Menu strony

Kocia rzeczywistość czyli w jaki sposób porządnie troszczyć się o kota

Świat bez mruczków musiałby być smutny. Dużo ludzi nie może żyć bez tych zwierzaków i trudno się im dziwić. Kot racze nie jest tak bardzo przywiązany do właściciela jak pies, nie lubi słuchać poleceń, jest zupełnie niezależny, czasem coś demoluje (zwłaszcza, jeśli nie postawiłeś na drapaki). Mimo to kota da się kochać.
Karma dla kotów
A te mruczące stworzenia są już z nami od dawna. Gdy zaczęły się prace archeologiczne nad Nilem, odkryto dużo malowideł, na których były przedstawione postacie kota. Odkopano także mnóstwo zmumifikowanych kotów – te mruczki były przez starożytnych mieszkańców Egiptu ubóstwiane. Do teraz nie odkryto żadnej staroegipskiej kuwety, ale kto wie?.

W wolnej chwili

Jaka karma dla kota będzie najlepsza

Karma dla kotów
Godny zaufania klientów sklep zoologiczny to miejsce, gdzie możemy znaleźć wszelkie przydatne produkty dla naszych pupili, daje także rozmaite akcesoria. Niezwykle potrzebne w danej chwili rzeczy dla naszego kota są w zasięgu ręki, natomiast ceny wręcz zniewalają. Zadziwiające wręcz zestawy spodobają się niejednej osobie, jaka pragnie inwestować w szczególności w wysoką jakość. Warto dobrze analizować potrzeby naszego zwierzaka oraz dawać mu to, co najlepsze.


wolfik, sklep zoologiczny
Teraz czas na następną ciekawostkę związaną z kotami. W pewnym ośrodku spokojnej starości w Stanach Zjednoczonych żył kot, który mógł trafnie przepowiedzieć zgon któregoś z pacjentów. Mruczek kładł się wtedy na łóżku mieszkańca. Niestety, mruczek – prorok niedługo potem został odnaleziony martwy, gdyż pensjonariusze domu spokojnej starości zaczęli się go po prostu panicznie bać. Ta opowieść dowodzi, że człowiek po prostu takich rzeczy wiedzieć nie chce.

Nie czekaj! Jeżeli zaintrygował Cię ten wpis, to wejdź w adres www i zobacz, co dla Ciebie z zaangażowaniem stworzyliśmy.

Dodatkowo wydaje się, iż kocur został ukatrupiony z przyczyn skojarzeń z diabłem. Od stuleci kocury były towarzyszami czarownic, a czarne koty do dziś oznaczają nieszczęście. To wstrętny zabobon. Naukowe eksperymenty twierdzą, że kot posiada wielkie właściwości lecznicze – umie znaleźć miejsce chore i umościć się tam, a jego ciepło i przyjemne mruczenie wpływa kojąco na chorego. Dużo więcej w tym temacie: kliknij tu


Siedemnastego lutego ustanowiony jest Światowy Dzień Kota. Jeśli masz w domu takiego kochanego futrzaka, spraw mu prezent i daj mu tego dnia do jedzenia jakiejś nowe, wyjątkowe karmy.

Jak uważasz? Czy omawiany temat jest interesujący? Jeżeli tak, to w odniesieniu do publikowanego problemu poznaj szczegóły (http://www.animalab.pl/wagi-platformowe) tutaj.

Taką drogą okażesz milusińskiemu, jak mocno go lubisz. Koty są dużo mądrzejsze niż większość ludzi myśli, więc możesz mieć gwarancje, że twój pupil podłapie taki gest. Odpowiednim prezentem na tę okazję mogą być również drapaki dla kotów – koty lubią takie konstrukcje. Tutaj więcej:
Źródło:
2021-12-17