Menu strony

Ptasie szaleństwo

Gawrony, jemiołuszki, kosy czy jaskółki każdy z nas z ukrycia podziwia ich urodę. Przebywanie z ptakami, wsłuchiwanie się w ich śpiew to wyjątkowa uczta dla ucha i oka. Przy dzisiejszym szybkim tempie życia nie patrzymy na to, co dzieje się za oknem czy na naszym tarasie, a toczyć się tam może ekscytujące życie ptasich istot.

Zima-niełatwy czas

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Zima to niełatwy okres na ptaków, szczególnie gatunków żyjących w miastach– mróz i słabszy dostęp do pożywienia powodują, że wzrasta między rodzajami ptaków czy wewnątrz gromad walka. Prowadzić to może do ostrej rywalizacji Z powodu której młode ptaki umierają. Istotne w tym okresie jest dokarmianie ptaków, wywieszanie produktów w postaci kolb z ziarnami czy słoniny dzięki temu ptaki przeżyją trudny okres. Idealnym sposobem pomocy będą karmniki dla ptaków, można je ustawić za oknem lub postawić na parapecie - Ceneo.

W wolnej chwili

Zajęcia letnie jakie są organizowane przez szkoły surfingu w Polsce

język angielski
Kitesurfing jest jednym z rodzajów surfingu, czyli utrzymywania się na desce podczas przebywania w wodzie. Trzeba stwierdzić, że surfing niezwykle dobrze wygląda, a osoby oglądające zawody surfingowe potrafią radować pięknymi widokami.


Chrońmy ptasie schronienia

To, jak ważne są lasy i drzewa dla ptaków wiemy od najmłodszych lat. Degradowanie roślinności a także wycinanie drzew zaburza ich naturalny ekosystem, aby uchronić ptaki powinniśmy dbać o zapewnienie im miejsce do składania jaj poprzez dbanie o domki lęgowe dla ptaków. Dzięki temu, będą mogły bezpiecznie złożyć jaja i wychorować potomstwo. Z przykrością trzeba stwierdzić, że często budki dla ptaków są niszczone przez pozbawionych sumienia ludzi czy większe ssaki. Domki takie możemy samodzielnie wykonać z desek czy kawałków drewna, nie potrzebujemy do ich wykonania dużych umiejętności czy środków finansowych. Ptaki żyjące w miastach

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Rodzaje ptaków przebywające w lasach mają lżejsze życie niż ich miastowi krewniacy. Postęp cywilizacji i komunikacji nie ułatwia ich egzystencji. Ptaki występujące w miastach takie jak wróble czy gołębie przywykły do zgiełku miast, jednak zanieczyszczenie atmosfery oraz zatruwanie niezdrowymi odpadkami z pewnością im szkodzą.

Człowiek w dzisiejszym zaganianym świecie często nie zwraca uwagi na przyrodę i zwierzęta, które istnieją obok nas. Często bez pomyślunku degradujemy faunę i florę nie biorąc pod uwagę konsekwencji, które mogą nas z tego powodu spotkać. Dożywianie ich czy dbanie o budki dla ptaków jest najłatwiejszą formą pomocy - przejdź na WWW.
2020-09-10