Menu strony

Ptasie szaleństwo

Gawrony, jemiołuszki, kosy czy jaskółki każdy z nas z ukrycia podziwia ich urodę. Przebywanie z ptakami, wsłuchiwanie się w ich śpiew to wyjątkowa uczta dla ucha i oka. Przy dzisiejszym szybkim tempie życia nie patrzymy na to, co dzieje się za oknem czy na naszym tarasie, a toczyć się tam może ekscytujące życie ptasich istot.

Zima-niełatwy czas

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Zima to niełatwy okres na ptaków, szczególnie gatunków żyjących w miastach– mróz i słabszy dostęp do pożywienia powodują, że wzrasta między rodzajami ptaków czy wewnątrz gromad walka. Prowadzić to może do ostrej rywalizacji Z powodu której młode ptaki umierają. Istotne w tym okresie jest dokarmianie ptaków, wywieszanie produktów w postaci kolb z ziarnami czy słoniny dzięki temu ptaki przeżyją trudny okres. Idealnym sposobem pomocy będą karmniki dla ptaków, można je ustawić za oknem lub postawić na parapecie - Ceneo.

W wolnej chwili

Ogródek zachwycający przez cały rok

ogródek
Całoroczny ogród, który zachwycać będzie pięknymi roślinami to marzenie wielu osób. Planując tworzenie takiego miejsca należy rzecz jasna pod uwagę wziąć szereg kwestii i starannie dobierać zarówno materiały, jak również i ekipę, która wzniesie oranżerię. Tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że nasz projekt zostanie zrealizowany.


Chrońmy ptasie schronienia

To, jak ważne są lasy i drzewa dla ptaków wiemy od najmłodszych lat. Degradowanie roślinności a także wycinanie drzew zaburza ich naturalny ekosystem, aby uchronić ptaki powinniśmy dbać o zapewnienie im miejsce do składania jaj poprzez dbanie o domki lęgowe dla ptaków. Dzięki temu, będą mogły bezpiecznie złożyć jaja i wychorować potomstwo. Z przykrością trzeba stwierdzić, że często budki dla ptaków są niszczone przez pozbawionych sumienia ludzi czy większe ssaki. Domki takie możemy samodzielnie wykonać z desek czy kawałków drewna, nie potrzebujemy do ich wykonania dużych umiejętności czy środków finansowych. Ptaki żyjące w miastach

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Rodzaje ptaków przebywające w lasach mają lżejsze życie niż ich miastowi krewniacy.

Czy pragniesz, poznać inne tego rodzaju wiadomości? Jeżeli tak, to wejdź na ten odnośnik oraz zobacz w artykule (http://www.groszyk.com.pl/) więcej porad. One niewątpliwie również Cię zaintrygują.

Postęp cywilizacji i komunikacji nie ułatwia ich egzystencji. Ptaki występujące w miastach takie jak wróble czy gołębie przywykły do zgiełku miast, jednak zanieczyszczenie atmosfery oraz zatruwanie niezdrowymi odpadkami z pewnością im szkodzą.

Człowiek w dzisiejszym zaganianym świecie często nie zwraca uwagi na przyrodę i zwierzęta, które istnieją obok nas. Często bez pomyślunku degradujemy faunę i florę nie biorąc pod uwagę konsekwencji, które mogą nas z tego powodu spotkać. Dożywianie ich czy dbanie o budki dla ptaków jest najłatwiejszą formą pomocy - przejdź na WWW.
2019-10-21