Menu strony

Jak niezwykle istotny jest cel w życiu. Czasem to jedynie dla niego jeszcze bardziej działamy

Idealnie jest mieć cel w życiu, żyć dla kogoś, cieszyć się różnymi sprawami i dążyć do zakwitnięcia swojego charakteru Też masz takie poczucie czy jest Ci to obce? Jeśli to czujesz, cenisz z pewnością ten dobry stan. Jeśli tego nie doświadczasz to nic nie stoi na przeszkodzie, byś zaczął żyć w ten sposób. Co jest potrzebne? Tak naprawdę mało i dużo zarazem, bo jak zmierzyć i zważyć wiarę w samego siebie? To niemożliwe do zrealizowania. Warto jednak trudzić się, by to odnaleźć u siebie.

własnoręcznie robione kolczyki
No tak, ktoś zada pytanie, ale jak to zrobić? Nie ma testów na ten temat, a jak nawet są, to na pewno są niemiarodajne. Pojęcie „wiary w samego siebie” jest bardzo abstrakcyjne, a jak to jest z wiarą – nie powinniśmy jej odbierać na poziomie logicznym, lecz duchowym. W tym przypadku można powiedzieć o intuicji. Jak to jest, ze niektórzy czują jej siłę i potrafią jej użytkować, a drudzy mają z tym problem? To właśnie najbardziej zajmująca kwestia tego wywodu. Myślę, że za tymi pojęciami, za tą problematyką ukrywają się pewne reguły, które przewodzą każdym życiem.

Przede wszystkim, to jak jesteśmy zdolni wypełnić swoje życie.

Interesuje Cię przedstawiony artykuł? Jeśli tak, to śmiało kliknij ten odnośnik - to rzeczywiście ważna treść (http://www.edukacjaaktywna.pl/kontakt/), która jest bardzo wartościowa!

Są bowiem osoby, którzy mają jakieś wspaniałe hobby, które trzyma ich przy życiu, co więcej sprawia, że żyjemy ciekawiej, jeszcze bardziej bogato. Taka osoba ma priorytet, do którego dąży, przejrzyście określone punkty, niczym miasta na mapie, do których warto pojechać. Z hobby jest przecież tak, że kładzie przed nami różne zadania, które możemy osiągać kolejno, możemy to robić we własnym czasie, odpowiednim dla nas. Nie pracujemy pod presją, no chyba, ze sami sobie taką narzucimy, robimy to dla siebie, jak choćby zbieranie kolejek, jak tu - części do kolejek.

Hobby często nie daje nam pieniędzy, a pomimo tego jest niezbędne, aby życie było bardziej interesujące. Przykładem jest hodowla ryb (to się przydaje: odpowiednie chemia akwariowa). To właśnie ten czynnik bez gotówki ma ogromne znaczenie dla rozwoju prawdziwego hobby. Choć do uprawiania hobby niezbędne są pieniądze, to jednak za żadne pieniądze nikt by swojego hobby nie sprzedał. To coś więcej niż pieniądze i inne sprawy w życiu. To jest jakby stan umysłu, który z całym natężeniem powinniśmy pielęgnować i czuć, że to co robimy jest dla nas bardzo ważne.
2020-12-11