Menu strony

Jak przebudować nasz ogród?

Zima zbliża się już do końca i coraz częściej spoglądamy w stronę naszego ogrodu. Ten przydomowy salon w sezonie od maja do października jest strefa spotkań z przyjaciółmi i odpoczynku dla rodziny. Jeśli mamy czas, lubimy ogrodnictwo, możemy zgapić aranżacje roślinne w którymś z fachowych czasopism.


Jeśli nie lubimy grzebać się w ziemi, a chcielibyśmy, by ogród był naszą chlubą, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów, zwłaszcza w początkowym etapie – przy jego projektowaniu i zakładaniu. Aby znaleźć sprawdzoną firmę, wystarczy wpisać w gogle frazę: projektowanie ogrodów na terenie warszawy (lub inne miasto, gdzie mieszkamy) i po przestudiowaniu witryny firmy oraz opinii jej klientów na forach rozpocząć przygodę z ogrodnictwem.
Francuskie ogrody

Wybijmy sobie z głowy rządki tui pod płotem i oklepane iglarki. Specjalista doradzi nam, jakie dobrać rośliny do typu nasłonecznienia i odczynu kwasowości gleby w naszym ogrodzie. Opracuje też projekt, uwzględniający rozwój ogrodu i tak dobierający gatunki, byśmy sami lub z pomocą ogrodnika maksimum 2 -3 razy w roku poradzili sobie z utrzymaniem naszego salonu pod chmurką.

Gdy w grę wchodzi zakładanie ogrodów opole na terenie Warszawy jest niekwestionowanym centrum wielu firm specjalizujących się w projektowaniu i opiece nad ogrodami. Fachowcy tworzą projekty zarówno ogrodów, jak i aranżacji balkonów, uwzględniając nasz styl, obecną roślinność i możliwości przestrzenne, jakie zastają. Warto jest zostawić najlepiej rozwijające się okazy w zastanym ogrodzie, a poprzez nowe nasadzenia, wykorzystanie najróżniejszych materiałów totalnie odmienić jego charakter.


Projektując ogród, weźmy pod uwagę budowę systemu nawadniania, by nie zdemolować nasadzeń za jakiś czas. Decydujmy się na ogród [pielęgnacja ogrodów] mieszany z niezbyt ekspansywną roślinnością, nie decydujmy się na kupno drogich, a trudnych w uprawie okazów, bo po pierwszej zimie będziemy tego żałować. Jeśli nie mamy czasu na plewienie, obsypmy roślinność korą lub ozdobnymi kamieniami, nie siejmy kwiatów, a zdecydujmy się raczej na kwiaty cebulowe. Pamiętajmy też, że rośliny zimozielone wymagają specyficznej opieki podczas mrozów. Nasz zielony azyl ma być piękny, ale zarazem funkcjonalny i niewymagający zbyt wiele pracy – bo przecież właśnie w ogrodzie powinniśmy odpoczywać.
Źródło: http://www.art-area.pl/
2020-04-01