Menu strony

Hodowla kociaków w mieszkaniu

Koty są jednymi z najpopularniejszych zwierząt trzymanych w domu. Odznaczają się dużą dozą niezależności, co odróżnia je od psów. Inną różnicą może być to, że koty nie potrzebują wyprowadzania na spacer przez właścicieli. Z tej przyczyny często przygarniane są przez ludzi, którzy mają niewiele czasu ze względu na wykonywany zawód i pozostałe obowiązki. W przypadku gdy właściciel mieszka w raczej spokojnej okolicy, dopuszczalne jest wypuszczanie kota na zewnątrz.
Nierzadko jednak występuje sytuacja, że kot mieszka w domu w śródmieściu; wtedy przebywa jedynie wewnątrz. W takiej sytuacji dobrze jest gdy kot przynajmniej ma okazję wyjść na balkon. Hodowla - lampy led do obory kotów jest zadaniem stosunkowo łatwym. Wszystko zależy od ilości trzymanych zwierząt, ich rasy i tego, czy jest to hodowla profesjonalna.

Dachowce i koty rasowe
kot
Najczęstszymi towarzyszami człowieka są koty nierasowe, nazywane kotami dachowymi. Najliczniej występują w okolicach wiejskich, gdzie nierzadko mieszkańcy zajmują się ich dokarmianiem. W większych ośrodkach z kolei ludzie niejednokrotnie przygarniają koty „z ulicy” lub od znajomych. Dobrym rozwiązaniem jest także wzięcie zwierzęcia ze schroniska, gdzie często panują trudne warunki. Uratowanie zwierzęcia od ciężkiego życia w schronisku może być przyczyną wielkiej satysfakcji. Ponadto wyprawka dla kota dachowego najczęściej nie jest bardzo kosztowna. Zwierzęta rasowe natomiast są niekiedy bardzo drogie i często wymagają dodatkowej pielęgnacji jak to jest w przypadku długowłosych kotów perskich. Ponadto kotom|rasowym częściej zdarza się zapadać na dolegliwości genetyczne, a standardowa długość ich życia jest mniejsza niż u dachowców.

W wolnej chwili

Kocia rzeczywistość czyli w jaki sposób porządnie troszczyć się o kota

Karma dla kotów
Świat bez mruczków musiałby być naprawdę pusty. Sporo ludzi nie potrafi żyć bez kotów i trudno się im dziwić. Kot racze nie jest tak silnie przywiązany do człowieka jak pies, nie słucha rozkazów, jest krnąbrny, czasami coś demoluje (zwłaszcza, jeżeli nie zainwestowałeś w drapaki). Mimo to mruczka da się lubić.


Źródła informacji o kotach Istnieje wiele różnorodnych źródeł, z których można czerpać wiedzę w kwestii hodowli kotów. Dobrym źródłem są książki o charakterze poradnikowym wydane przez profesjonalnych wydawców. Można tam znaleźć wiadomości dotyczące pielęgnacji zwierzęcia, jego zachowań, jak również takich kwestii jak schorzenia i sposoby postępowania w tego typu przypadkach.

Interesujące dane na ten wątek polecam przeczytać (http://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,szkolka-jezdziecka.html) pod tym linkiem. Jest tam wiele ciekawych danych, które będą niesamowicie wciągające.

Porady tego typu można znaleźć w dużej ilości w Internecie. Fachowo prowadzony blog o kotach może być równie wiarygodnym źródłem informacji co poradnik w formie książkowej. Działają również specjalne fora, na których właściciele kotów dzielą się swoimi doświadczeniami z innymi.
Twórca: A.Z.
2020-10-22