróżniać, bo każdy kot to (w mniejszym lub większym stopniu) czyścioszek i jeśli stwierdzi, że w kuwecie jest już za brudno, nie omieszka wtedy zrobić swoich potrzeb w innym miejscu. Generalnie, posiadanie kota to nie jest drogi interes, nie musisz często chodzić do sklepu zoologicznego lub weterynarza-


W wolnej chwili

Karmy dla zwierząt domowych - ważne sprawy, o których należy pamiętać

życie
Powiada się, że pies jest najdoskonalszym przyjacielem człowieka. W taki również sposób większość ludzi traktuje swoich pupili. Cieszy zatem fakt, że zarówno w sieci jak i w marketach stacjonarnych pokazuje się coraz to więcej artykułów dobrej jakości przeznaczonych dla zwierząt.


Jasne jest, że poza kuwetą należy się zaopatrzyć w inne konieczne rzeczy: transporter dla kota (porównaj produkty) (nawet jak nie podróżujesz to jest niezbędny, przykładowo, wizyta u weterynarza), pożywienie, witaminy i zabawki. Co 3 miesiące
koty
musisz odwiedzić lecznicę weterynaryjną, aby nabyć tabletkę na odrobaczenie, a raz w roku wymagane jest szczepienie. To tak naprawdę niezbędne minimum, jakie wystarcza, abymieć zadowolonego kota.

Miej na uwadze również również, iż jeśli bierzesz kocura, który nie jest wykastrowany możesz mieć kłopot, gdyż taki kot lubi znaczyć teren moczem, a woń kociego moczu nie jest zbyt miły. Niektórzy o tym nie myślą, a po pewnym czasie przyzwyczajają się do tej swoistej woni. Ja jednak radziłbym ci, żebyś pomyślał o tym zabiegu.
2020-12-20