Menu strony

Jak sprawić, by nasz ogród rozkwitnął na wiosnę?

Najświeższe trendy w projektowaniu miejsc zieleni wyznaczają inspiracje ekologiczne. Na topie jest teraz naturalność i swoboda w ogrodach, a kreatorzy zapewniają, że im mniejsza ingerencja w rośliny, tym bardziej interesujący efekt zostanie osiągnięty. Naturalny ogród nie powinien stanowić kopii natury, a dawać poczucie obcowania z nią.

Jeśli mieszkamy w dużym mieście i brakuje nam zieleni, założenie ogrodu, będzie opcją idealną. Najlepiej zacząć od wpisania w wyszukiwarkę usług, których szukamy i miasta, np. „projektowanie ogrodów” lub „zakładanie ogrodów”.
Funkia
Najnowsze tendencje w zakładaniu ogrodów promują styl ekologiczny - ogród ma być zbudowany w zgodzie z naturą. Obok naturalnych, często dzikich roślin, popularne są również takie materiały, jak kamień i drewno. Rezygnujemy natomiast ze wszystkiego, co sztuczne, czyli z plastiku lub szkła. Dzika roślinność robi dzisiaj zawrotną karierę. Osoby projektujące ogrody kompilują ją często z nieuchwytnymi i delikatnymi trawami ozdobnymi, lub sadzą samodzielnie, naśladując naturę np. pośród kamieni. Rabatki kwiatowe zyskują dzięki temu bardzo naturalny wygląd, przypominając dzikie łąki. Projektanci, nie stronią od zakładania warzywników, rabat ziołowych, winnic, czy piwniczek w skarpach. Istotne miejsce mają kompostownik i sad. Coraz częściej tworzy się zielone miejsca przyjazne również dla zwierząt. W tym celu wieszamy w ogródkach budki lęgowe i karmniki dla ptaków. Stosujemy również nowe przyjazne dla środowiska materiały, używamy baterii solarnych i stawiamy na bioróżnorodność.


W wolnej chwili

Piękne oczko wodne w Twoim ogrodzie

Oczko wodne
Oczko wodne zdecydowanie jest rzeczą, która ma korzystny wpływ na wygląd naszego ogrodu. Oczko wodne wbrew temu co by się mogło wydawać nie musi być od razu ogromnym wydatkiem. Jego budowa będzie zdecydowanie tańsza, jeżeli zabierzemy się za nią samodzielnie. Oszczędzimy wtedy sporo środków, z tytułu najęcia firmy.

Obok naturalnej roślinności, w nowoczesnych ogrodach, często pojawia się woda. Przyciągające wzrok kaskady, strumyki, oczka wodne oraz stawy, świetnie współgrają z ozdobnymi trawami. Woda uspokajająco szemra, malowniczo odbijając w swoim lustrze wspaniałe widoki. Oczka wodne są bardzo często faliste, udekorowane kamieniami. Odchodzimy od ostrych kątów, które wymagałyby wzmożonego wysiłku, wszystko ma sprawiać wrażenie namalowanego przez naturę. Jeśli zatem chcemy sprawić sobie łąkę w środku miasta lub mamy już ogród, który wymaga renowacji, najlepiej udajmy się po pomoc do specjalistów. W tym celu możemy skorzystać z bogactwa internetu, wpisując w wyszukiwarkę odpowiednie frazy, np.

Umieszczone tu uwagi z witryny (http://reacon.pl/uslugi/nadzor-inwestorski/) to cenne źródło informacji - na pewno Cię zaciekawi, ponieważ dotyczy tematyki omówionej w tym tekście.

„projekty ogrodów”.
Źródło: http://www.art-area.pl/
2022-08-20