Scrapbooking - przyozdabianie fotografii w ciekawy sposób

Fotografie są emocjonującym wspomnieniem szczególnych momentów w naszym życiu. A jeszczeuroczo oprawione zdjęcia, koją nasze zmysły. Metodą, z pomocą której nasze prywatne albumy będą wyglądały jak małe dzieła sztuki jest scrapbooking. Na skutek tej metody, patrząc na kartę ze zdjęciem z wakacji dostrzeżemy nie tylko samą fotografię, ale zasuszony kwiat, który dostaliśmy od ukochanego, miłosny liścik, otrzymany owego pamiętnego dnia... Ponieważ formą przekazu jest w tym przypadku nie tylko słowo, ale obraz.
Scrapbooking
Chwytanie momentów w papierową oprawę ma ponad dwustuletnią tradycję. To w Ameryce, w dalekiej przeszłości, zaczęto nadawać wspomnieniom tę zachwycającą formę - fotografie wklejone do albumów przyozdabiano suszoną lawendą i rumiankiem, dodawano kojarzony z obrazowaną chwilą bilet kolejowy, moment uchwycony na fotografii wzbogacano odręcznie napisaną notatką lub wycinkiem z gazety i... the end. Przeglądanie albumów zabierało nas więc w emocjonującą podróż wspomnień i zapachów.

Scrapbooking
Dużą wartością scrapbookingu jest to, że jesteśmy w stanie bez niczyjej pomocy zakładać nasze albumy, nie wydając przy tym ani złotówki. Wycinki z gazet, niewielkie przedmioty, które można swobodnie pokazać w albumie, skrawki materiałów, inaczej mówiąc wszystko to co wiąże się z naszą przeszłością – nie musimy na nie wydawać pieniędzy. Naturalnie jeśli poszukujemy bardziej oryginalnych, wyszukanych dodatków możemy odwiedzić sklepy stacjonarne lub internetowe przejrzeć ofertę sklepów stacjonarnych i tych w sieci. Oferta jest tak bogata, iż można godzinami zatracić się w przeglądaniu oryginalnych dodatków, czyli barwnych papierów, stempli czy dziurkaczy ozdobnych.


W wolnej chwili

Najlepsze obiektywy pod choinkę

Obiektyw, fotografia
Święta Bożego Narodzenia to czas dawania prezentów najbliższym osobom. Wyszukanie dobrego upominku dla miłośnika fotografii to niełatwe zadanie. Komplet akcesoriów do aparatu fotograficznego jest dobrym prezentem, w skład takiego kompletu wchodzą na przykład elementy do czyszczenia, filtry do obiektywów, plecak lub pokrowiec na sprzęt i inne. Najlepszym prezentem dla takiego człowieka jest jednak nowy obiektyw do ulubionego aparatu. W sprzedaży można znaleźć sporo rodzajów obiektywów w różnych cenach, najważniejsze to wybrać właściwie.

Scrapbooking to nie tylko fotografia, to też technika dekorowania - nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego znaczenia, za pomocą scrapbookingu możemy też stworzyć niezobowiązujące upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, papiery do pakowania prezentów oraz ozdoby na wiele okazji. Cóż ucieszy bardziej obdarowaną osobę niż własnoręcznie zrobiony album ze zdjęciami?
Chwytanie zdarzeń przy użyciu na pozór niepotrzebnych przedmiotów, z uwiecznioną na fotografii chwilą, może stać się naszą pasją, umożliwiającą łączenie zachowanych wspomnień z własną kreatywnością.
2022-11-10