Menu strony

Jak interesująco spędzić urlop?

Co roku stajemy przed jednakowym problemem. Co robić podczas wakacji? Opalanie się przez dwa tygodnie dla wielu osób jest mało ciekawe, zwłaszcza gdy nie lubią palącego słońca. Wspinaczki górskie najczęściej są wyczerpujące, a przecież urlop powinien być okresem relaksu. Może w związku z tym spróbować czegoś całkiem innego? Odpowiedzią na te dylematy może być jazda konna - sport łączący w sobie ruch na świeżym powietrzu, a jednocześnie dający ogromną radość i szansę kontaktu z końmi - pięknymi i dostojnymi zwierzętami.
łąka
Nauka jazdy konnej (Nauka jazdy konnej) - jak zacząć?

Jak się do tego zabrać? Na szczęście na dobry początek nie musimy mieć na własność konia. Dla początkujących najprostszym pomysłem jest nauka jazdy konnej w dobrej szkole. Przy każdej stadninie działają szkoły, gdzie zatrudnieni są doświadczeni instruktorzy. Dobry instruktor to klucz do sukcesu. Z jego pomocą jazda konna, która może być trudniejsza niż nam się wydaje zanim wsiądziemy na konia, będzie przyjemnością. Prowadzący zajęcia na pewno pomoże nam dobrać wierzchowca - takiego, który lubi ludzi i nie porwie się do galopu na pierwszej lekcji - i przypilnuje, by nauka była bezpieczna.

konie
Obóz jeździecki - lekcja bardzo intensywna

Jeżeli posiadasz więcej wolnego niż tylko kilka godzin co tydzień dobrze pomyśleć o wyjeździe na obóz konny. Zwykle to 14 dni intensywnego przyswajania i doskonalenia umiejętności. Od rana do wieczora jazda konna! Obóz jeździecki (Obóz jeździecki) to także świetna okazja, by przyzwyczaić się do odpowiedniego obchodzenia ze zwierzęciem, opieki nad nim. Wiadomo, że przy okazji paru godzin lekcji co tydzień nie można się równie mocno zaangażować w opiekę nad koniem. Na koloniach także pracuje doświadczona kadra instruktorów. Są to ludzie z pasją, którzy, często, całe życie poświęcili jeździe konnej i koniom. Warto skorzystać z ich cennego doświadczenia.

Jazda konna to wspaniały sport. Rozwija mięśnie, daje radość z obcowania z naturą. Ciepłe, wakacyjne miesiące to idealny okres, aby zacząć lekcje jazdy konnej. Piękna pogoda, wszechobecna zieleń, kwitnące drzewa, pachnące lasy, szerokie polany - czy można wymyślić sobie bardziej idealną scenerię do sportowej aktywności? A do tego jeszcze poczucie spełnienia, jaką daje okiełznanie konia i przyjaźń ze zwierzęciem. Czy to nie idealny sposób na spędzenie lata? Zatem - na koń!


Zobacz propozycję Szkoły Jazdy Konnej Patataj:
Wyświetl większą mapę (Wyświetl większą mapę)

W wolnej chwili

Ptasie szaleństwo

ptak
Zimorodki, jemiołuszki, jerzyki czy kukułki wszyscy z ukrycia lubimy obserwować ich urodę. Przebywanie z ptakami, słuchanie ich głosów to prawdziwa uczta dla ucha i oka. Przy dzisiejszym szybkim tempie życia nie zwracamy uwagi na to, co znajduje się za oknem czy na naszym balkonie, a toczyć się tam może pasjonujące życie ptasich rodzin.
2020-01-28