Menu strony

Kocia rzeczywistość czyli w jaki sposób porządnie troszczyć się o kota

Świat bez mruczków musiałby być smutny. Dużo ludzi nie może żyć bez tych zwierzaków i trudno się im dziwić. Kot racze nie jest tak bardzo przywiązany do właściciela jak pies, nie lubi słuchać poleceń, jest zupełnie niezależny, czasem coś demoluje (zwłaszcza, jeśli nie postawiłeś na drapaki). Mimo to kota da się kochać.
Karma dla kotów
A te mruczące stworzenia są już z nami od dawna. Gdy zaczęły się prace archeologiczne nad Nilem, odkryto dużo malowideł, na których były przedstawione postacie kota. Odkopano także mnóstwo zmumifikowanych kotów – te mruczki były przez starożytnych mieszkańców Egiptu ubóstwiane. Do teraz nie odkryto żadnej staroegipskiej kuwety, ale kto wie?.

W wolnej chwili

Pomoc w hodowli kotów

Koty
Życie bez zwierząt dla wielu osób byłoby nudne. Nie jest obecnie za łatwo dogodzić kotu bez względu na ich gatunek, o czym zapewne świetnie wiedzą wszyscy ich właściciele. Zwierzęta domowe potrzebują bowiem wiele troski lub miłości ze strony ich właścicieli. Skupiając się jednak na kotach, najlepiej będzie chwilę zastanowić się nad tym, jak zadbać o te zwierzęta. W natłoku stron zajmujących się takiego typu działalnością prosto się pogubić. Skąd w takim razie dobrze czerpać wiadomości na temat kotów, jaki blog o kotach warto odwiedzić?


wolfik, sklep zoologiczny
Teraz czas na następną ciekawostkę związaną z kotami. W pewnym ośrodku spokojnej starości w Stanach Zjednoczonych żył kot, który mógł trafnie przepowiedzieć zgon któregoś z pacjentów. Mruczek kładł się wtedy na łóżku mieszkańca. Niestety, mruczek – prorok niedługo potem został odnaleziony martwy, gdyż pensjonariusze domu spokojnej starości zaczęli się go po prostu panicznie bać. Ta opowieść dowodzi, że człowiek po prostu takich rzeczy wiedzieć nie chce. Dodatkowo wydaje się, iż kocur został ukatrupiony z przyczyn skojarzeń z diabłem. Od stuleci kocury były towarzyszami czarownic, a czarne koty do dziś oznaczają nieszczęście. To wstrętny zabobon. Naukowe eksperymenty twierdzą, że kot posiada wielkie właściwości lecznicze – umie znaleźć miejsce chore i umościć się tam, a jego ciepło i przyjemne mruczenie wpływa kojąco na chorego. Dużo więcej w tym temacie: kliknij tu


Siedemnastego lutego ustanowiony jest Światowy Dzień Kota. Jeśli masz w domu takiego kochanego futrzaka, spraw mu prezent i daj mu tego dnia do jedzenia jakiejś nowe, wyjątkowe karmy.

Jak uważasz? Czy omawiany temat jest interesujący? Jeżeli tak, to w odniesieniu do publikowanego problemu poznaj szczegóły (http://www.animalab.pl/wagi-platformowe) tutaj.

Taką drogą okażesz milusińskiemu, jak mocno go lubisz. Koty są dużo mądrzejsze niż większość ludzi myśli, więc możesz mieć gwarancje, że twój pupil podłapie taki gest. Odpowiednim prezentem na tę okazję mogą być również drapaki dla kotów – koty lubią takie konstrukcje. Tutaj więcej:
Źródło:
2021-12-07