Kocia rzeczywistość czyli w jaki sposób porządnie troszczyć się o kota

Świat bez mruczków musiałby być smutny. Dużo ludzi nie może żyć bez tych zwierzaków i trudno się im dziwić. Kot racze nie jest tak bardzo przywiązany do właściciela jak pies, nie lubi słuchać poleceń, jest zupełnie niezależny, czasem coś demoluje (zwłaszcza, jeśli nie postawiłeś na drapaki). Mimo to kota da się kochać.
Karma dla kotów
A te mruczące stworzenia są już z nami od dawna. Gdy zaczęły się prace archeologiczne nad Nilem, odkryto dużo malowideł, na których były przedstawione postacie kota. Odkopano także mnóstwo zmumifikowanych kotów – te mruczki były przez starożytnych mieszkańców Egiptu ubóstwiane. Do teraz nie odkryto żadnej staroegipskiej kuwety, ale kto wie?.

W wolnej chwili

W jaki sposób taniej utrzymać swojego zwierzaka?

Kot, zwierzęta domoiwe
Chociaż ciągle utrzymanie zwierzaka - psa bądź kota, ogólnie nie jest wielkim kosztem, to jednakże w szczególności ostatnio można zauważyć, że ludzie skarżą się, iż dzisiaj nawet utrzymanie małego zwierzaka nie jest łatwe. Cóż, jeżeli mamy spore spowolnienie gospodarcze, nie powinniśmy myśleć, że tylko żywi ludzie będą za to płacić. Naturalnie w żadnym razie nie warto pozbywać się swojego zwierzęcia, to nie ma żadnego sensu. Należy najzwyczajniej odnaleźć to miejsce, w którym smycze bądź kuwety dla kotów są nieco tańsze.


wolfik, sklep zoologiczny
Teraz czas na następną ciekawostkę związaną z kotami. W pewnym ośrodku spokojnej starości w Stanach Zjednoczonych żył kot, który mógł trafnie przepowiedzieć zgon któregoś z pacjentów. Mruczek kładł się wtedy na łóżku mieszkańca. Niestety, mruczek – prorok niedługo potem został odnaleziony martwy, gdyż pensjonariusze domu spokojnej starości zaczęli się go po prostu panicznie bać. Ta opowieść dowodzi, że człowiek po prostu takich rzeczy wiedzieć nie chce.

Nie czekaj! Jeżeli zaintrygował Cię ten wpis, to wejdź w adres www i zobacz, co dla Ciebie z zaangażowaniem stworzyliśmy.

Dodatkowo wydaje się, iż kocur został ukatrupiony z przyczyn skojarzeń z diabłem. Od stuleci kocury były towarzyszami czarownic, a czarne koty do dziś oznaczają nieszczęście. To wstrętny zabobon. Naukowe eksperymenty twierdzą, że kot posiada wielkie właściwości lecznicze – umie znaleźć miejsce chore i umościć się tam, a jego ciepło i przyjemne mruczenie wpływa kojąco na chorego. Dużo więcej w tym temacie: kliknij tu


Siedemnastego lutego ustanowiony jest Światowy Dzień Kota. Jeśli masz w domu takiego kochanego futrzaka, spraw mu prezent i daj mu tego dnia do jedzenia jakiejś nowe, wyjątkowe karmy. Taką drogą okażesz milusińskiemu, jak mocno go lubisz. Koty są dużo mądrzejsze niż większość ludzi myśli, więc możesz mieć gwarancje, że twój pupil podłapie taki gest. Odpowiednim prezentem na tę okazję mogą być również drapaki dla kotów – koty lubią takie konstrukcje. Tutaj więcej:
Źródło:
2022-12-14