Menu strony

Hodowla kociaków w mieszkaniu

Koty są jednymi z najpopularniejszych zwierząt trzymanych w domu. Odznaczają się dużą dozą niezależności, co odróżnia je od psów. Inną różnicą może być to, że koty nie potrzebują wyprowadzania na spacer przez właścicieli. Z tej przyczyny często przygarniane są przez ludzi, którzy mają niewiele czasu ze względu na wykonywany zawód i pozostałe obowiązki. W przypadku gdy właściciel mieszka w raczej spokojnej okolicy, dopuszczalne jest wypuszczanie kota na zewnątrz.


Nierzadko jednak występuje sytuacja, że kot mieszka w domu w śródmieściu; wtedy przebywa jedynie wewnątrz. W takiej sytuacji dobrze jest gdy kot przynajmniej ma okazję wyjść na balkon. Hodowla kotów jest zadaniem stosunkowo łatwym. Wszystko zależy od ilości trzymanych zwierząt, ich rasy i tego, czy jest to hodowla profesjonalna.

Dachowce i koty rasowe
kot

Najczęstszymi towarzyszami człowieka są koty nierasowe, nazywane kotami dachowymi. Najliczniej występują w okolicach wiejskich, gdzie nierzadko mieszkańcy zajmują się ich dokarmianiem.

Jeśli spodobał Ci się nasz wpis, to chcemy skierować Twoja uwagę na fakt, że pod poniższym linkiem oczekuje na Ciebie interesujące zagadnienie (https://www.nubaequi.pl/pl/content/31-probiotyki-dla-koni).

W większych ośrodkach z kolei ludzie niejednokrotnie przygarniają koty „z ulicy” lub od znajomych. Dobrym rozwiązaniem jest także wzięcie zwierzęcia ze schroniska, gdzie często panują trudne warunki. Uratowanie zwierzęcia od ciężkiego życia w schronisku może być przyczyną wielkiej satysfakcji. Ponadto wyprawka dla kota dachowego najczęściej nie jest bardzo kosztowna. Zwierzęta rasowe natomiast są niekiedy bardzo drogie i często wymagają dodatkowej pielęgnacji jak to jest w przypadku długowłosych kotów perskich. Ponadto kotom|rasowym częściej zdarza się zapadać na dolegliwości genetyczne, a standardowa długość ich życia jest mniejsza niż u dachowców.

Źródła informacji o kotach
Istnieje wiele różnorodnych źródeł, z których można czerpać wiedzę w kwestii hodowli kotów. Dobrym źródłem są książki o charakterze poradnikowym wydane przez profesjonalnych wydawców. Można tam znaleźć wiadomości dotyczące pielęgnacji zwierzęcia, jego zachowań, jak również takich kwestii jak schorzenia i sposoby postępowania w tego typu przypadkach.

Interesujące dane na ten wątek polecam przeczytać (http://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,szkolka-jezdziecka.html) pod tym linkiem. Jest tam wiele ciekawych danych, które będą niesamowicie wciągające.

Porady tego typu można znaleźć w dużej ilości w Internecie. Fachowo prowadzony blog o kotach może być równie wiarygodnym źródłem informacji co poradnik w formie książkowej. Działają również specjalne fora, na których właściciele kotów dzielą się swoimi doświadczeniami z innymi.
Twórca: A.Z.
2019-11-13