Menu strony

Zwierzaki wśród ludzi – co dawać swojemu kotu, aby zachował zdrowie?

Ludzie od zawsze przygarniali do własnych obejść zwierzęta. Zaczęło się to dawno temu i ciągnie się to do teraz. Po pierwsze, niektóre zwierzęta są hodowane w celach gospodarczych, do uboju i na mięso. Druga rzecz - już ludzie pierwotni zaczynali zauważać, że pewne gatunki, przede wszystkim wilki, dają się oswoić, a kiedy już się to powiedzie, one odwdzięczają się między innymi oddaniem i lojalnością, lecz także czujnością, czy nawet, przy odpowiednim szkoleniu, wsparciem w tropieniu i łowach.
Dzisiaj oczywiście hodowla drobiu i pozostałych gatunków przeznaczonych w końcowym rozrachunku do jedzenia wciąż jest potrzebna – znakomita większość społeczności nie tylko w naszym kraju, lecz i innych krajach, spożywa mięso; pozostałe gatunki zaś są trzymane w mieszkaniach i gospodarstwach raczej dla satysfakcji niż jakichkolwiek innych celów utylitarnych. Czasami na wsi na miejscu okazuje się duży pies, jaki zaalarmuje szczekaniem, kiedy do ogrodzenia zbliży się ktoś nieznajomy: listonosz, jakiś złodziejaszek czy świadkowie Jehowy. Nie usprawiedliwia to jednak tego, dlaczego tak powszechnie psy i koty najróżniejszych ras trzymane są w mieście.

W wolnej chwili

Hodowla kociaków w mieszkaniu

kot
Koty są jednymi z najbardziej popularnych zwierząt domowych. Odznaczają się dużą dozą niezależności, co odróżnia je od psów. Kolejną różnicą może być fakt, że koty nie potrzebują wyprowadzania na spacer przez właścicieli. Dzięki temu często wybierane są przez ludzi, którzy mają mało czasu z uwagi na wykonywany zawód i pozostałe obowiązki. W przypadku gdy właściciel mieszka w stosunkowo spokojnym otoczeniu, możliwe jest wypuszczanie kota na dwór.


Tak czy owak jest ich mnóstwo, zwłaszcza psów. Niestety podczas kiedy psy z grubsza są w stanie zjeść wszystko, koty dużo trudniej utrzymać w świetnym zdrowiu, a posiadacze kotów czasem nieumiejętnie dobierają im dietę, co na dłuższą metę powoduje mnóstwo chorób.

Bez zwlekania zobacz ten link (https://www.alpaki.pl/), w którym również odnajdziesz wiadomości mówiące o podnoszonej w tym artykule kwestii. Niewątpliwie jest w nim coś ciekawego dla Ciebie.

Dostępne są znakomite karmy suche dla kotów Acana , Whiskas bądź Purina Karmy dla kotów tej klasy są komponowane z myślą o najlepszym bilansie wartości odżywczych, inaczej niż zachowane bywa to w wypadku podawania kotu mleka i wątróbki. Sucha karma dla kota (zobacz: najlepsza karma dla kota) powinna zawsze stanowić fundament jego diety, chociaż wydaje się na pierwszy rzut oka, że skoro kot to drapieżnik, powinien jeść świeże mięso.

Karmy dla kotów Pronature są dobierane i komponowane tak, żeby zagwarantować świetne zdrowie nie tylko aktywnym kotom dachowcom, lecz także na przykład kotom wykastrowanym, które potrzebują o wiele skromniejszych dawek kwasów tłuszczowych i cukrów. Karmy każdej wspomnianej produkcji powinien oferować w swoim asortymencie dowolny liczący się internetowy sklep zoologiczny. Wystarczy zapewnić zwierzakowi właściwą dietę, a ten będzie wiele lat szczycił się doskonałym zdrowiem.
2020-12-11